Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пощенски марки
Автор: n1x0n   
Дата:   10-09-11 17:46

След разчистването на двата стари апартамента изскочиха два стари класьора с марки.
Има ли някой идея къде да ги занеса, за да се види имат ли някаква стойност?
 Re: Пощенски марки
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-09-11 17:51

Едно време в подлеза на НДК имаше някакъв клуб на филателистите...
 Re: Пощенски марки
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-09-11 17:53

Ако не ти трябват спешно пари, по-добре си ги пази да останат фамилно наследство. Аз като малък бях събрал стотина монети и ми е хрумвало да ги продам, ама си помислих как биха им се радвали деца и внуци някой ден и ги оставих.
 Re: Пощенски марки
Автор: n1x0n   
Дата:   10-09-11 18:05

Зора не е за парите, ама ми писна от неща, които се складират вкъщи, защото някой ден, някоому могат да потрябват...
Аз ако 2 години не съм ползвал даден предмет - или го хвърлям или го подарявам или го продавам.
 Re: Пощенски марки
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   10-09-11 18:15

Провери, леко диагонално на Френската, по посока П.Евтимий, там където обикновено правят базара на фото техника ентусиастите, мисля че там се премести клубът понумизматика и филатерия.

Това за партакешниците и аз съм на подобна вълна, щото писва от джънк.
 Re: Пощенски марки
Автор: fotorafi   
Дата:   10-09-11 19:32

Ела на базара на живо.Хан Крум 7 в София на първата събота на октомври. Там идва един фотолюбител ехо99/Данчо/ разбира от марки и ще те насочи какво да ги правиш. Поне е честен колега.[beer]
 Re: Пощенски марки
Автор: Lalinda   
Дата:   10-09-11 19:40

София, Клуб на филателистите “Петко Караиванов” – ул. “Хан Крум” 7

Раб. време: вторник, сряда, четвъртък и петък от 15,00 до 19,00 ч., неделя – от 9,00 до 13,00 ч.

 Re: Пощенски марки
Автор: ценослав   
Дата:   10-09-11 19:56

На тия два класьора все ще намериш място където да ги съхраниш. В днешно време реликвите в България струват жълти стотинки. Наследих колекция от пощенски марки за периода от 1941 до към 1956 г. Аз от марки не разберам, но от 1980 до 1990 бях абонат и през този период що българска марка е излязла я имам и единично и на "каре" и на "блок". След това системата се срина и организираната филателия отиде по дяволите. Не разбирам от марки и ги колекционирах заради информацията която носят и красотата. Така че пази си класьорите някой преди теб от рода ти ги е събирал, може някой след теб да се поинтересува от това.
 Re: Пощенски марки
Автор: n1x0n   
Дата:   10-09-11 20:47

Два класьора тук, три кутии там, четри папки в другото чекмедже... направиш ли компромис веднъж - цял живот ще живееш в склад.
Ако една вещ не ти е нужна - направи услуга и на теб и на нея - дай я на някой, който ще я ползва по предназначение. Той ще е щастлив, вещта ще изпълни ролята си, ти ще живееш по-свободно.
 Re: Пощенски марки
Автор: Lalinda   
Дата:   10-09-11 20:56

Ами... направихме така с енциклопедиите на родителите ни.

Сега се сещам, че и аз имам доста марки на спорта тематика...

Показах ги веднъж на мой колега филателист и филокартист от въпросния клуб, но не открихме нищо наистина ценно, та си останаха в чекмеджето, в което складирам негативите.

Гуд нюз - тази зима един чужд фотограф поиска да му продам негативите си от Венеция..., дори ме покани да му гостувам.
Накрая реших да му ги подаря, и без това бяха най-ценното, което имам.

Не върви да подаряваш неща, без които така и така можеш.

Опитай се да подариш тези, без които не можеш.

Умиротворява духа.
 Re: Пощенски марки
Автор: CanoniO   
Дата:   10-09-11 22:13

един чужд фотограф поиска да му продам негативите си от Венеция..., дори ме покани да му гостувам.
Накрая реших да му ги подаря, и без това бяха най-ценното, което имам.



хм, странно, това вече сме го чели...
 Re: Пощенски марки
Автор: Sheridans   
Дата:   10-09-11 22:23


... деменцията не прощава .... не го избираш ти , за съжаление .... [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Между другото , в село Славянци има дом за хора с деменция ...... мисля , че е безплатно ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

 Re: Пощенски марки
Автор: n1x0n   
Дата:   10-09-11 22:34

Понеже явно Хан Крум е мястото, пък вие почнахте да се лигавите - мисля да ударя кепенците.

Мерси на онези, които помогнаха. [beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена