Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батериите – опасен отпадък
Автор: Нели   
Дата:   13-01-13 10:14

По-голямата част от вас знаят това, важното е тази информация да достигне до повече хора. Има много хора, които продължават да изхвърлят батериите заедно с битовите отпадъци. Те отравят почвата и водите с тежки метали, които са особено вредни за бременни жени и новородени. Направете жест към тях, като кажете за това на най-близките - роднини, съседи, познати.

Ето цитат от няколко сайта за рециклиране на батерии:

"Батериите могат да съдържат следните опасни за здравето и живота на хората химични елементи: живак, кадмий, олово, никел, магнезий, цинк, литий, желязо, сребро, различни киселини и др. Почти всички изброени съединения са канцерогенни, водят до мозъчни увреждания, хронични заболявания и са изключително опасни за бременни жени и за новородени деца. Оловото, примерно, засяга някои ензими, уврежда жлези с вътрешна секреция и др. Живачните съединения увреждат лигавиците и кожата, засягат бъбреците, централната нервна система и миокарда."

Ако ви се чете повече, ето няколко линка
http://e-vestnik.bg/6477

http://ecomedia.bg/doctor-eco/waste-chemicals-recycling/article/4622

Батериите се събират във всеки един магазин, който е вносител на батерии. (Техномаркет, Технополис, магазините за GSM-и, дори в супермаркетите)
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: Нели   
Дата:   13-01-13 10:34

"Една-единствена батерия от мобилен телефон, изхвърлена в природата, може да отрови около 600 000 литра вода."

(не знам доколко е вярно)

P.S. Вярно е, ето го и тук http://www.technews.bg/info.php?id=9076



Публикацията е редактирана (13-01-13 10:38)
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   13-01-13 10:37

отдавна ги събирам и изхвърлям, където трябва.
надявам се от кошчетата в магазините да отиват пак, където трябва.

 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: Нели   
Дата:   13-01-13 10:44

[smilie24]
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: pif   
Дата:   13-01-13 11:11

Мдаа, така е. Те батериите са направени от едни елементи дето ги доставят от марс, меркурий, плутон и венера и са много опасни за човека. И да, наистина може да се отровят 600 милиона литра вода с една батерия. Само трябва тая батерия да се произведе с размерите на айфеловата кула и да се направи от нещо по смисленно различно от найлон, литий, графит, мед и алуминий.
А пък и наистина там където са учили авторите на статията един олимпийски басейн е с вместимост 3000 литра.
Така става който вместо да учи чете жълти вестници. И като почне едно преписване от неграмотен на по неграмотен и ... става новогодишната реч на президента. И това е все по масово. Даже се намират хора да ни убеждават видиш ли колко мъдро нещо са прочели и да внимаваме. То не е за приказване, даже не е и за смях. То е за реване. До къде стигна народа...
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-01-13 11:13

Pif искаш да кажеш, че една корозирала батерия е безвредна????
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: asahi   
Дата:   13-01-13 11:46

А една корозирала гайка безвредна ли е?
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   13-01-13 11:53

От 5 години имаме контейнери в службата за такива батерии, в доста магазини също има....
Изхвърлям само там.
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: stanimir64   
Дата:   13-01-13 11:54

Една корозирала батерия отива там откъдето е дошла - "Прах при праха"

 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   13-01-13 11:57

pif написа:


> А пък и наистина там където са
> учили авторите на статията един
> олимпийски басейн е с вместимост
> 3000 литра.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Тия верно са се изложили.
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: bgprinter   
Дата:   13-01-13 13:39

Така както го е казала Нели наистина е смешно. Желязото е необходимо на човешкия организъм поне за хемоглобина, среброто действа антисептично - има го в крема ми за бръснене, в чорапите и в бельото на по скъпите планински дрехи. Магнезият го поемам на таблетки понякога, а иначи производителите на минерална вода се хвалят с него. Та, според Нели или тези които са писали статията се тровя доброволно.

Но да, батериите са вредни и трябва да се изхвърлят там където им е мястото, отиват за рециклиране. Иначе ръждясала гайка може да има и на стълбичката за спускане в произволен басейн.
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: Mori13   
Дата:   13-01-13 13:49

Събирам си старите батерии в едно пличке, та когато се сберат повече да ги нося някъде за рециклиране - по магазините има едни контейнери за батерии.[smile]
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: asklep   
Дата:   13-01-13 13:55

Нели , тревожи се повече какво ядеш ,повярвай ми това ми е работата [smilie7]



Публикацията е редактирана (13-01-13 14:01)
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: baraba   
Дата:   13-01-13 14:47

а защо не ползвате от тия батерий дето се презареждат? аз ползвам само такива.. и съм си доволен..
ако има исключение.. ползвам алкални и то от по-скъпите де гледам да си взема.. за дистанционите.. или за стенен чаосвник. ама те се сменят на няколко години.. така че почети не хвърлям батарий.. или май аз рядко ползвам такъв източник...
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: Vizov   
Дата:   13-01-13 16:35

Асклер, темата не е какво яде Нели, а дали са опасни батериите. Както при пушачите и алкохолиците, и тука ще се извади от 100 кладенеца вода и ще се обясни как цинка от батериите е полезно да се използва за дресинг на салатата. [smilie5]

Не виждам какъв ви е проблема да ги предавате за рециклиране - навсякъде има контейнери, не е необходимо да се разкарваш само за това.
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: gogi69006   
Дата:   13-01-13 16:37

Мда.... Проблема е не е от вчера, но когато се представи по лаишки начин /визирам посочените линкове/, предизвиква предимно насмешка [smilie8]

 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: Vizov   
Дата:   13-01-13 16:39

Признавам си, че не съм чел линковете.
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: TODD   
Дата:   13-01-13 16:53

Ние батериите в село ги ядем ... а живака като малки си го носехме по джобовете да си лъскаме стотинки за кино . 2ст = 10 ,5ст = 20

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: Argo   
Дата:   13-01-13 18:08

Автор: TODD
Дата: 13-01-13 16:53

Ние батериите в село ги ядем ... а живака като малки си го носехме по джобовете да си лъскаме стотинки за кино . 2ст = 10 ,5ст = 20

и ние така, чупим луминисцентна лампа и с белия прах търкаш [smilie18]
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: ценослав   
Дата:   13-01-13 18:12

Едно време термото на старите бойлери беше с живачна ампула. Много интересни топченца ставаха от тоя живак и на практика разбрах какво е "тоя е пъргав като живак". [cool] [cool] [smilie8] [smilie21] Нас Чернобил не ни уплаши, некви батериики! Та пък се замислям??? Гледах някакъв филм за Чернобил. Бе там природата в моманта яко се развива. Разни гадове са се появили като Благородни елени дато се размножават като зайци. Страшен природен живот си кипи без човека![smilie11] [smilie11] [smilie25] [smilie21]
 Re: Батериите – опасен отпадък
Автор: Нели   
Дата:   13-01-13 19:32

Да, Pif, по-учен си от мен. Всички го разбрахме.

Но целта на темата не е да осмеем автора, а да кажем на повече хора (майки, татковци, баби и дядовци) да не си изхвърлят батериите в кофата.

А за тези, които така тактично намекват, че информацията е невярна - не случайно съм написала - "Ето цитат от няколко сайта за рециклиране на батерии:"
"няколко", защото на всички сайтове за рециклиране на батерии, които отворих пише едно и също, дословно.
"цитат", понеже съм копирала от тези сайтове този текст, нито съм го измислила, нито съм го редактирала аз.

Радвам се, че има толкова позитивно мислещи хора в този форум.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.