Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Why work?
Автор: georgivelev   
Дата:   27-01-13 14:49

Why work? Статията в The Sun разказва за младо британско семейство, които живеят в лукс, имат 47" телевизор, дете на 8 месеца и пушат 40 цигари на ден. Лъскавият им живот (съдейки по снимката във вестника, техният апартамент е малко по-луксозен от моя) се издържа изцяло от държавни помощи. Двамата нямат квалификация и не си търсят работа, тъй като помощите, които получават, са повече от заплатата, която бих могли да си намерят. Цитат от статията:

The couple, who live in Hants, receive £340 a week, made up of £150 housing benefit, £60 child tax credit, £20 child benefit and £110 in Job Seeker’s Allowance. They pay just £25 towards their spacious £625-a-month home.

С други думи, на година те получават държавна помощ в размер на £17,680 (което е приблизително 44 000 лв - горедолу по 4000лв на месец).

А сега ми обяснете защо да блъскам като вол да програмирам в БГ, след като в Англия мога да си докарвам повече като безработен?


Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: Krassy   
Дата:   27-01-13 14:52

Успех и до нови срещи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 14:56

Разликата е, че те са поданници, а аз/ти/ние сме си потомствени селяни. Даже гледната точка в случая го доказва. За това те там ще са така, а ние ще се чудим (по принцип) как да не работим.

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: Aleksi77   
Дата:   27-01-13 14:59

Ами това е проблем не само в Англия но и в Германия и доста други страни защото младите повсеместно разчитат на помощи...
Ефекта от този модерен мързел ще бъде разрушителен за европейските икономики [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-13 15:07

При тях младите, при нас джипситата. Накъдето и да го въртиш все има кого да изхранваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-01-13 15:10

Такива избраха и Обама.....

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 15:15

вероятно на тия им плащат, за да не пречат...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 16:11

Успех и до нови срещи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: n1x0n   
Дата:   27-01-13 16:23

От друга страна ми е жал за хората, които дотолкова не обичат това, с което се занимават, че идеала в живота им е да не работят и някой да им плаща за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: georgivelev   
Дата:   27-01-13 16:41

N1x0n, въпросът е, че хората от статията не работят и никога не са работили, а освен това нямат и квалификация. Описаното в статията далеч не е изолиран случай в Англия, мои познати са ми описвали интервюта за работа там от гледната точка на работодател. Пристига кандидатът с кенче количка в джоба, вмирисан, некъпан, държи се като шеф на интерюиращия, и всичко това, за да отбие номера и да каже пред службата по заетост, че си търси работа и да продължава да получава помощи.

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: chill   
Дата:   27-01-13 17:18

Krassy написа:

> Успех и до нови срещи [cool]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: e-design   
Дата:   28-01-13 23:59

назаем от темата на Горби ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=djIAgcCnFmE


Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   29-01-13 00:29


Паразити има навсякъде. Аз лично такъв начин на живот не мога да водя и определено ги съжалявам тези. Толкова пък да са прости, че един телевизор и едни помощи да са им достатъчни за душевният мир..

На мен повече ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: Pif   
Дата:   29-01-13 01:04

10% от хората произвеждат благата нужни за останалите 90. Така, че какъв е проблема останалите 90 да не работят. Е, има кретени дето искат да имат власт и много хора да правят неща за тяхното благо и техните лиготии и това малко спъва човечеството, но пък не пречи да си от тези 90 и да правиш това което смяташ за правилно. Дали ще пишеш програми, ще рисуваш, пееш, танцуваш или ще летиш в космоса или правиш научни открития няма никакво значение. Е, да, ти си полезен и може би подобряваш качеството на живот на 10-те и на 90-те процента от горната сметка но като цяло обществото е презадоволено.
Аз в БГ ако не работя си докарвам 25к на година. Ако работя си докарвам двойно. Обаче и да си съдера гъза не мога да докарам тройно или четворно. С работа - толкова. Достатъчно ми е. Ако искам да имам повече - тогава си избирам други методи на придобиване на средства/ресурси.
Всеки прави това което му е кеф. Онея обичат да си почиват и да си гледат детето - супер. Какво им завиждате. Избрали са си живот, постигнали са го и готово. Аз също съм избрал живот, постигнал съм го. Асахи и той. Всеки има несбъднати желания и това ни кара да се борим. На кой му се правят снимки и бачка за хубав апарат, на кой му се спи с леки жени и бачка да изкара пари за чалготека - всеки със стимулите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   29-01-13 01:07

Зафиров [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: Orlin   
Дата:   29-01-13 10:03

Pif :
10% от хората произвеждат благата нужни за останалите 90.


Това откъде го измисли? Абе Пиф, някой да не ти е хакнал профила?

Правилото е 80/20 и е обратно - 80% работят и изхранват и другите 20. Но и то е само образно и дава невярна представа.

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: novi4ok   
Дата:   29-01-13 10:41

Pif:
Аз в БГ ако не работя си докарвам 25к на година. Ако работя си докарвам двойно.


Абе, Pif, как я правиш тази работа? Я дай рецептата как се правят 25 бона годишно без да работиш и 50 работейки, аз ще поразмисля кой от челните ти опити да употребя и после ще черпя... Уж съм слушкал, и съм папкал и дори на училище съм ходил, но никой не ми каза, че можело и така. Сигурно съм тъпичък - язък ми за двете висши... После, като ми споделиш аз няма да работя, ще си папкам от 25-те бона и ще имам време за мислене. И като измисля как работейки да правя четири пъти повече, няма да се стискам и ще ти подшушна.
Става ли трампата?


Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: Todd   
Дата:   29-01-13 10:43

Моят комшия англичанина разправя така - в Англия е добре да си много беден или много богат .Всичко между тези двете категории опъва каиша на държавата !!!

Цял живот бач , ипотеки , психясване и ако изкараш до старост ...

Защото като ми разправя и за здравната им система ... и на двамата родителите им са болни от разни болести . Мани мани ....


Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   29-01-13 10:46

Автор: Pif
Дата: 29-01-13 01:04

Всеки има несбъднати желания и това ни кара да се борим. На кой му се правят снимки и бачка за хубав апарат, на кой му се спи с леки жени и бачка да изкара пари за чалготека - всеки със стимулите си.
----------------------------------------------------


Ми на мен просто ми се налага да спя с леки жени. Все пак съм само 60 кила. [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: chill   
Дата:   29-01-13 10:47

Па качвай се отгоре, бре. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: falcon   
Дата:   29-01-13 10:49

Автор: IvoZafirov
Дата: 29-01-13 10:46
Ми на мен просто ми се налага да спя с леки жени. Все пак съм само 60 кила.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: autosvet   
Дата:   29-01-13 10:51

И тая работа ще свърши рано или късно. Като дойде голямото нямане първо такива елементи ще го отнесат и ще се пренесат в палатка, защото не могат да правят нищо. От там нататък ще имат избор или да се научат да правят нещо и да го правят в много по-зверска конкуренция от сега или да си умрат.

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: niavaah   
Дата:   01-02-13 00:22

"Автор: n1x0n
Дата: 27-01-13 16:23

От друга страна ми е жал за хората, които дотолкова не обичат това, с което се занимават, че идеала в живота им е да не работят и някой да им плаща за това. "

аз откакто съм на помощи почнах да снимам КАК СИ ТРЕБЕ...

демек..дойде ми музата, и хич не искам да работя.

Тва работата е пълна измислица, пълна глупост [smilie18]
Особено с 40 часа седмично, е това вече е наистина АБСОЛЮТНА гавра.

Човек трябва да работи не повече от 3 дена в седмицата, а останалото време за собственото си развитие (било то мисловно, духовно или в артистична насока) [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: niavaah   
Дата:   01-02-13 00:23

и най ме кефи как реагират хората, които работят [smilie18]


Щото и аз така съм реагирала, а не е правилно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Why work?
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 00:29

Аз нямам нищо против да не работиш, не те критикувам, нито го намирам за нещо лошо. Но бих го намерил за абсурдно да ми удържат на мен пари, за да плащат на теб помощи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.