Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   05-02-12 21:34

Здравейте хора [smile]

Имам едно питане, тъй като нещо не се справям сама.


Става дума за подмяна на клавиатурата на лаптоп марка ASUS, модел: M60V.

Така стана, че 2 бутона от клавиатурата паднаха. Хубава машина, доволна съм, но изработката на клавиатурата е некачествена.

Отидох в сервиза на университета, дадох данни и пр., за да ми поръчат клавиатура и да ми я подменят след това, но след час получих следният мейл:


Hi Veronika,

I’ve looked into sourcing a replacement keyboard for your laptop and I’m afraid I’ve been unable to find a supplier who can provide a replacement keyboard for this make and model of laptop.



Sorry can’t help this time,



Andrew.*








Много неприятно... След лекции се хванах и аз да търся. Нищо не намерих с изключение на този адрес :


АДРЕС



Сега, още в началото бързам да си кажа, че нищо не разбирам, за жалост. Във форума има всякакви специалисти, а и както и да го гедаш сме доста хора. Много ще съм благодарна ако някому е възможно да помогне с мнение, съвет, линк и т.н.


Предварително ви благодаря! [smile]


[beer]



*
На кратко ако някой се дразни, че е на англ. - човека не могъл да намери подходяща за модела клавиатура и се извинява.

 Re: Клавиатура за лаптоп
Автор: vinse   
Дата:   05-02-12 21:52

И питането ти е ?
За част на лаптоп не отиваш в сервиза на университета ами при хората, които се занимават със сервизирането на твоята марка лаптоп.
От картинка не може да се разбере дали клавиатурата ще стане на твоя лаптоп, защото напълно е възможно на външен вид еднакви клавиатури да не са съвместими.
Конкретно в твоя случай и линка, който си дала щом е посочено, че клавиатурата е за M60 най-вероятно ще стане.

П.С На клавиатурата, която в момента е вложена в лаптопа ти трябва да има някакъв p/n, за да си сигурна, че новата клавиатура ще е съвместима с твоя модел лаптоп е най-сигурно да я търсиш именно, чрез този p/n



Публикацията е редактирана (05-02-12 21:55)
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   05-02-12 22:15

1во мерси за отговора!

Принципно има бюро, към което можеш да си зададеш въпросите в моя университет. Не може всеки да разбира от всичко, затова има въпросното бюро и безплатен сервиз, които се занимават с грижата за компютрите ни. Не се очаква всеки да разбира, а и аз нямам никаква идея как да се свържа с въпросните представители на марката в случая тук. За Великобритания иде реч.

Отидох в бюрото, където всеки си задава въпросите и ме насочиха към човек в сервиза, които е наясно какво/що (уж) и ще провери за моят случай конкретно. Отидох. Резултатите ги показах.


Ще напиша всичко, което имам като инфо за лаптопа (написано от обратната страна) -

MODEL: M60V ID: 1A
MB Ver.: M60VP
96NOAS341390268
M60VP - 6X040X
Check Number: 2441
WARRANTY: 24M <GA>



Публикацията е редактирана (05-02-12 22:17)
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: bordon   
Дата:   05-02-12 22:16

Как така точно "2 бутона от клавиатурата паднаха" [smilie11]

Това нещо не го разбрах точно.
Да не са ти изпаднали капачетата на бутоните или какво...
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   05-02-12 22:22

Ами, капачетата + скобите, които се закачат към пластините. Още преди пластмасовите скоби да паднат занесох, за да го погледнат. Казаха ми, че са счупени и се налага смяна.

Оттогава е без 2 бутона. Тъй като имах изпити, не успях да се занимавам с лаптопа известно време и на един от бутоните падна и малкото гумено "конусче", върху което пружинира бутона, когато е закачен. Сега там няма нищо.


Ох, извинете ме за неточности! Ужасно ми е трудно да обяснявам за нещо, за което хабер си нямам [smilie2] Дано все пак дава някаква представа... :/



Публикацията е редактирана (05-02-12 22:23)
 Re: Клавиатура за лаптоп
Автор: vinse   
Дата:   05-02-12 22:27

ето ти контактите

http://support.asus.com/Hotlines.aspx?SLanguage=en

явно не си в България иначе, щях да те насоча към Мост компютърс, които са официален вносител и сервиз.

Данните, които си дала са (най-вероятно) s/n на лаптопа, по тях също може да се види каква клавиатура ще пасне в твоята машина, но съвместимостта може да се провери само в сервиза, който има достъп до базата данни на производителя (в случая асус).
ако знаеш какъв е p/n на клавиатурата (тя трябва да се свали от лаптопа), който е изписан от долната и страна ще може да се направи търсене в гугъл и евентуално ще излезнат някакви резултати.
Пак ти казвам - щом сайта който си посочила по-горе пише, че клавиатурата, която предлагат става за твоя модел то значи това най-вероятно е така, ако не става винаги може да им я вършен, да си я бият в глава.
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   05-02-12 22:32

Понеже написах едно обяснение, което сигрно звучи трагично за някой, който разбира... Ето точно как изглеждат бутоните и коя дума за кое употребих [smilie2]


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ohkr2326.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/vzgv1264.JPG

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/417148_1902491859361_1753661762_971087


 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: bordon   
Дата:   05-02-12 22:32

Бърза идеа и отговор:
Да се намари друга клавиатура /неизползвана или бракувана/ и от там да се вземат тези части. В момента твоята клавиатура си работи и според мен не е удачен вариант за цялостна смяна.
На скоро ме помолиха да поставя едно капаче на клавиатура на нов ASUS, все още в гаранция. Но при изпадането на капачето човека беше успял да запази скобата. Лесно се сменя, проблема е механичен, обаче работата е малко "съклет история" [smilie5]

[smilie24]
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: imitev   
Дата:   05-02-12 22:34


Поръчай си клавиатура от ибеи и отиди да ти я сменят... баси и сервиза...

Вземи си външна УСБ клавиатура докато си намериш решение на въпроса...
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Jim__Beam   
Дата:   05-02-12 22:36

.. Щурец , важни ли са ти тия две букви ... [smilie8] ..... карай без тех ... [smilie5] [smilie5]


Временен вариант - вземи си външна мини клавиатура , докат намериш истинска .... аз така изкарах докато чаках , ама на мене ми нямаше към 10-15 букви ... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: vinse   
Дата:   05-02-12 22:37

По тая схема може да се направи обяснение.
Избери си 2 копчета от клавиатурата, които не употребяваш въобще. Свали ги внимателно и вземи от тях "захващащите скоби", монтирай ги на бутоните, които употребяваш често и всичко ще е ОК.
При това положение обаче съществуват 2 неизвестни - в какво състояние са "пластинките, на които се захващат скобите" (те би трябвало да са метални, но все пак може да са счупени) и дали е възможно "захващащите скоби" да се монтиран върху бутоните, защото част от бутоните може да са счупени и за това скопите да не могат да се захванат
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   05-02-12 22:39

Няма в ибей [smilie2] Външна УСБ ще ида да търся утре, че не мога да почна да си пиша есетата, а нямам време [smilie8]



bordon, вече не е само капачето. На единия бутон, както казах, му падна силиконовото конусче, върху което пружинира бутона попринцип (на сникмата, която постнах - в средата точно).




Много ви благодаря на всички! Голямо съм перде по въпроса. Опитвам да обясня разбираемо, не знам колко се получава! [smilie8]


[beer]


Едит: буквички [smilie25]



Публикацията е редактирана (05-02-12 22:40)
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: imitev   
Дата:   05-02-12 22:44


Няма в Ибей означава че не си търсила в ибей.

В коя държава си?
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: imitev   
Дата:   05-02-12 22:48

http://www.asusparts.eu/product_info.php?cPath=67674_74174_134368_158387&products_id=36116
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   05-02-12 22:49

Във Великобритания съм.


Не, означава търсих и аз и въпросния господин от сервиза, както и 2ма мои познати. Никой от нас не намира :/


[beer]
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: imitev   
Дата:   05-02-12 22:52

Аз намерих, ама е в Китай.

Защо не питаш лично асус?

United Kingdom
+44 870 1208 340
(charged at 6ppm from a BT Line)
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   05-02-12 22:53

imitev, има разлики в посочената от теб клавиатура (при ентър-а). Не знам би ли било проблем...

Тази, която посочих най-в началото като нещо, което аз успях да намеря отговаря напълно като визия. Вече не мога да кажа дали е подходяща.

Ето я:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/erxe0204.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/cdhg8068.JPG

http://www.laptopkeyboard.com/uploads/587_1298788403_k50.jpg




Но в ибей и амазон не откривам нищо друго... :/

 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: imitev   
Дата:   05-02-12 22:55


Обади се в Асус и ги питай... Все пак не си в БГ...
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   05-02-12 22:58

Благодаря! Утре ще се обадя!


Оф, мерси много! Леко съм се отчаяла [smilie2] Мъча се да търся и т.н, но е трудно като нищичко не разбираш.


[beer]

 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: vinse   
Дата:   05-02-12 22:59

С клавиатура от тоя тип може да направиш гимнастиката, която ти описах по-горе с подмяната на клавишите. Технически познания не ти трябват, само малко повече сръчност и тънка отверка или пинцета.
Ако имаш повреди по копчетата, които ти трябват може и да не може да се направиш подмяна
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: imitev   
Дата:   05-02-12 23:00


Вземай направо една вирелес или блутут клавиатура и забравяй за проблемацията!
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   05-02-12 23:03

Винс, пак казвам, няма на какво да пружинира бутона, трябва и тази част да отлепя, а никак не ми се иска. Благодаря за съвета, ако нямам друг избор, ще го направя [beer] [smilie24]
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: vinse   
Дата:   05-02-12 23:07

Ми тя гумата върху, която пружинира бутона се отлепя лесно, само внимаваш да не я скъсаш, после просто я залепяш със секундно лепило на новото място.
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: Щурче   
Дата:   06-02-12 16:28

От днес писмо:

Hi Veronika,
I've found a UK supplier for this keyboard but it's not cheap - you're looking at a
total price of £99.80 including VAT to buy and fit the part. Please let me know if
you want to go ahead with this or not.

Thanks,

Andrew.



Пфф, не е ли малко множко това? 100 паунда [smilie8] [smilie10]
 Re: Въпрос относно клавиатура за лаптоп
Автор: vinse   
Дата:   06-02-12 16:37

Тия са болни, 100 паунда !!! - тва да не е сони [smilie23]



Публикацията е редактирана (06-02-12 16:38)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.