Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Метаморфози в УСА
Автор: shtukov   
Дата:   15-12-12 19:55

И аз като повечето хора имам познати, приятели, роднини, заминали /някои доста отдавна/ да търсят професионална реализация или щастието си, отвъд голямата вода. Между тях има художници, хореографи, компютърни спецове, дърводелци, фотографи..
Художници се трансформират в обслужващ персонал, хореографи в строители, компютърни спецове в пикола, дърводелци в шофьори, фотографи в нещо друго..
Казано направо, нямам ни един познат, който да не е претърпял сериозна професионална трансформация. Това някаква мода ли е нещо там, или моите познати струват толкова? Вероятно с вашите не е така?


Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: h_bio   
Дата:   15-12-12 19:58

И аз имам такъв приятел. Замина от тук със статут на хулиган, хайлазин и много неблагонадежден, а стана професор. Интересно място е Америка

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: ценослав   
Дата:   15-12-12 19:59

Ми те за това викаме "Страната с неограничените възможности". Що един доктор да не може там да кара валяк??!!![cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: shtukov   
Дата:   15-12-12 19:59

Не вярвам всички професори там да са такива..[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: Tnt   
Дата:   15-12-12 19:59

shtukov, в България от твоите познати колко процентно са претърпели тая метаморфоза? или няма такива?

Че то сигурно и в Европа е така с познатите ни. Тея дето тръгват да търсят "отвъд" работа като утвърдени специалисти са единици. Да не говорим, че тези, които заминават са предимно млади и са отворени да сменят попрището.

Аз не виждам нищо лошо в това.

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: shtukov   
Дата:   15-12-12 20:04

Познатите ми в България с гореизброените професии не са мръднали от тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: asahi   
Дата:   15-12-12 20:12

Не е трагедия да си смениш професията. Нарича се гъвкавост, адаптивност. Тук не го можем много и затова има трайно безработни.
От друга страна "оттатък" изискванията на пазара на труда може да са по-различни и нашите "професионалисти" да не могат да се пригодят лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: shtukov   
Дата:   15-12-12 20:15

Е, пък всички до един ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: Tnt   
Дата:   15-12-12 20:16

Има прекалено много фактори, за да се приравня нещата до 2 етикета, та да е по-лесно за възприятията.

А защо не го можем много тук, Асахи?

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: Gruyu   
Дата:   15-12-12 20:17

вчера даваха една американка как мете улиците на София, и не беше хич проста!...но идеята на темата е друга[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: asahi   
Дата:   15-12-12 20:38

Тинто, по много причини, все в народопсихологията. Например:
-Какво ще кажат колежите?
-Аз за кво толкова учих?
-Все ще излезе нещо друго.
-Аз зор нямам. Все ще се оправя накак.
-Да бе, ше му бачкам в пицарията на тоа. Да не е по-умен от мен?

Като отидеш в чужбина нямаш минало, нямаш скруполи, а имаш и зор.

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   15-12-12 20:42

Самите американци май нищо не могат, като хората.
Квото и да започнат все: "това е голямо предизвикателство за мен ....."

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: kaiser.soze   
Дата:   15-12-12 22:42

а българите знаят всички столици [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: 4given   
Дата:   15-12-12 22:55

Аз пък съм в Щатите 10тина години и още не познавам българи, които мият чинии [smilie3] За сметка на това познавам много лаборанти, преподаватели и комп. специалисти. Първата ми работа беше в една малка издателска къща като помощник редактор (завърших англ. филология в БГ), след няколко месеца бях редактор, след 2 години ми предложиха позиция като шеф на отдела, ама излезнах в майчинство и така и не се върнах. Та айде стиге сте оплаквали българите в чужбина ;) Малкото колеги от университета, които останаха в БГ, са предимно учители и се чудят как да изкарат допълнителни доходи с преводи и частни уроци.

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: kefalcho   
Дата:   15-12-12 23:05

Ами asahi добре го е казал . Миналото остава назад , също и скруполите . Човек , който силно желае да се развива в нещо , рано или късно намира начин [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-12-12 23:09

4given,[smilie24]

Не знам какво става във форума, но от 2 дена това е 4-та тема, колко е гадно в САЩ и какви зомбита живеят там. Чудя се дали "Позитано"20 е издало окръжно или заради края на света.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: shtukov   
Дата:   16-12-12 00:04

Възможно е да има теми, вдъхновени от Позитано или НДК. Моята е продиктувана единствено от лични разговори и впечатления от мястото на събитието.


Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   16-12-12 00:13

Абе работя с американци от 5 години, повечето казват че тука им е по-добре....
Ама както казах в темата за изкуството, хората са различни и е напълно нормално да им харесват различни неща....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: shtukov   
Дата:   16-12-12 00:33

Тук един приятел разкарва 6 месеца по кръчми и гостита един американец. Голям пич - яде, пие и играе, като за последно. Монтираха и настройваха заедно някакви огромни офсетови машини в една печатница, след което пичът си замина за УСА.
Когато малко след това, нашия приятел го навестил там в дома му, пичът му предложил сок и голяма колекция от филми, които заедно да изгледат по ТВ-то. Няма да си тровят дробчетата и стомахчетата по тия кръчми я.. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: Myth   
Дата:   16-12-12 02:26

Автор: asahi
Дата: 15-12-12 20:12

Не е трагедия да си смениш професията. Нарича се гъвкавост, адаптивност. Тук не го можем много и затова има трайно безработни.
От друга страна "оттатък" изискванията на пазара на труда може да са по-различни и нашите "професионалисти" да не могат да се пригодят лесно.



В дълбока грешка си, има висока безработица, защото няма работа, а там дето я има е за толкова, че парите на хората не стигат да си покрият разниските да ходят на работа само, демек за без пари. За да си смени професията някой все пак трябва да има някаква мотивация все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: mladenov   
Дата:   16-12-12 04:13

Ние от 13 години сме в САЩ и от самото начало аз си работя по специалноста-зъботехник. Съпругата ми беше стоматолог в България но тук и се наложи 2 години да работи като асистент на зъболекар защото нямаше лиценз и трябваше да учи през това време и да вземе два изпита за да може да кандидатства за специална програма която да и позволи да се дипломира като Dentist. Беше много трудно, но тя се пребори с всички трудности, аз помагах де, и сега (вече 9 години) и тя си работи по специалноста.[beer]



Публикацията е редактирана (16-12-12 04:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: shtukov   
Дата:   16-12-12 08:42

Младенов, рядвам се за такива семейства като вашето.[smilie24]
Доста от моите познати там, не само, че не се реализираха по специалността си, но разрушиха семействата си по някакви причини. Което според мен е много по-голяма трагедия, отколкото липсата на реализация в определено поприще. [smilie2]



Публикацията е редактирана (16-12-12 08:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: Оля   
Дата:   16-12-12 09:27

Тук, Канада, работя това което съм учила в България, и което и да искам не мога да работя в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: shtukov   
Дата:   16-12-12 09:33

На мен ми стана интересно, кои са тези учебни заведения в БГ, които подготвят кадрите си за нещо, което кадрите дори да искат, не могат да работят в страната си.


Отговори на това съобщение
 Re: Метаморфози в УСА
Автор: Оля   
Дата:   16-12-12 10:02

Учих и завърших МЕИ - ДВГ. Колкото и да е странно, тук проектирам двигатели, е не точно с вътрешно горене, но близко...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.