Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CyberGene   
Дата:   04-02-13 21:53

Joshua Bell performs Tchaikovsky's Violin Concerto Op. 35

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CyberGene   
Дата:   04-02-13 21:57

Експеримент във вашингтонското метро

Споко, и там не знаят кой е, не сте само вие. Можете да продължите с приготвянето на бахура [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: vikitovikito   
Дата:   04-02-13 22:00

Що не си при Слаш ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CyberGene   
Дата:   04-02-13 22:03

Теб те искам извън темата, отивай в другия форум да пишеш за сони, ако обичаш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-13 00:08

Абсолютен виртуоз, перфектен, нямам думи [smilie10]

Загубихте много [smilie5]

Чувствах се измежду най-младите в препълнената зала България, където средната възраст сигурно минаваше 60. Толкова ли умряло изкуство е вече класическата музика? [smilie2] Дори на музикант от такава величина вече ходят само пенсионерите. И аз. Може би съм пенсионер. А може и така да трябва да се развива светът, може и да е за добро, че тази музика залязва, кой знае...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CanoniO   
Дата:   10-02-13 00:14

Вероятно щото е евреин, затова е нямало млади хора. Те обикновено са антисемити и аз ако бях на мястото на маестро Бел, бих ги осъдил всичките...

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-13 00:17

Е като е евреин, да няма да ги изяде [smilie18]

Опитвам се да се успокоявам, че всъщност положението с класическата музика не е толкова зле, а просто видях една хомогенна представителна демографска извадка на населението на България - преобладаващо застаряваща нация.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CanoniO   
Дата:   10-02-13 00:24

братле, мога да те светна, че в Русе и Стара Загора примерно има повече хора интересуващи се от култура, отколкото в София, където живее 1/3 от населението. Надали има друга толкова цървулска столица в целия свят... Мен би ме било срам да го донеса този рядък инструмент тук, пък камо ли да свиря на него...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CanoniO   
Дата:   10-02-13 00:26

С театъра е същото..
Между другото, има хора, дето ходят на театър, за да твърдят, че са ходили на театър...

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-13 00:41

Понеже не искам и тая тема да става оплаквателна като всички останали в последно време... няма да кажа нищо [smilie5] В Стара Загора си ходя доста рядко за съжаление, но си спомням, че едно време градът кипеше от класически концерти, майка ми ме водеше почти всяка седмица, хората се интересуваха от това съвсем искрено. Някой ден, живот и здраве, като се наработя, ще си ида пак там, в къщата [beer] Наздраве и на русенци! [beer] И на всички, които ценят хубавото старо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: sirkhann   
Дата:   10-02-13 00:44

По едно време беше трудно да си вземеш билети за театър. Поне за Армията съм се бутал седмици предварително, за да хвана. Като малък, в тъмните години, съм гледал постановка с 6-7 човека в залата. През четвъртия ред имаше прокарана завеса, за да скрива празните седалки назад. Онзи ден бях на Антон Брукнер и за първи път видях зала България наполовина празна, хем си бяхме взели и билетите на промоция 9 лв. Два часа истинска музика, а накрая гледаш наистина само възрастни хора. Обаче дискотеките са все повече и са фрашкати но дупка, сигурно. [smilie24]

Джошуа Бел сигурно е счупил подиума. Твърде късно се усетих и нямаше билети, въпреки, че вчера се направих на тъп г*з и не се възползвах от възможността да отида на репетицията.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: CyberGene   
Дата:   10-02-13 00:50

То и аз щях да изпусна концерта, ама добре, че пак майка ми следи и се изюркахме с билетите още от първия възможен ден, когато ги пуснаха, беше ехееееее преди Нова Година къде чак [smilie5] Трябвало е да отидеш на репетицията, то даже се говореше, че и за нея са свършили билетите, ама ти може би си бил с връзки [beer]

Как съм пропуснал Брукнер [smilie10] Той ми е прясно откритие от 2-3 години, но пък какво откритие! [smilie24]



Публикацията е редактирана (10-02-13 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: sirkhann   
Дата:   10-02-13 01:05

Диригент Баронеса Биаджони [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: Digitalgab   
Дата:   10-02-13 04:35

Коя е пък тая музика дето изгрява? Сериозната музика няма да залезе никога, докато има мислещи хора. Животът е кратък, а изкуството вечно.

Отговори на това съобщение
 Re: Готвите ли се за концерта на Джошуа Бел в събота? :)
Автор: georgivelev   
Дата:   10-02-13 09:22

Джошуа бел? Бях преди 2 седмици в зала България, едно друго американско цигуларче изсвири виртуозно същия този концерт на Чайковски, после свириха Шехерезада на Римски-Корсаков. Великолепно изпълнение.

И да, зала България не се пълни догоре, но затова пък сатирата е препълнена на "Вечеря за тъпаци", където зрителите бурно аплодираха откровените лигавщини на всички актьори. Въобще, гледам вече да заобикалям театрите отдалече.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.