Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За отчитането на парното
Автор: n1x0n   
Дата:   24-04-08 14:15

Почнаха да минават и да отчитат топломерите за миналия сезон.
Стойте им до задниците и проверявайте какво ви пишат в бланките за отчитане. Запишете си стари и нови показания и дата, че да си ги имате...

Има бахти аномалиите.

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: nati   
Дата:   24-04-08 16:01

о,да.. получих вече шокова сметка по данни от нелбо инжинеринг. как стават тия неща при положение, че вс ни радиатори са изключени?![smilie11] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 19:29

ей, тия са големи гадове [smilie9] [smilie23] какво се гледаше в отчитането - цифрите, коисо се явяват след буквата М ли?![smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: MILENMARINOV   
Дата:   24-04-08 19:34

Майка им мръсна....копеленца долни........!
1200.00 лв. сметка при положение че не е използвано парно......
Изобщо не знам как ще се оправям.....

Долни Мошеници..............
Майка им мръсна............!!!!!


[smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 19:39

MILENMARINOV написа:

> Майка им мръсна....копеленца долни........!
> 1200.00 лв. сметка при положение че не е използвано парно......
> Изобщо не знам как ще се оправям.....
>
> Долни Мошеници..............
> Майка им мръсна............!!!!!
>
>
> [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9]



СЪДИ ГИ!!![smilie9] [smilie9] Бая народ ги изпоосъди! [smilie24] Но те са директно за трепане! [smilie23]



Публикацията е редактирана (24-04-08 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: n1x0n   
Дата:   24-04-08 19:49

Всеки топломер отчита по различен начин... различни цифри, различна поредност.

Преди малко направих една таблица с показанията от всички години досега... пълен потрес - имам две години през които старите показания на уредите са по-ниски от тези в края на сезона!

Има две години, в които за "старо" показание са ми писали не показанията от миналия, а онези от по-миналия сезон - естествено така разликата "старо-ново" за последния сезон се увеличава почти двойно.

За едната от стаите са ми написали 2800 единици, при обща консумация на целия апартамент за предишната година - 980 единици.
Говорим за стая в която парното е пускано за 10 дена миналата зима.

Ще има екшън в Техем този път...


Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: matasel   
Дата:   24-04-08 20:01

Тия трябва да ги затворят за вечни времена на много дълбоко. Казаха ми, че блок, в който всички са си спрели и парно и топла вода са получили сметки, затова, че тръбите им влизали в абонатната станция.[smilie11] [smilie11]
ТИЯ Ще почнат да взимат пари, затова, че вашия блок, къща и т.н. е на улица, по която минават тръби - защотото такава улица е по-топла[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: мара   
Дата:   24-04-08 21:12

така е! а сега същото предстои с тока! погледнете си хартиите към новите бележки! четете добре за 3-месечното отчитане и механизмите за изравняване! кинтите даже и да ви ги върнат, лихви не се предвиждат![smilie9]
дайте да се обединим някак и да им ебем мамата!
има една млада мацка, дет съди само монополисти, ма требе колективна искова молба неква...повече хаир имало...[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: Lalinda   
Дата:   24-04-08 22:51

"Докато хората почитат Цезарите и Наполеоновците, ще има Цезари и Наполеоновци, които да ги правят нещастни."

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: asahi   
Дата:   24-04-08 22:59

Докато има балами ще има и тарикати.
(Васко Чукчето от Ст. Загора)

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: praetorian   
Дата:   24-04-08 23:00

Автор: мара
Дата: 24-04-08 21:12

така е! а сега същото предстои с тока!



Това с тока го изпитах вече на гърба си. Инкасаторката по незнайни причини ми е наковала 4000Kw отгоре за нощна тарифа на единият електромер /апартамента е с 2/. Това го виждам , чак на втория месец, защото сметката ми се видя висока при положение, че почти нищо не работи вечер. Ходих в Енергото, където се редих 3 часа [smilie10] на безумна опашка , защото те са допуснали грешка и на всичкото отгоре трябва да попълваш документи [smilie23]
Направо човек да откачи [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: asahi   
Дата:   24-04-08 23:03

Нямам взимане-даване с топлофикацията.

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: мара   
Дата:   24-04-08 23:05

асахи[smilie24] нема друга държава кат нашта- баламите си мислят, че са тарикати и затва не ебават нищо да направят, от страх на тях де не им направят, щот всеки е в издънка[smilie18]
а кажете ми ся ква е далаверата на тия дребни човечета, дет отчитат измервателните уреди да надписват на ближния?! ма го правят...и сигур има кратко и логично обяснение...

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: asahi   
Дата:   24-04-08 23:11

Или са в далавера с шефа или са си обикновени мърльовци.

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: abyser   
Дата:   24-04-08 23:29

Бе не знам кво отчитат и какви ги мъдрят с топлофикацията, ама си плащам около 150 марки (май бяха повече, не помня) годишно. При условие, че радиаторите са ми резнати до основи и топло от топлото получавам, ама друг път.
Сметките за ток са ми към 150-200 през зимата, т.е. от топлото на съседите не намазвам, ама хич!

Това верно само в скъпата ми татковина май го има, на други места го водят рекет или нещо такова, да ги таковам или да ги ева[smilie23].

Че като стана "дума" (не онази, ежедневната, а по принцип) - к'во стана с Р. Овч.? Или си е в бекграунд и си чака полагаемата 4-цифрена пенсия? [smilie11]
И на него .....

Така си ги свикнахме - нежна революция - няма виновни за бъговете и т.н.
Да са ни живи и здрави другарите.


Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: n1x0n   
Дата:   24-04-08 23:36

То че има мърлячи, тва е ясно. Ама по подразбиране да ти удрят на непроверен топломер неква консумация като за цял апартамент за 2 години - това вече си е организирана работа.

Трескат 20 - 30 000 човека така, надписват им сметката с 100-150 лева на сезон. Ако мине - мине, ако не мине - "опааа... извинете че ви държахме парите 4-5-6 месеца".
Да не говорим, че сигурно половината ще кажат "ми то парното си поскъпва" и няма да проверят изобщо.

Аз за късмет не съм платил тази изравнителна сметка, дето са ми я надписали, че и последната от сезонните сметки, та имам основа за плодотворни преговори. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: explorer   
Дата:   24-04-08 23:40

Две години подред при изравняването ми връщаха точно по 240 лева. Миналата година ми върнаха само 30 лева, а тази година очаквам да ме накарат да доплащам.
[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: finger   
Дата:   24-04-08 23:50

аз намирам за късмет да ти се спука ампулата техемска гадна и да ти кажат по телефона, че просто ще ни се наложи да заплатим пълна мощност на радиатора и за да ми бъде още по- приятно - посочените дати за отчитане от "нещастниците" са 1 и 5 май!!!! Ако искаш развали си почивните дни??? ако ли не кефа е после да си платиш частно посещение, ако евентуално вече не са ти написали те максимално количество, като наказателна мярка, че не си присъствал!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: Lalinda   
Дата:   24-04-08 23:59

Ние пък си плащаме всички сметки, и постоянно ни връщат пари... Чудя се даже откъде ги вземат, като чета тук, че никой, ама никой не си плащал сметките.

Ще излезе, че ни вземат парите, за да ни ги връщат? Не е зле, че даже и ни топлят.
[smilie24]

Миналата година водарите обаче се бяха възползвали от отсъствиети ни и ни бяха надписали една от сметките с 60 лв. отгоре (обикновено плащаме по 3-4 лв. на месец за вода, а оная я бяха спретнали като за басейн, така че на следващия месец, в който няма отчет, програмата им ни бе отчела "повишена консумация" - има си хас - и пак надписване, този път програмно), но пак сме на кяр - вече 12 месеца изобщо не плащаме - връщат ни от платеното в аванс, та не се и налага да ходим до пощата дори - пак кеф.
[smilie24]

[ezik]

Помощ, обслужват ни!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: abyser   
Дата:   25-04-08 00:00

Докато някой не бъде опънат на мястото, дето се мандахерцаше мавзолея, няма да се оправим.
Евала на румънците, па нека били цигани. Ние сме по-арни и хуманни [smilie7]

Обявяване на война на юс или друг високо технологичен контингент също ще е по-добре. Ще ни превземат без много зор и ще ни оправят за много по-малко от 800 дни.


Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: n1x0n   
Дата:   25-04-08 00:04

Ще ни превземат без много зор и ще ни оправят за много по-малко от 800 дни.

Дам, гледам в Ирак чудно се оправят...

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: abyser   
Дата:   25-04-08 00:11

n1x0n, бъзикам се, разбира се.
Но все пак ми се струва някаква обещаваща алтернатива.
"мечтите ни станаха фантазии"
Изчерпах фантазията си. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: equinox   
Дата:   25-04-08 00:15

Обявяване на война на юс или друг високо технологичен контингент също ще е по-добре

Те да не са луди да дойдат тук. Само ще бомбардират от високо като в Югославия. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За отчитането на парното
Автор: n1x0n   
Дата:   25-04-08 00:20

Кофти е, че хората губят вяра в собствените си сили... а е рано още, дори не сме влезнали като хората в капитализма, където ще им е нужна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.