Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за климатик към компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   14-01-13 22:30

Та става на въпрос за един Samsung 24-ka. Монтиран е в ателието ми от 4 години и си работи без проблем. Случайно един техник на климатици дойде в ателието и се заприказвахме за профилактика, почистване на някакви филтри на климатиците и т н. Предложи да дойдат "момчетата" му в събота и да свалят климатика да го почистят, поизперат филтрите, да изсъхнат и в понеделник да го монтират отново. В събота идват "юнаците" свалят вътрешното тяло но свалят и външното и казват , че и то трябвало да се почисти. Цената щяла да е 170 лева(100 за вътрешното и 70 за външното тяло). Идват в понеделник да монтират и питат жена ми дали иска фактура , защото все пак ...сумата е 414 лева. Били допълвали фреон - та въпроса ми е колко фреон побира една 24ка , че сякаш много ми се стори от 170 лева на 414 - ??? Моля, само компетентни ако има да ми отговарят - не ми се четат писания на всезнайковци - техните мнения ги знам [smilie3] му в събота и да свалят климатика да го почистят, поизперат филтрите, да изсъхнат и в понеделник да го монтират отново. В събота идват

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: tonitka   
Дата:   14-01-13 22:34

Аз няма да пиша, да не кажеш, че съм от всезнайковците, но другите сто процента ще ти кажат как яко са те "обули".

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: CanoniO   
Дата:   14-01-13 22:34

сложили са ти 180 лева демонтаж-монтаж...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: CanoniO   
Дата:   14-01-13 22:35

да се свалят двете тела, да се почистят и да се върнат, никога не струва "0", (словом "нула")

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: ценослав   
Дата:   14-01-13 22:35

Хм![smilie3] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: tonitka   
Дата:   14-01-13 22:39

За сефте чувам да се разкачат външно и вътрешно тяло с цел профилактика. А профилактика на нашия климатик докато беше в гаранция правеха за 50 лева. След 3-тата година си я правим сами, поради факта че е елементарно и струва колкото да купиш един обезмаслител.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: Bumerang   
Дата:   14-01-13 22:42

Ами за 400лв има нови климатици[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   14-01-13 22:42

tonitka, oще не са ме "обули" , защото жената им даде 170 лева(толкова е имала приготвени) а другите е казала , че по нататък ... мисълта ми е дали "ще имат да вземат" или си е нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: bairi100   
Дата:   14-01-13 22:43

С кво ги изкарваш кинтите за тез масрафи?Дай да побачкаме и ние![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: plamendoc   
Дата:   14-01-13 22:44

Малиии тиа колко са огладнелииии.Профилактика може да се направи и без да се свалят телата,имат си начини на почистване ,препарати и тн.Един монтаж е 180лв/на нов климатик/един шпрей за вътрешното тяло 18лв.Мойте климатици лятото ги профилактираха за 70лв два броя и то със всичките му екстри.Придържай се към предварителния устен договор от 170лв и им тегли една майна

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   14-01-13 22:44

Bumerang, дай да купя 10тина 24-ки(инверторни) за по 400 лева. Май не четеш за какво иде дума [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: CanoniO   
Дата:   14-01-13 22:46

тонитке, за сефте чуваш, щото не си виждала вътрешно тяло, работещо над тенджера с врящо шкембе?



Публикацията е редактирана (14-01-13 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: highsmoker   
Дата:   14-01-13 22:47

Допълнили ли са фреон или са го източили стария и са сложили нов?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: tonitka   
Дата:   14-01-13 22:49

plamendoc е прав. da.fo, казах ти, за климатик 33-ка /колона/ профилактика 50 лева - препарати + труд. Не разбирам и тия 170 лева за какво точно са, за мен са много.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: Vizov   
Дата:   14-01-13 22:49

'ба ли го! А преди да го свалят казаха ли нещо за повече от 170лв? То и това ми се вижда много, ама ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: CanoniO   
Дата:   14-01-13 22:49

имам една 24-ка, тошиба, японска, 506-PDR...
1800 лева с връзки...
за по 1000 лева съм готов да купя 7-8 24-ки или 6 30-ки...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   14-01-13 22:49

Би трябвало само да са го допълнили, защото лятото си охлаждаше без проблем. Мисълта ми е колко фреон побира една 24-ка и колко струва като консуматив ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   14-01-13 22:53

А бе и на мен ми се сториха много 170 лева ама ме нямаше там и жената им дала да ги демонтират,. Казах си - хайде 170 лева за 4 години или по 62,50 на година ...както и да е. Но по 104,50 на година - че то сякаш по добре да си работи докато се скапе [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: CB450   
Дата:   14-01-13 22:54

Външното тяло не се нуждае от почистване. Никъде в инструкциите на климатиците не пише и дума за миене на външното тяло. На моите климатици, които са достъпни ги мия с водоструйката от разтояние. На тези, които са на високо не ги мия! При работа на отопление(зимата) външното тяло се самопочиства чрез размразяването.

Вътрешното тяло има механични филтри, които се мият с вода.Процедурата е елементарна.Ако филтрите са пропускали прах и е замърсен радиатора на вътр.тяло той се промива с пулверизатор с вода и миещ препарат.Водата от миенето заедно със замърсяванията изтича през тръбата навън. Накрая може да се мине и с дезинфекциращ спрей за климатици.

С времето климите губят част от фреона си. До определен момент това не се отразява на работата им, но по-късно капацитета им да охлаждат или отопляват ще намалее. За да се долее фреон не е необходим демонтаж на телата, а само прикачване на зарядна станция към връзките на виншното тяло. Процедурата е около половин час.Не знам колко струва допълване на фреон като услуга, но фреона не е скъп. Примерно R134 е ~20лв./кг.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: thingfish   
Дата:   14-01-13 22:56

Явно изцяло са го изпразнили, иначе няма как да ти вземат такава цена за допълване. Но не ми е ясно защо са го направили. По-принцип се прави, ако искат да разберат дали не е спукан някъде компресора, ама разбирам че при теб такъв проблем няма. Попитай ги за фреона и защо е толкова скъпо. Каква е тази профилактика с разкачане на външото тяло?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   14-01-13 23:00

Днес звъних на шефа им с когото разговарях преди - не ми вдигна ... ако се окаже , че много пари си приписват - и аз няма да вдигна като започне да пита за парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: CanoniO   
Дата:   14-01-13 23:04

питай тук

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: eewf   
Дата:   14-01-13 23:05

Фреон доливат 200-300 грама макс! Доливат, защото се губи малко при демонтажа. Цената му зависи от това, кой тип е точно фреона. Отстрани на климатика трябва да имаш стикер, на който пише кой вид е. Виж го и виж цената в нета, но и един килограм фреон да са ти сипали пак няма да е 200 лв [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: highsmoker   
Дата:   14-01-13 23:06

Значи при новите хладилни смеси не се прави допълване защото са 3 компонентни(не се знае коя компонента липсва).За това се източва стария "фреон" без да се демонтира климатика и след това се вакумира и напълва с нова смес. Услугата е от 80 до 100 лева в зависимост от количеството. 1 кг R410 A e 20 лева



Публикацията е редактирана (14-01-13 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за климатик към компетентните
Автор: langel   
Дата:   15-01-13 11:28

Точно така. Стария фреон се източва с вакуум помпа. След това се пълни, винаги им слагам бутилката върху кантар.

Съветът ми е да намериш доверен човек да ти презареди климатика.
При така описаната безмислена процедура, целта е била просто някакви хора да вземат някакви пари, правейки нещо с неясно качество на изпълнението.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.