Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Често ли изхвърляте храна?
Автор: something   
Дата:   29-10-11 18:28

Изхвърляте ли често храна?
Смятате ли това за лошо или го приемате за нормално?

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: snoopoff   
Дата:   29-10-11 18:34

Постоянно. И не е нормално. Аз лично гледам да си изяждам всичко, което си сготвя, ама не всички сме такива :) Просто като знам, че огромен процент от хората по света нямат какво да ядат и ми става тъпо...

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 18:34

Лично аз клоня към почти никакво изхвърляне на храна... разни остатъци отиват при дворните кучовци...

Не знам дали има връзка, просто асоциация - спомням си, че наскоро имаше някакво мащабно изследване за "похабяване" на храна в света.
Резултатите бяха бая интересни - оказало се, че и богатият запад и бедните други части на света похабяват почти еднакво количество храна - близо 1/3.
Но причините били различни - на запад повече от това, че се лигавили с разни продукти, които нямали "търговски вид" (но са си съвсем читави) и изобщо по подобни причини.
В Третия свят пък основните причини били от друго естество - адски лошата им организация, поради която продуктите се разваляли и неща от сорта...


Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: bordon   
Дата:   29-10-11 18:48

snoopoff написа:

> Постоянно. И не е нормално. Аз
> лично гледам да си изяждам всичко,
> което си сготвя, ама не всички сме
> такива :) Просто като знам, че
> огромен процент от хората по света
> нямат какво да ядат и ми става
> тъпо...


Точно, и аз така...
За хубаво или лошо... не знам
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Todd   
Дата:   29-10-11 18:49

аз имам куче , кокошки ... по-рано имах и прасе !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: НАСОО   
Дата:   29-10-11 19:43

Почти не. Но все пак изхвърлям някакви остатъци хран. продукти, когато готвя.

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: fundamental   
Дата:   29-10-11 20:00

Едно от нещата които най мразя е да изхвърлям храна. Добре, че имам куче, което поема някаква част от отпадъците. Като цяло самата мисъл, че някой някъде няма какво да яде и аз хвърлям нещо ме вбесява, затова гледам да не го правя. Но не винаги се получава [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: alsash   
Дата:   29-10-11 20:13

...само като се замисля за гладните сомалийски деца и я връщам обратно в хладилника....но ми се случва кухненски подправки да изхвърлям [smilie8]



Публикацията е редактирана (29-10-11 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Gruyu   
Дата:   29-10-11 20:15

хляб най-често хвърляме...храна много рядко....лятото хвърляме често краставици, защото нямат изяждане и се спаружват

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: asahi   
Дата:   29-10-11 20:17

Рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: s.lazarov   
Дата:   29-10-11 20:27

По тази тема, ако на някой му е интересно ето тук. Интересното е, че това се практикува и от хора, които имат възможност да си купуват прясна храна, но не го правят поради възгледите си.

Аз лично не изхвърлям храна, не защото изяждам всичко, че да не остане, а защото купувам толкова колкото ми е необходимол (-:

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: aeobs   
Дата:   29-10-11 20:28

Много рядко, ако нещо съм забравил някъде из хладилника или кухнята.
Пазарувам почти всеки ден, не обичам да складирам.
Е по празници и големи банкети с много хора се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Щурче   
Дата:   29-10-11 20:38

Разбира се, че не е нормално!

А иначе, нищо не изхвърлям, защото напоследък някой ми я изяжда [smilie18] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: snoopoff   
Дата:   29-10-11 20:55

https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/ykjw8754.JPG
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/308799_209321372474693_100001904964527_506108_1251627


Половината седи в хладилника... 3 кила и половина мръвки, само аз си ги ядох [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

После как да имам мерак да готвя за повече хора???

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: ценослав   
Дата:   29-10-11 21:56

Имам си прасе. Всички остатъци "редуцирам" в бъдещи мръвки. Още месец и половина. [cool] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: nsirakov   
Дата:   29-10-11 22:15

няма да забравя една баба на село (действителен случай преди години)

идва и внучето на гости, тя слага масата, натрупва де що има и нарежда

"яж баба, яж.. ти с градско чедо срама си нямаш... яж баба... то каквото изядеш е зян, другото зян няма да стане..."

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: iPonche   
Дата:   29-10-11 22:21

Абе жал им е за някой някъде, който няма какво да яде, ползват си кучетата за "поемане на отпадъци" - НЕ ВИ РАЗБИРАМ ХОРА!

Кучетата ни на ден ядат, колкото едно африканче седмично.

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Cristinel   
Дата:   29-10-11 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 22:59

Ахъм, те произвеждат предостатъчно... изобщо съвсем никакъв проблем няма с КОЛИЧЕСТВОТО произведена храна - тя би стигнала (и то в настоящия момент) за над 10, че дори и 15 милиарда (по някои преценки)... проблемът е какво става на определени места - защо в цивилизования (за мен е без кавички) запад го няма този проблем с недостига на храна, а на други места го има... и КАКВИ са тези други места - върлуват някакви бабаитски банди, които си присвояват всичките помощи от запада и т.н.... решението е съвсем просто (да де, признавам - само на думи) - където има истински развита демокрация няма проблем... а където я няма... и какво да правим - ако отидем да им "въведем" демокрация пак ще псувате защо сме им навлизали в техните си традиции и т.н.... еми, да се оправят - или стават цивилизовано място (за справка - какво направи Америка със средновековната Япония след войната), или ще си ядат... каквото им остане от warlord-овете и другите бабаити [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Cristinel   
Дата:   29-10-11 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Cristinel   
Дата:   29-10-11 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: snoopoff   
Дата:   29-10-11 23:09

Иди го обясни на оня в темата за Хелоуин. Как този сатанински празник противоречи на българската духовност!!! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Knartist   
Дата:   29-10-11 23:21

Еми, аз имам едно (предимно теоретично) предложение... има една идея за принципа, че "истински демократични" (разбира се, че е въпрос на лична трактовка) страни никога не са воювали помежду си.... което всъщност си е съвсем нормално... и добре, че го има НАТО и Гърция и Турция са заедно в него, че иначе не се знаеше какво щеше да става по тези земи... а това има връзка и с други неща - просперитет, гладуване и т.н.

Не особено любимият на доста хора (но все пак чувствително по-демократичен) Израел е пример за оазис сред пустинята от насилие...

И не само, разбира се... "простото" решение е - има сериозна демокрация - има законност - НЯМА банди от worlord-ове и всякакви племенни и други бабаити, които си присвояват насилствено всички блага по закона на джунглата...

И пак в тази посока - при всичките бъзици и недоволствия (включително и аз не съм особено вдъхновен от това как се развива ЕС) вижте какво се случва с любимите гръцки пройдохи и немските работяги - едните ще дойдат на помощ на другите и това е - няма да се стига до глад и войни... далече е от идеалното, но помислете си МНОГО сериозно какви са алтернативите - а те хич не са чак толкова далечни... нито във времето, нито в пространството [smilie8] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: iPonche   
Дата:   29-10-11 23:25

С последните изречения ми докосна душата направо. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Често ли изхвърляте храна?
Автор: Ivodam   
Дата:   30-10-11 01:02

something: Темата е доста сериозна. Наистина в Западна Европа се бастисват около 30% от хранитe. Една от основните причини е неправилното тълкуване и разбиране на термина best before относно срока на годност на храните.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.