Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ба тая простуда...
Автор: Grandpa   
Дата:   27-02-12 05:33

Не си спомням кога за последен път съм кашлял...
Сега ходя като призрак, бухам като магаре и трябва потоянно да гълтам хапове за темпертура иначе ще се опека...[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: Славов   
Дата:   27-02-12 05:46

Лошо,..... знам че има много хора против имунизациите, и аз бях така, но след като пробвах преди 4 години и вече не пропускам.... до днес никакви грипове и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: ценослав   
Дата:   27-02-12 07:50

Съпругата ми е "либе болно легнало" от петък с температура 39. Писах се на доктор и току що я изпратих на работа с "потура" 36.5 градуса, демек ремонтирана. Сега си турнах аз термометро и опаааааа 38.5 градус. Заразила ме е. Ма пуста любов, без цАлуФки не мога. Айде два дена аз ще се наливам с илачи.[smilie10] [smilie10] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: djogata   
Дата:   27-02-12 08:21

Аз се влача вече 2 седмици.

Първо лека настинка - гърлото боли + хрема. ОК, нищо проблемно, 3-4 дни подсмърчане и възпалени сливици. После 2-3 дни си се чувствах добре, до една вечер, когато изведнъж ме стегна гърлото, но този път надолу към бронхите, и тогава като ме почна - 3-4 дни с температура, кашлица и хриптене, накрая все пак падна температурата, но състоянието ми не се подобри - пак се чувствах гадно и дробовете ми бяха пълни с някакви гадости. Та в крайна сметка опряхме до антибиотици, вече гълтам трети ден [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: asahi   
Дата:   27-02-12 08:30

Я ходете на лекар докато не сте се класирали за някоя пневмония.

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: Djogata   
Дата:   27-02-12 08:46

Асахи, е ти как мислиш, че съм си взел антибиотик? Бях на лекар, даже 2 пъти. Без рецепта от лекар антибиотик няма как да си вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: asahi   
Дата:   27-02-12 08:53

Де да знам - може да си носиш, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: bvidenov   
Дата:   27-02-12 09:12

Като Jogata. Само дето продължава 3та седмица. На улицата хората мислят, че ще умра всеки един момент с изплют бял дроб. В къщи ми свикнаха. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: atrifonov   
Дата:   27-02-12 09:14

Малката го изкара, после жена ми, но нея с Тамифлу е оправих за един ден[smilie24]
Аз за късмет пропуснах- здрава имунна система[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: мара   
Дата:   27-02-12 09:36

у нас минава с плацебо[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: Vinsent   
Дата:   27-02-12 09:38

Няма простуди, има вирусни заболявания, които може да са провокирани и от простуда.


Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: Grandpa   
Дата:   27-02-12 09:54

Джога, направо същата работа описваш - дума по дума. Всички в къщи ни изреди, децата за два-три дена се оправиха, сега дъртите се мъчим...

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: orlindraganov   
Дата:   27-02-12 09:55

Vinsent написа:

> Няма простуди, има вирусни
> заболявания, които може да са
> провокирани и от простуда.
>

За епъл вируси няма, питай димов

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: Diandimov   
Дата:   27-02-12 10:35

Имаше.

Айтунса си е вирус.

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: ivodam   
Дата:   27-02-12 10:50

Изкарах я и аз тая кашлица, неприятна работа. Лошото е, че държи 3-4 седмици остатъчно. В такива случаи пия Бромхексин и Амброксол за кашлицата и малко макролиден антибиотик за дихателните пътища.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: feliz   
Дата:   27-02-12 13:30

и мен от 5-6 дена се опитва да ме заболи гърло. Смуках некви тантуми вердета, стрепсилс-и и го пооправих. Но вчера ходих да плувам /щото съм мноо отворена [smilie5] / и сега носа ми тече и ме боли глава.[smilie8] И ме наболяват ставичките.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: mopt   
Дата:   27-02-12 22:35

Това е модерният грип сега :(. И аз като джогата и грандпа го изкарах/изкарвам. Първо едното дете, после жената, а аз от сряда се уредих с кашлица, главоболие, лека (37,3-37.4) температура, ужасен гърлобол, памучна глава.
Събота само можех да шептя. Днес говоря по 1,2 мин и после 5 мин кашлям, но иначе другите проблеми май се пооправиха.
До Сряда ще съм като нов, макар че като гледам жената вече 4та седмица си покашля остатъчно.
Одъртяхме ли, вирусите ли захитряха ... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: n1x0n   
Дата:   27-02-12 22:58

Не кашлям, не ме боли гърло, но съм заковал на 39... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: asahi   
Дата:   27-02-12 23:25

И аз кат Никсъна, ама на 36.6 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: мара   
Дата:   28-02-12 12:39

не кашлям, хрема нямам и не знам къде съм заковала, щото не ми и хрумва да проверявам...2 от децата кашлят, ама над едното нямам власт вече [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: vladi1969   
Дата:   28-02-12 14:07

Тя, кашлицата не е страшна.
Една лъжица рициново масло сутрин на гладно и цял ден не кашлям.
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: мара   
Дата:   28-02-12 17:49

ти па...цял ден...през първите час-два си кашляй свободно. после - кашляш, ама на правилното място. после - пак кашкяш свободно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: Grandpa   
Дата:   28-02-12 22:19

Оказа се, че съм се изказал предварително за децата...жената сега се обади, че малката гори...
Само си го хвърляме един на друг изглежда.

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: djogata   
Дата:   29-02-12 00:58

Грандпа, то и при нас беше така - първо аз се почнах с (лека) настинка, после жената и детето се разболяха, и накрая аз завърших с финале гранде. Дано другите в семейството не ме последват с моите оплаквания, че беше голям зор.

Между другото като бях на лекар, гледах някаква карта, тази година Калифорния е най-грипозният щат, имало най-много болни на глава от населението. [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: ба тая простуда...
Автор: tan4o   
Дата:   29-02-12 01:05

една скордаля всичките ще ви оправи[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.