Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 10:34

Тримесечно отчитане

Тримесечно отчитане
Какво представлява тримесечното отчитане на електромерите?

Тримесечното отчитане представлява нов начин на отчитане на електромерите, при който консумацията на електроенергията ще се отчита веднъж на три месеца.


За кои потребители на територията на Западна България ще се отнася тримесечното отчитане?

Тримесечното отчитане на електромерите се отнася за всички битови клиенти и за стопанските клиенти с обекти с предоставена мощност под 100 КW.


Как ще бъде отчитана електрическата енергия?

От май 2008 отчетникът във Вашия район ще отчита показанията на електромера Ви веднъж на три месеца.

Как ще се отрази въвеждането на тримесечното отчитане на сметката ми за електроенергия? Как ще се изчисляват месечните вноски?

Месечните вноски ще се изчисляват индивидуално за всеки клиент, като се взема пред вид индивидуалното потребление и сезонността.

В центровете за клиенти може да се предостави информация за точния начин на изчисление на месечната вноска.
Възможно ли е клиент въпреки въвеждане на тримесечно отчитане да бъде отчитан едномесечно по негово желание?

Не е възможно по желание на клиент отчитането да бъде ежемесечно.

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 10:35

http://www.cez.bg/bg/za-klienta/aktualno/trimesechno-otchitane.html

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 10:36

Много ми е интересно как са изчислили за хора, които са на парно със сметки за ток средно по около 20 лв на месец, че с новото отчитане трябва да плащат 74лв, 2 месеца до изравнителната сметка??????/

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: _alice_   
Дата:   23-05-08 10:37

мдааа, пълен ужасТТТТ

предплащаш някакви сметки, дето са направени на база предходна консумация и после изравнения и глупости ...

опитаха да спрат налагането на тримесечно отчитане, първия път не мина, но като гледам вече онези от Електрото са се преборили и така ...

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 10:39

Дам...преборили са се. Аз лично не съм ужилена, защото съм над 100те киловата, ама за хората на парно или други видове отопление си е живо обирджийство...
Или просто тези хорица ще покриват сметките на тея дето изобщо не плащат? [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-05-08 10:40

Еми аз понеже не мога да лицемернича ще кажа само едно - долни педераси

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: Georgeta   
Дата:   23-05-08 10:41

Спам:
Г-н Завиров,
каква зодия сте? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 10:42

Ре: Жорж ...Дзафето е зодия Фламингос [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-05-08 11:20

Жоржи, най-убавата и тамън като за теб [smilie3]

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: Lalinda   
Дата:   23-05-08 11:29

Предполагам, че И водомерите ви ги отчитат на три месеца. Поне при нас е така. Не съм чула или чела за масови протести...

Защо?

***

Миналата година ни бяха надписали около 80 лв. на единия водомер, протестирахме, дойдоха и отчетоха на място, сега цяла година не плащам (редя се на една опашка по-малко месечно, но след 2-3 месеца ще се наложи отново да се редя).

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 11:31

НЕ е редно да се плаща за услуга, която не е ползвана или се лъжа?

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: matataupa   
Дата:   23-05-08 11:32

Хора, това точно според мен е доста цивилизована крачка, не виждам къде е проблема, в Германия е така, в Англия е така...и работи. И е по- добре работещо- в пъти по- добре...

Ако някой иска да размисли, ако не, ще му напиша поне 5 причини да е така, но после[smilie5]

Аре не всяко нещо с негативизъм и плюнките първо. На животни сме заприличали[smilie2]

Тинте, ко стаа[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 11:32

дрън дрън, чакам ти 5те точки

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: matataupa   
Дата:   23-05-08 11:38

1- по малко разходи за фирмата- при нормална държава и по- малко разходи за клиента.
2- по малка администрация- при нормална държава- незабележимо малка.
3- по- малко разправия за клиента- 1 на 3 месеца.
4. по- лесно планиране ако щеш- след първата година вече ще се работи със заложен разход на 3месечие и само 1 допълнително ходене до касите или до банката в края на годината за изравняване...
5. НЯМА ЛИ В ТАЯ ДИВА ДЪРЖАВА ОщЕ ПОНЕ 1 чОВЕК, КОЙТО ДА ДОБАВИ 5-А ТОЧКА[smilie8]

На мен така би ми харесвало повече[beer] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: Императорът.   
Дата:   23-05-08 11:38

Автор: tnt
Дата: 23-05-08 10:39


Или просто тези хорица ще покриват сметките на тея дето изобщо не плащат?



А според тебе кой плаща тока на циганите и на Кремиковци? - Свети Йосиф ли? Или Радж Капур?



Публикацията е редактирана (23-05-08 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: alsash   
Дата:   23-05-08 11:44

добре де....не ги търпим......и какво правим тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: explorer   
Дата:   23-05-08 11:46

А не може ли да си плащаме в края на трите месеца, след като се отчете електромера? Така ще е още по-икономично и практично, понеже ще се плаща точната сума.
[smilie5]

Откъде-накъде ще ги кредитирам тези нещастници за услугата, която тепърва ще ползвам? При мащабите на монополна фирма като ЧЕЗ това са си доста пари.

Ами то така всеки ще поиска и къде ще му излезе края - като отида в хлебарницата ще ми искат да предплащам по два хляба в аванс и т.н. А заплатите и пенсиите на хората дали им ги изплащат в аванс за по три месеца занапред?


Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 11:48

най-малкото една петиция може да се направи, граждански протест... НЕЩО, по дяволите!


Мато, основен недостатък в 4-5те ти точки:
говориш за нормална държава


А и никой не ми обясни как средна сметка за ток 20лв се превръща в 74 лв изискуема от Енергото по новото тримесечно отчитане [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: kolcho   
Дата:   23-05-08 11:59

Темата е смешна - системата за отчитане на по-дълъг период е доказано успешна и разумна.И се прилага във всички европейски страни.
Да се спекулира с естествените затруднения около въвеждането й и да се зове за "петиции", "граждански неподчинения" и пр. е абсолютен майтап [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 12:16

еми да... по-добре и да почакаме да видим дали ще работи и при нас, нали? А после да се пишат теми за овчедушие и прочее [smilie7]


та темата е затворена

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: explorer   
Дата:   23-05-08 12:31

Няма нищо смешно според мен. Както винаги става дума за много пари. Платените сметки на милиони потребители за месеци занапред са страшно много пари, които ЧЕЗ могат да си инвестират в съответна банка (например такава, изпитваща затруднения) и съответно да си печелят от това.

Аз не искам да кредитирам когото и да било, още по-малко компания монополист!

На всичкото отгоре въвеждането на тази "система" съзадава абсолютна бъркотия. Този месец платих сметка, която е малко над нормалната и очевидно не е за 3 месеца занапред. Друга сметка за ток пък която плащам, изведнъж изчезна от системата на ePay. Аз нямам време да ходя по пощенски гишета да чакам дълги опашки от пенсионери и да се разправям с нагли чиновнички, моето време е скъпо!


Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: Amigo   
Дата:   23-05-08 12:34

терминиране требе [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: Georgeta   
Дата:   23-05-08 12:42

ТиНтииииии,
не затваряй темата ......[smilie3]
О6те не съм разбрала УВАЖАЕМИЯТ Г-Н ЗАФИРОВ какава зодия е???? [smilie8] [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: geezer   
Дата:   23-05-08 12:45

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gjeb5214.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2008-05/wgey2907.JPG

45 години СТИГАТ . . ..Времето е Наше [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: А ве тези до кога ще ги търпим!?
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 12:46

explorer, именно по тези причини и пуснах темата и се газирах...
Както споменах, аз не съм пряко засеганата, но ми се струва престъпно обикновеният гражданин, и то този дето си плаща сметките, а не ония дето се скатават, да да пред-внася суми 2-3 повече от нормалните му средни месечни задължения и после да му се изравняват сметките...
Някой каза, че щяла да се намали администрацията... е аз не виждам как, при положение, че ще има да се връщат пари от Енергото... /ако изобщо ги връщат де!/


пп. Жорж, дева

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.