Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: CyberGene   
Дата:   22-05-12 17:14

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: CyberGene   
Дата:   22-05-12 17:14

Е такова нещо още не ми се беше случвало. Много пъти съм поръчвал книги от Амазон и директно ги доставят в пощата, тоя път ми пратиха една бележка, че пратката е в митница и трябва да ходя да ги освобождавам... Това дали е нещо ново, дали е станало объркване или се дължи на това, че книгите се пращат от САЩ или нещо друго, имате ли представа? Сега сигурно ще трябва да попълвам данъчна декларация (имам EORI номер), да плащам мито, ДДС? На някого случвало ли се е това и как е освободил книгите?

И то не какви да е книги, а три учебника по джаз-импровизация за пиано, нямам думи просто... [smilie23]



Публикацията е редактирана (22-05-12 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-12 17:15

Ми щом са от САЩ, не е са чудене... на каква стойност са?



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: dobriman   
Дата:   22-05-12 17:19

btw, мен ми се е случвало и то за доста книги - причината беше "нарушена опаковка" и ми ги бяха наринали в един чувал найлонов. Трябваше да ида и да се подпиша, че няма липси.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: CyberGene   
Дата:   22-05-12 17:19

55$ + 15$ за доставка. Мисля, че и преди са ми идвали джаз-учебници от САЩ, ама не са ми ги задържали и пак са били горе-долу на тая цена. Нещо не мога да си го обясня.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: CyberGene   
Дата:   22-05-12 17:21

Добриман, освободиха ли ти ги лесно или трябваше да попълваш декларация и да плащаш?

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: Deltalink   
Дата:   22-05-12 17:25

Всичко що е над 20 usd и е изпратено извън ЕУ отива на митница.
В немския амазон няма ли ги?

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: dobriman   
Дата:   22-05-12 17:27

Аз се обадих тогава по телефона, да ми ги носят. квото-такова.
Платих някаква такса за доставката. Не съм попълвал данъчна декларация или подобни. Само куриера ми донесе протокол или какво беше...нещо от сорта, че всичко е тук и нямам претенции.

Ама това беше преди някоко години, тогава беше още "високата" ставка.

Най-добре звънни и питай, че да си подготвен.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: CyberGene   
Дата:   22-05-12 17:28

Ми не знам, може и да ги е имало, не съм проверявал... Винаги съм мислил, че те автоматично виждат къде са най-близките до мен локации, където ги има и пращат от там, независимо от кой Амазон си ги взел. Примерно последно си поръчах някакви ноти от amazon.com, ама бяха пристигнали от UK, ако не се лъжа.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: almaz   
Дата:   22-05-12 17:29

За пратка над 30 лева (включая шипинга) внасяш ДДС върху стойността, затова те викат. Сравнително малоценни неща като твойте книги понякога минават метър, ама не винаги.


Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: krist   
Дата:   22-05-12 17:37

и аз мисля като almaz - най-вероятно ще внесеш ДДС само и няма да попълваш митническите простотии - доста по-бързо се минава така..


Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-12 17:38

Е, Сайбър преди не си имал такова щастие за финансов министър, като насекомото Дянков. Олигарсите няма да пипне, нито монополистите, ама на обикновен човек мамицата ше разплаче за 20 лева ДДС, това е...



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: dobriman   
Дата:   22-05-12 17:42

По принцип е така. С тази поправка, че ДДС - не се влияе от сумата, а дали е от ЕС или аут.

Дори, кориозното е че аз се наложи наскоро да платя ДДС върху подарък с цена 0. От Блекбъри ми подариха таблета си - PlayBook - се наложи да му се плаща ддс за да си го освободя от митницата, независимо, че имах фактура от ББ със стойност 0. Сложиха ми 20% от застрахователната му стойност.
Явно са ги стегнали в митниците да не пускат нищо фандък и те са се взели насериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: CyberGene   
Дата:   22-05-12 18:00

Еми значи утре ще отида явно на място да видя какво точно става.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: prozium   
Дата:   22-05-12 18:28

Миналия път на мен за 5 мп3 плейъа по 4$ парчето( взех си ги, за да съм спокоен и да си ги чупя докато карам сноуборд ) ме караха да доказвам цена и да им показвам сайта, в който съм ги купил. Случи се така, че бяха свалени от сайта и мп3 плейърите минаха митническа оценка, като ми ги бяха оценили по 20лв парчето ... Един тип в коридора се вайкаше как ще доказва, че айфон4 репликата, която беше купил е реална реплика, защото искаха да плаща ддс и мита върху цената на истинския айфон4 . Шоу е голямо, по-добре да си нямаш работа с никоя от институциите в тая държава.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: AndreyIst   
Дата:   22-05-12 18:57

Това го проеграх преди 3 месеца. Американско издателство издаде научна книга, в която моя милост има самостоятелна глава. Изпратиха ми три безплатни копия с декларация за нулева стойност. Но нееее - в нашите митници не вярват. Отворихме пратката да видят, че аз съм автор в книгата, но те влязоха в сайта на издателството, видяха цената, на която книгата се продава и казаха да платя ДДС върху тази стойност.
Много се ядосах, върнах пратката и сега ми я пращат отново, но на частен адрес с нулева стойност да видим дали ще мине.
Това е просто удивително, не можах да го повярвам, американците също.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: diandimov   
Дата:   22-05-12 19:22

Аз вече няколко пъти пращам книги и нотни разработки за оркестър в БГ, стойностите около 150 долара, и СЛАВА БОГУ си пристигат, няма митници, няма нищо.




Иначе историята на Андрей е уникална...

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: Marillion   
Дата:   22-05-12 19:33

Андрей, ако това е истина, то те съветвам да си потърсиш правата!

Бахти идиотите са тия!!!

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: AndreyIst   
Дата:   22-05-12 19:47

Това е абсолютната истина, дори водих хора с мен да видят и чуят, защото ходих 4 пъти да се разправям.
Не вярват на американската декларация, че пратката не е търговска и има нулева стойност. Казаха, че авторството ми в книгата не изключва варианта аз да продам тези 3 копия от книгата. Цената на книга е 95 долара /в сайта на издателството/ и те твърдят, че няма как да се докаже, че не е платено за това. Ходих поетапно да говоря с няколко началници, но без успех. Искаха да си попълвам декларация и това е.

Ако имах тези месеци път към Щатите просто щях да си ги донеса.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: tvk75   
Дата:   22-05-12 20:13

няма нищо бе, просто обикновен комунизъм,,,още не си е отишъл явно

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: dobriman   
Дата:   22-05-12 20:13

Същата работа и при мен. БлекБъри, като техен разработчик ми пращат безплатни мостри на всеки нов продукт... с цел да тествам и разработвам (изчиствам бъгове) с все документация и фактури с нулева стойност...
Ама нашите - не, искат да плащам ДДС.
(не ми пука, взимам си го после обратно, ама е тъпо).

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: svi25   
Дата:   22-05-12 20:23

Мисля, че правилата за облагане с ДДС и мито на пратките са еднакви в цяла Европа. Така че за оплаквания - в Брюксел.


Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: tvk75   
Дата:   22-05-12 20:26

облагане на какво обаче,пратката като е 0$

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: ценослав   
Дата:   22-05-12 21:06

Автор: tvk75
Дата: 22-05-12 20:13

няма нищо бе, просто обикновен комунизъм,,,още не си е отишъл явно


Да ама при кокунизма не бяхме чували за ДДС. Май Капитализъм изкаш да кажеш???[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF?! Книги от Amazon в митницата?!
Автор: diandimov   
Дата:   22-05-12 22:26

Разбира се че комунизма не си е отишъл от бегето.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.