Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 За различната радиация.
Автор: ценослав   
Дата:   01-10-11 20:35

Аз ли не съм в час, други ли освен "бившите" искат да ме "преметнат", как мислите Вие. Темата ми е за това, дали има разлика в радиацията "изпусната" от Чернобил и Фокушима. Що все ми се "набива" от медиите, че Японската радиация е нещо по специално и не е опасна за човешкото здраве. То не бе показно "ръпане" на там произведени краставици и репички от премиера им, то не бе "гробно" мълчание от "съюзниците" на Япония. Що все повече започва да ми се струва, че ръководните политици в Япония май са завършишли висшето си в СССР и за това са със същия манталитет. Що и страни като САЩ, целия ЕС се правят на "ущипани", а иначе кой знае колко облаци вече са минали над нас.

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: abc.xyz   
Дата:   01-10-11 20:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: ivanov.10   
Дата:   01-10-11 20:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: danvan16   
Дата:   01-10-11 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: ценослав   
Дата:   01-10-11 21:38

Е, за Фукошима споменаха за някакъв пожар, но дали е бил придружен с взрив - нещо го смотолевиха. А и хорицата си живеят мирно покрай централата - вярно от остров къде ще избягаш. но все ми се струва, че има нещо гнило. А за обеднения уран, то Хамериканците сами си го казаха по "Дискавъри". Новият им снаряд "Сребърна стрела". Мани ами казаха че с "приятелски" огън са унищожени около 20 техни танкове и БТР-и, отделно от вражеските. Показаха ги на кадрото, как други техни войници заничат останките и че тези останки не трябвало да се приближават щото били радиоактивни. Но точно за това ми е мисълта. Айде СССР - лошия вече го няма. Ама САЩ - добрия са същите пейзани.



Публикацията е редактирана (01-10-11 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: danvan16   
Дата:   01-10-11 21:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: ценослав   
Дата:   01-10-11 21:44

А в Дискавъри ми говориха за радиацияяяяяя. Значи ако е "само" отровен, пак ме премятат. Не в ..., а в .....???[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: danvan16   
Дата:   01-10-11 21:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: ценослав   
Дата:   01-10-11 21:59

Нищо против твоето Дани. Аз пък съм го гледал преди 10 дена по "Дискавори". Това потвърждава, че в Американската пропаганда ЛЪЖАТ. Е не за сефте. Например останах със смесени чувства, защото по тяхна информация знаех, че в Ирак е унищожен само един американски танк - 4 живота от "приятелси огън". Даже Холивуд направи филм по този случай. А оня ден с очите си видях и с ушите си чух за около 20 танка /екипажи по 4 човека/ и БТР /превозващи по едно отделение пехотинци - 8/10 бойци/ Видях поразените машини и как любопитни заничат в тях.



Публикацията е редактирана (01-10-11 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: danvan16   
Дата:   01-10-11 22:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: asahi   
Дата:   01-10-11 23:48

Дозиметрията е една такава наука, дето хем е тегава за практикуване, хем непопулярна дори сред иначе грамотни люде. Акоп резултатите почнат да се поднасят и тълкуват от неспециалисти като журналята, примерно, резултаите сред драгия зрител са стряскащи.

Дедо Цено, бъркаш войната в Персийския залив 1990-91 с войната в Ирак, започнала през 2003-та. Различни са.

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: Стефан   
Дата:   02-10-11 00:25

Как мислиш, защо обеднения уран го наричат обеднен

По Дискавъри по-скоро може да са оборвали този плиткоумен антиамерикански мит за "радиоактивния" обеднен уран, ама ти нещо не си доразбрал [smilie8] Иначе че може да е колкото си иска токсичен, може, ама те щото другите съставки на боеприпасите едни полезни за здравето, ум да ти зайде [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: Todd   
Дата:   02-10-11 00:31

А помните ли времената кога гърмяха атомни бомби над земята във въздуха и водата като пиратки ????

Каква ли е била тогаз радиацията а ????

Руската Цар Бомба е взривена на 4км над земята и ударната вълна е обиколила земното кълбо три пъти .... каква ли е била радиацията [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: hans78   
Дата:   02-10-11 00:40

Добре де, ама ефектите от слабата радиация (малко над допустимите норми), изобщо не са доказани, че имат дългосрочен негативен ефект върху човешкото тяло. Нямам предвид радиация дето причинява лъчева болест, а такава близка до допустимите норми (определени как точно, и тук е доста мътно). Всъщност около нас има непрекъснато радиация, в много ниски нива.


Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: krist   
Дата:   02-10-11 00:41

бе, не знам дали е радиоактивен или не обедненият уран, ама знам, че преди време пишеше, че по Видинско много са се увеличили раковите заболявания.. случайно, разбииш ли[smilie3] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: Todd   
Дата:   02-10-11 00:55

Аз си имам цифров руски радиометър ... требе да взема да се замеря ...

Забравих какво ползваха руснаците на мястото на обедненият уран .

Пак някаква гадост с висока плътност ама ....


Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: MarinY   
Дата:   02-10-11 01:05

След Чернобил, за служебно ползване, излезе една статистика от Европейска комисия за радиациония фон в Европа по държави. Интересното беше, че и за СИВ имаше данни. През петдесете години, пр еди забраната на въздушните опити, радиацията, средно, е била малко по-висока от Чернобилската. За около 3-4 години.

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: norman-kuk   
Дата:   02-10-11 02:55

Тодд, Цар бомба е термоядрена бомба с много силен взрив, но без замърсяваща радиация. Има, но много малко, за взривател се използва малка ядрена бомба. 52 килотона[smilie8] след нея и руснаци и американци и всички са се уплашили и са спрели пробите и производството на такива бомбички [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-10-11 10:39

Снощи гледах малко по темата ... за някакъв дълбоко засекретен взрив от рода на Чернобилския в Урал и станал много преди него, в едно от многото тайни ракетни, ядрени и т.н. градчета ... В един момент запада не се вслушва в гласа на макар и малкото съветски учени дисиденти, говорещи за проблемите - това било разработка на КГБ с цел да им спрат развитието на атомната енергетика и оръжия ...

И вече в по ново време в САЩ как учени изследователи са възпрепятствани, дори с насилие да вземат проби край шатска централа, криене на истината и т.н ....

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: jekopj   
Дата:   02-10-11 11:06

Сега започва да ми се изяснява защо по тъмно някой виждат зелени човечета...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: nastradin2   
Дата:   02-10-11 12:55

Ще ви споделя само, че всички контейнери, пристигащи от Япония преминават през задължителен дозиметричен контрол...

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: attempt   
Дата:   02-10-11 14:08

Ако сте си купили нов апарат мейд ин Джапан и често преекспонира, да не се чудите защо. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-10-11 15:07

... мейд ин Джапан сделано във Виетнам [smilie5] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: ценослав   
Дата:   02-10-11 20:49

Сега се включващ, щото бръх лозе. Сърших го мам.... му и лозе. Обичам си го щото съм го садил с моя пра дядо през 1971 г. Ще го работя докато съм жив. Та на темата.
Незнам обеднения уран дали е отровен или радиоактивен, но също то "Дискавъри" казаха, че той е "отпадъчен" продукт от горивото за АЕЦ за което знаем че е раздиоактивно. Не съм против американците, но за цялото им съществуване ако не се лъжа, само няколко немские торпеда са се взривявали там. Иначе бомба не е падала на тяхна територия от "друга националност". А техни бомби са падали навсякъде по света и за тово толкова лесно си "играят" и с радиацията, и с обеднения уран, щото си мислят че на тяхна територия това няма да се случи. Но в края на краищата, темата беше за голямата лъжа /според политическия вятор/ че радиацията от СССР и Япониа е различна с положителна насока ком тези с дръпнатите очи и защо е така. Утре във ФХранция ако гръмне някоя АЕЦ сигурно и нейната радиация ще бъде "незначитална" и там показно ще ръпат краставички - курнишоники. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За различната радиация.
Автор: asahi   
Дата:   02-10-11 20:53

Ценоо, само до Калафат ли виждаш?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.