Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към майсторите:
Автор: Analgina   
Дата:   08-02-12 19:02

Имам следният въпрос към разбиращите повече от мен. Имам един стар телевизор, който "цвърчи". Звукът се носи от ТХО, като на тъмно се вижда пробив в корпуса му малко под мястото, откъдето излиза високоволтовия кабел към кинескопа. От пробива излиза под налягане въздух, който мирише на озон и се процежда светлинка. Има ли какво да се направи, или ми препоръчайте читав сервиз в Пловдив, където да ми го сменят. Може и в Пазарджик. Иначе друг проблем няма. Всичко си работи, но звукът драни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към майсторите:
Автор: asahi   
Дата:   08-02-12 20:07

Почисти мястото с памуче и спирт от праха, изчакай да изсъхне хубаво и ако пак църка ще сменяш ТХО-то. Кварталният ТВ сервиз ще се справи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към майсторите:
Автор: Analgina   
Дата:   08-02-12 20:42

Почистих аз но без спирт. Преди почистването от феромагнита към един резистор даже прескачаше искра. След това остана църкането само. Странното е че пластмасата на корпуса изглежда здрава а се процежда светлинка и излиза въздуха под налягане от различни места в една област. Все едно не е трансформатор, а ядрен реактор.
Ще го изтърпим докато се поразтопи снега, че е много и не е за носене на телевизор сега.

Благодаря за отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към майсторите:
Автор: IDA   
Дата:   09-02-12 14:08

Купуваш си флаконче каноконлит и заливаш мястото на пробива. Оставяш едно денонощие добре да изсъхне и тогава включваш. Ако се оправи, черпиш бира. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към майсторите:
Автор: asahi   
Дата:   09-02-12 14:29

Ако се запали - пак черпиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към майсторите:
Автор: imitev   
Дата:   09-02-12 14:40


Черпенето е сигурно!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към майсторите:
Автор: promis   
Дата:   09-02-12 14:41

Абе хвърляй го и идвай да черпиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към майсторите:
Автор: Analgina   
Дата:   09-02-12 15:15

IDA, пробвах с моментно лепило на гел, ама мъка. Явно налягането е голямо, защото в началото издухваше лепилото на конци. Изчаках да спадне, намазах и пак нищо. Цвърчи от други места. Явно вътре се случва нещо, което не трябва да се случва.
Asahi, и аз бях с мисълта, че може да се запали и затова го пробвах малко на тръни, но за 2-3 часа работа не се случи. Въпреки това, тези дни ще го изстрелям към сервиз, само да намеря къде има.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.