Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: cameraman   
Дата:   27-11-12 18:04

Дали имат право да ме изнудват да си сменям водомера(щот бил стар). Оставиха ми предписание за смяна на водомер в срок от 1 месец... Ако не го сменя- започват да начисляват по 5 куб. метра на човек месечно... Към момента разходите ми за вода са значително по-ниски... Водомерите се монтират от фирма-подизпълнител, чиито джобове искат да напълнят за Коледа.

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-11-12 18:05

Закона казва на всеки 5 години подлежи на Метрологичен контрол. Ако не е минал и няма на него стикер могат.

А водомерите може да се заупят от всякъде и да си ги монтираш сам. После само трябва да ти ги пломбира някоя от многото фирми срещу 6 лв на поломба. САмо реди 2 месеца минах по този път.
Ако искаш повече инфо на ЛС



Публикацията е редактирана (27-11-12 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: egoucm   
Дата:   27-11-12 18:11

И аз май ще минавам през това. От няколко години лепят информация във входа, че трябва на 5 години да ги проверяваме, а последните 11 не е правено нищо. Полседно като ми отчитаха водата поиска да види и пломбите , да им запише номерата. Оказа се, че дори единия нямаше пломба :)
Ама кой разправяше, че въртяли номера ако се налагало да ти ги свалят за проверка - искали да ги ремонтират и да кихаш още пари.

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: The_Enjoy   
Дата:   27-11-12 18:16

Идва човек в удобно за теб време да ти вземе водомера да го провери уж. После проверен ти го връщат, а за периода си без водомер. Накрая ти връчват протокол и касова бележка и ти искат 25лв.[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-11-12 18:17

Автор: egoucm
Не се хващаите на тази
Свалят проверяват и пащаш за проверката.
Указва се че не стават и си купуваш нови
По добре направо нови
Освен ако не са на 5 години и тогава си заслужава да го направиш. иначе аз си купих водомерите от тук . послеизвиках първата фирма която ми попадна в нета за помбиране и дойдоха на другия ден и ги пломбираха. Смених си ги сам. Не е никаква философия да развиеш 2 гайки

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: cameraman   
Дата:   27-11-12 18:23

Искат 60 лева за водомера с монтаж... Обадих се на една друга фирма да питам колко струва... отвърнаха ми, че не са фирмата, оторизирана от ВиК за монтаж на водомери... Можели да ги монтират само оторизираните подизпълнители.

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-11-12 18:26

Това за кой град ?!?!?!?!?!
Могат да пломбират само оторизирани фирми, но всички могат да монтират.
Аз говоря за софия

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: egoucm   
Дата:   27-11-12 18:27

е аз имам 4 водомера... дали няма да излезе малко скъпичко

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: cameraman   
Дата:   27-11-12 18:29

Аз говоря за Варна.

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: cameraman   
Дата:   27-11-12 18:35

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1615178
Той този рекет бил регламентиран.

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: Vinsent   
Дата:   27-11-12 18:37

В блок ли живееш или в самостоятелна къща?


Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: TheBossBG   
Дата:   27-11-12 18:43

егоист, миналата година минах по тоя път. Имах два много стари водомера и два на 8-9 години. Старите заминаха в коша. Новите обаче реших да ги мина на преглед. Не помня колко дадох, но беше към 25 кинта. И какво? Единият се бил разсъхнал, а другият бил ОК. МОШЕНИЦИ!!! Нали ги свалих преди два дена и двата. РАЗсъхнал се друг път!!! А "майсторчето" ми вика: не се ядосвайте, до нас има магазин, те и монтират, и пломбират. ТЕглих му една майна и си тръгнах. Явно играят комбина, ако ли не са и на един собственик. ПЕЕ'АСИ!!!! Обадих се на Техем, щото са ни топлинни счетоводители, дойдоха и монтираха. Даже имало опция да си сложа и дистанционни, но това по-нататък, защото единият ми уред на радиаторите все още е без дистанционно и така и така ще им отварям. Иначе сменяй и 4те наведнъж, иначе пак си оставаш на база.

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: cameraman   
Дата:   27-11-12 18:50

Панелка.

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: Vinsent   
Дата:   27-11-12 18:51

Не напразно питам в блок ли живее или в самостоятелен имот.

Ако е в блок, то тогава има два стопански субекта - от една страна ВИК, а от друга блока чрез главния водомер. ВиК начисляват водата на база показанията на централния водомер, а частните водомери само служат да разпределят разходите между абонатите. При разлика на сумата от частните водомери и тази на централния се начислява на всичките допълнителни разходи.

Личните (частните) водомери са проблем само на потребителите в блока и нямат отношение към стопанските субекти - ВиК и блок.

Този въпрос трябва силно да се алармира, защото една група фирми много държат да се изхранват от това, и разбира се за наша сметка! [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: Vinsent   
Дата:   27-11-12 18:58

Щом като е в панелка, с какво основание ще начисляват по-голяма консумация. Тя няма да се отрази на главния водомер, а само на преразпределението между живущите в блока. [smilie9]

Всъщност какво им пука на ВиК за това как си преразпределят живущите водата?
Просто 100% рекет. [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: Vinsent   
Дата:   27-11-12 19:02

Мисля си, че ако живущите направят общ протокол, с който решават че те ще си преразпределят разходите по водата и ВиК да не се интересува от това, онези би трябвало да няма как да мъркат. Но в такъв случай трябва човек да се заеме с дейността отчитане на всеки три месеца и след това съответните изчисления.
Преди години го бях направил това. Малка програмка ми изчисляваше крайните резултати. Сумите се събираха наедно и се внасяха по сметката на ВиК.


Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: trace74   
Дата:   27-11-12 19:05

Понеже минах по тоя път и аз, да дам някои съвети.
По закон може и да е 5 години, но реално в блока ни, който е строен '96г., миналата година ме накараха да сменя водомера.

Проверка на водомер в Бруната струваше миналата година 10лв. Предполагам всеки който не е с две леви ръце може да си го свали сам. Така че, ако мислите, че водомера ви е редовен, минавате с 10лв. Проверката отне около 10 дни.

Ако не, направо си купувате нов - аз си купих някакъв полски за 25лв. Пломбирането си е отделно.

Естествено, че няма значение кой го монтира, аз съм си ги слагал сам.

Като купувате водомер, гледайте на него да пише, че е произведен 2012г. (или ако можете да изчакате до 2013г и тогава да си купите произведен 2013г., защото кога ще трябва да го сменяте зависи от датата на производство. Въпреки, че както съм написал по-горе очевидно не го спазват толкова стрикно тоя 5 годишен период). Аз имах няколко чисто нови водомера, произведени 2000г. и се оказа, че мога да ги ползвам само след проверка, без значение, че никога не са монтирани.

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-11-12 19:11

Тая идиотия с плащане от етажната собственоср е ОК само ако лесно се събират парите, защото тогава се плаща за всики от ЕС . Бях се побъркал преди години и тогава минахме на индивидуално

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: Neuromancer   
Дата:   27-11-12 21:11

Аз все си мисля, че трябва да стане като на запад. Има някаква фирма, която управлява входа и събира парите, плаща на чистачка, ремонт и прочие общи разходи. Да разпределят топлото и водата от централния водомер. И да си събира парите, ако трябва със съдебен изпълнител. Иначе не става. Във входа на нашите все има някакви тарикати, дето нищо не плащат. Не можеш да смениш изгнилите железни тръби, щото те са отдолу и нямали пари. Иначе имат някакви реституирани апартаменти в центъра.
На нашенеца трябва някой да му размахва тоягата, иначе не става.

Другия изход е самостоятелна къща. Колкото по-малко допир имаш с комшиите, толкова по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: Vinsent   
Дата:   27-11-12 21:33

Все пак, да кажа за тези които не знаят. Тази година промениха наредбата и вече срока за проверка е 10 години вместо 5, както беше до сега. Бръкнаха им в здравето на червените фирми, дето си бяха калкулирали на всеки 5 години да събират мъни от народа! [smilie5] Демек се грижат за справедливост! [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: victory13   
Дата:   27-11-12 21:51

проверката е бошлав работа... навремето един го провериха, взеха 25лв и казаха не става [smilie18] ... тогава, нов... казвам нов, щото един път съм сменял единия за 23 години блок [smilie18] ...
тази година ме изловиха, и смених и двата [cool] ... студения със стрелките беше на 1200кубика горкия /гарсон...иера/ [smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ВиК ми направиха предпразнична хватка.
Автор: asahi   
Дата:   27-11-12 22:12

В старата тема обясних какк се прави. Няма да се завтарям.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.