Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 за хроматичните аберации
Автор: thingfish   
Дата:   04-04-12 23:01

и дали е точно такъв термина, когато ги забелязваме във видео? Знам, че проблемът е в оптиката и се чудя, Спилбърг ли снима с кофти оптика, или е нещо обичайно, което не ми е правило впечатление преди? "Боен кон" провокира въпроса ми. Кофти история
...или пък да отида на очен лекар[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за хроматичните аберации
Автор: Vinsent   
Дата:   04-04-12 23:39

Ето какво се случва при кофти оптика: [smilie6]

...Поручик Лукаш първоначално не бе имал намерение да се забави. Привечер той излезе от лагера, за да иде само в унгарския театър в Кирай Хида, където се играеше някаква унгарска оперета с месести еврейки — артистки в първите роли. Голямото предимство на последните беше това, че при танца те вдигаха краката си високо нагоре и не носеха нито трико, нито кюлоти. За да бъдат още по-привлекателни за господа офицерите, те се бръснеха отдолу като татарки, от което, разбира се, галерията нямаше никаква полза, но затова пък толкова по-голямо бе удоволствието на офицерите артилеристи, които седяха долу в партера и специално заради тази прелест бяха донесли и артилерийските си триедри.

Поручик Лукаш обаче не прояви интерес към тази любопитна свинщина, тъй като бинокълът, който взе под наем, не беше ахроматичен и вместо бедра той виждаше през него някакви виолетови петна в движение...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-04-12 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: за хроматичните аберации
Автор: atrifonov   
Дата:   04-04-12 23:47

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.