Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: atisas3   
Дата:   15-04-12 22:59

Здравейте. Загледах се в този външен usb 3 хард диск и особено много ми хареса, че е евтин. Искам да попитам по-бавен ли е от един нормален Western Digital Civiar Blue хард диск, когато се ползва с усб 3.0 и ако не, защо тогава е по-евтин?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: tvk75   
Дата:   16-04-12 00:21

тоя сиагейт е USB 2
това отговаря ли изчерпателно [smile]



Публикацията е редактирана (16-04-12 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: atisas3   
Дата:   16-04-12 00:53

"
2 yr Warranty BRAND NEW 2 TB (USB 3.0) Limited Offer! (Also works with USB 2.0)

SEAGATE Expansion 2 TB USB 3.0 External Hard Drive
"

Защо тогава така пише?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: Antonio_V   
Дата:   16-04-12 01:20

Ето инфо от страницата на производителя. Има и ревюта от потребители. Имам такъв, купен преди наводненията и съответно поскъпването на хардовете. На мен ми върши работа, изпускан е веднъж [smilie18], поне засега нямам проблем с него. Вчера гледах MI4 на блурей качество, без да насече нито веднъж. Свързан е на USB 2.0.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: atisas3   
Дата:   16-04-12 01:27

Може ли малко инфо. МБ/с на четене и писане? Въпросът ми е дали ще зареждат нормално бързо игри и дали ще мога да записвам клипчета, без да забиват после, а за филмите няма да питам, ти вече каза [smilie24] ?
Edit: Охо от amazon.com 210 лева 3 терабайта. Доста взех да се замислям и може да се свържа с един приятел от Америка, да го видя кога ще си идва към България [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-04-12 01:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: Antonio_V   
Дата:   16-04-12 01:45

Ами с евтин картрийдър за 1$ и не най-бързата карта свалих снимки и видео преди минути с около 5.5 - 6 MB/s. При плейването на full HD клип от апарата (600D) няма проблем. За игри не мога да кажа нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: atisas3   
Дата:   16-04-12 01:46

Въпросът е не до 5-6 мегабайта в секунда, защото сегашният ми civiar blue чете с около 60-80 мб/с. Дали това нещице с усб 3 ще се държи така добре, че доста евтино изглежда [smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: amplified   
Дата:   16-04-12 01:47

Ами аз на Seagate Goflex 1TB през USB 2 едитвам снимки и гледам 720p без никакъв проблем.
1080p не съм пробвал, щото монитора ми е 1280х800 :)
По-скоро виж как вървят Goflex, защото имат докинг станция за Firewire 800 и E-SATA.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: Antonio_V   
Дата:   16-04-12 01:50

За 3.0 нищо не мога да кажа...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: Kanonir   
Дата:   16-04-12 02:22

Ами УСБ 3 просто маха тясното място т.е. колкото може харда/компа да сътворят като трансфер "връзката" м/у двете няма да ги ограничава както е в случая с УСБ2[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: tvk75   
Дата:   16-04-12 09:10

достатъчно бърз е тоя диск

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: e-mil   
Дата:   16-04-12 11:02

"Искам да попитам по-бавен ли е от един нормален Western Digital Civiar Blue хард диск, когато се ползва с усб 3.0 и ако не, защо тогава е по-евтин? "

Първо, няма как да го сравниш защото не е ясно какъв точно модел има в кутията. Вероятно знаеш, че цената на дисковете освен от капацитета зависи и от размера на кеша (8, 16, 32, 64 мб), както и от интерфейса (SATA 2 или 3), дали е Green и т.н. Често производителите не ги пишат тези неща за външните си дискове, за да имат възможност да слагат каквото имат в склада със същия капацитет. Пък и при USB 2 интерфейсът нямаше голямо значение.

Второ, няма как лесно да се обясни политиката на производителя, която за различните модели също зависи от много фактори. Seagate в момента имат 2TB модели по-евтини от други техни 1,5TB. Може да е защото 1,5TB е Green, а може да има и други причини. На същата страница Western Digital също имат 3TB модел по-евтин от техен 2TB.
За външните дискове също има значение с какъв софтуер идват, колко видове изходи има на кутията... т.е. какви разходи е направил производителя за всеки конкретен модел.

Трето, няма как лесно да се разбере ценообразуването при конкретния търговец. Крайната цена може да зависи от това колко бройки е поръчал при единия и колко при другия производител. Съответно - какви отстъпки е получил от единия и какви от другия, пък и отстъпките не зависят само от количеството. Също: Кои дискове се търсят повече на пазара в момента?
Например в Newegg цената е почти еднаква единият е 120 долара, а другият - 130. Обаче WD често слагат зелени, а не сини модели в кутиите си, което може да обяснява малката разлика в цената. Така че не е ясно колко души могат да ти го сравнят с "нормален Caviar Blue", особено пък с колко MB/s чете и пише. И въобще не е ясно как ще определим какво означава "нормален".

Накратко - няма как само по джоба си да разбереш дали един външен диск е по-бърз от друг и дали ще издържи повече. Чети ревюта, прегледай по специализираните чужди форуми кой какви проблеми е имал със съответния модел, сравни гаранционните политики на различните фирми и така. Може да се окаже по-изгодно да си вземеш докинг станция.


Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: atisas3   
Дата:   16-04-12 12:58

Ако някой тук го има, както каза по-горе един би било по-лесно с него да сравним? Не знам дали му се занимава де? Иначе, благодаря ви за всичката информация!



Публикацията е редактирана (16-04-12 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: e-mil   
Дата:   16-04-12 13:38

"Ако някой тук го има, както каза по-горе един би било по-лесно с него да сравним?"

Точно обратното се опитвам да ти обясня?
Няма как да си сигурен, че бройката, която ще купиш ще има същия HDD в кутията, както на този, който с който ще сравнявате.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард диск 2ТБ usb 3.0
Автор: atisas3   
Дата:   16-04-12 13:40

Ех, значи всичко е до късмет?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.