Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Благотворителност
Автор: sunnyshot   
Дата:   05-01-13 07:34

Какво дарихте или съградихте около празниците за другите, които са по- необлагодетелствувани от вас?


[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-01-13 07:55

А ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: diandimov   
Дата:   05-01-13 08:12

Доста неща.

За материално става дума, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: asahi   
Дата:   05-01-13 10:40

В България е прието тези неща да не се афишират като в Щатите, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   05-01-13 13:25

Цяла година дарявам здравните си вноски. За моето здравеопазване се грижи работодателят ми, с допълнително здравно осигуряване.

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: ahead   
Дата:   05-01-13 13:33

точно на нова година дарих на съседите една хубава заря [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: sunnyshot   
Дата:   05-01-13 14:25

asahi, какво значи да се афишират? Или си направил, или - не си. Просто и ясно [smilie5]

И аз, като Димов, правя много неща. Точно преди Коледа направих word press web site подарък за една съседка на село, която премина през тежки операции и хемотерапия.


Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: exo99   
Дата:   05-01-13 16:40

Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: Slivenski   
Дата:   05-01-13 17:00

Абе, някои хора не обичат да афишират благотворителните си жестове. Това не означава, че не правят такива. Зависи от много неща… Кампания или еднократно дарение от някого. Публична личност, която афишира дарението, за да привлече обикновените хора или Иван от съседния вход, който е пуснал пет смс-а за Българската Коледа примерно или за някое дете, което има нужда от пари за лечение. Много е относително. В крайна сметка е въпрос и на възможности. Чий жест е по-голям? На този, който има милиони и дава 1000 лева или на този който има 10 лева и дава 5? Аз не бих се фукал какво съм направил за някого, честно казано… с извинение… [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: sunnyshot   
Дата:   05-01-13 17:33

Можеш да кажеш дали си направил без да се фукаш. Направил ли си, или не? И какво си направил пак можеш да кажеш без да се фукаш [smilie5]

Обикновено не се срамуваме открито да изискваме какво ни дължат другите, обществото, държавата. Защо трябва да крием какво ние правим пожервувателно? Обяснението с нефукане ми прилича на лицемерие. [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: Slivenski   
Дата:   05-01-13 17:38

Всеки го чувства по различен начин... Това е въпрос, който не подлежи на убеждаване в обратното мнение.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: Slivenski   
Дата:   05-01-13 17:48

Над 1 милилон и 600 хиляди лева са събрани тази година само в Българската Коледа.

http://bnt.bg/bg/news/view/91684/ubilejno_izdanie_na_bylgarskata_koleda

Отделно има още куп кампании, в които се събират пари за какво ли не.

Има и големи дарители, но болшинството са обикновени хора, отделили по няколко лева от оскъдните си средства, за да помогнат на някого.

Ако всеки от тях напише в интернет на кого е помогнал, темата ще стане много дълга, сигурен съм в това.

Успешна година на всички! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: sunnyshot   
Дата:   05-01-13 17:49

Slivenski, а ти? Да или не? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: feliz   
Дата:   05-01-13 17:50

ми щом питаш, да ти кажа.
Редовно оставям омалели ни дрехи и обувки в контейнерите, поставени за тази цел по улиците на Варшава. Специален бус събира съдържанието им периодично и го разпределят в домовете за бездомници и т.н.
Тази година реших, че искам тези дрехи и обувки да отидат в България. Писна ми да им помагам на поляците.[smilie3]
Сега организирам акция в българското училище тук, за събиране на повече дарения от този род. След това мисля, да ги пратя по автобуса до София. От там ще търся някой да ги поеме и закара в някой дом за деца. За сега съм стигнала до уреждане на транспорта. Когато стане факт, ще искам помощ и от вас.[smile]
За сега си трая...и се надявам.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: Slivenski   
Дата:   05-01-13 17:51

Автор: sunnyshot
Дата: 05-01-13 17:49

Slivenski, а ти? Да или не?

--------------------------------

sunnyshot, никога не бих ти отговорил на подобен въпрос. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: feliz   
Дата:   05-01-13 17:53

Градски, не е лошо хората да казват, какво добро са сторили. По-добре е от това да се оплакват.[smilie3] Пък и така може да заразят останалите с желание и идеи за подобни постъпки. [smilie24] [smile]
Да се получи нещо като Добра лавина или Предай нататък.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: Slivenski   
Дата:   05-01-13 17:55

Благотворителността трябва да е искрена.

Ако не е, тогава е лицемерие.

Предпочитам някой, който искрено няма да даде, пред някой, който ще даде, само защото другите около него дават... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: exo99   
Дата:   05-01-13 17:59


Автор: feliz
Дата: 05-01-13 17:50

ми щом питаш, да ти кажа.
Редовно оставям омалели ни дрехи и обувки в контейнерите, поставени за тази цел по улиците на Варшава. Специален бус събира съдържанието им периодично и го разпределят в домовете за бездомници и т.н.
Тази година реших, че искам тези дрехи и обувки да отидат в България. Писна ми да им помагам на поляците.
Сега организирам акция в българското училище тук, за събиране на повече дарения от този род. След това мисля, да ги пратя по автобуса до София. От там ще търся някой да ги поеме и закара в някой дом за деца. За сега съм стигнала до уреждане на транспорта. Когато стане факт, ще искам помощ и от вас.
За сега си трая...и се надявам.


.........................................................

Усилията ти ще отидат напразно.
По-запазеното от дрехите ще го присвоят леличките, част ще отиде и при децата.

Тези от домовете общо взето си имат дрехи, липсват им други неща.

Най-вероятно въобще да не ти искат дрехите в дом.

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: feliz   
Дата:   05-01-13 18:01

Сетих се, че като бях в Софето в края на декември, едни момчета събираха пари за помощ на пенсионерите. Бяха сложили на пл.Славейков масичка и там правеха чай. Бяха купили и кроасани. Дадох им пари без да се замисля. Докато чаках моята приятелка ги наблюдавах. Всеки минаващ възрастен човек биваше поканен, да се почерпи с топъл чай и кроасан. Някой се възползваха. По-често такива, които изглеждаха бездомни обаче...

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: sunnyshot   
Дата:   05-01-13 18:04

Благотворителността не е само даване на пари. Един екстремален пример: майка Тереза


Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: feliz   
Дата:   05-01-13 18:05

Автор: Slivenski
Дата: 05-01-13 17:55

Благотворителността трябва да е искрена.

Ако не е, тогава е лицемерие.
=============================================================
че кой е казал, че това което правим е неискрено?!
и не мисля, че ако някой споделя, това е афиширане.

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: Slivenski   
Дата:   05-01-13 18:07

1. Гледайте да не проявявате своята праведност пред човеците, за да ви видят; инак, няма да имате награда при Небесния ваш Отец.
2. И тъй, кога правиш милостиня, не тръби пред себе си, както правят лицемерците по синагоги и по улици, за да ги хвалят човеците. Истина ви казвам: те вече получават своята награда.
3. А ти кога правиш милостиня, нека лявата ти ръка не знае, какво прави дясната,
4. та милостинята ти да бъде скришом; и твоят Отец, Който вижда в скришно, ще ти въздаде наяве.

Мат. 6:1-4


Аз вярвам в това.


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: feliz   
Дата:   05-01-13 18:16

Автор: exo99
Дата: 05-01-13 17:59

Усилията ти ще отидат напразно.
По-запазеното от дрехите ще го присвоят леличките, част ще отиде и при децата.
Тези от домовете общо взето си имат дрехи, липсват им други неща.
Най-вероятно въобще да не ти искат дрехите в дом.
=============================================================
Ако поне част отиде при децата, значи целта е изпълнена. Ако леличките присвоят нещо, то вероятно ще отиде при техните деца, защото дрехите са детски.[smilie5] А и са почти нови ( знаете, че ги носят по един сезон), така че със сигурност няма да ги изхвърлят.[smilie5] Ако пък са токова взискателни, че да не ги приемат, все се намери някой, който ще ги приеме. Досега приятелските майкии са били доста доволни от такива подаръци, не виждам защо тези хора да не са.
Тъй като тези дни се поинтересувах от темата за подобни дарения, видях по фопумите, че пише за безумни случки: дарени дрехи отивали в магазини за втора употреба; детски градини не приемали дарени играчки, трябвало да са нови, с етикет от магазина.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: ценослав   
Дата:   05-01-13 18:18

Даряването на кръв, форма на благотворителност ли е???[smilie8] [smilie8] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Благотворителност
Автор: feliz   
Дата:   05-01-13 18:20

Градски, блажени са вярващите.[beer] [beer] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.