Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 С бебе по хижите?
Автор: chicken   
Дата:   18-08-11 11:23

Споделете места, условия, особенности... Сега е на 11 месеца, за следващия сезон на годинка и малко. Не съм се качвал от години никъде и нямам представа какво става сега по хижите, да не говорим с дете. Нашите ходенета бяха едни... за хвалене ли, за срамуване...[smilie5]
Хижа Рай е едно от местата, които ме вълнуват (до Ботев май с две нощувки?). Около седемте езера, примерно старата хижа, Скакавица...
Но и не само.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: CanoniO   
Дата:   18-08-11 11:32

не е ли прекалено мизерно за бебе на една година?

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: djogata   
Дата:   18-08-11 11:35

Ако си носите чиста вода и храна за бебето, предполагам няма да е проблем. Иначе аз не бих давал на моето бебе от храната и водата по хижите, поне докато не поотрасне малко.

Шапка и слънцезащитен крем - задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: loveforever   
Дата:   18-08-11 11:39

2007 година, март месец бяхме на пленер до хижа Седемта езера. Та там видях и няколко бебета на възраст под 2 години. Едното си беше на няколко месеца. Родителите му го носеха в раница на гърба си. Пристигнаха от някъде въпреки студа и снежната буря навън. Тогава още лифт нямаше.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: danvan16   
Дата:   18-08-11 11:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: chicken   
Дата:   18-08-11 11:49

За водата и храната се подразбира. Мога ли примерно да събера две легла и да го сложа да спи между нас? Как евентуално реагират други хора ако хижата е пълна и сме с чужди хора в една стая ако не сме достатъчно голяма компания?... Той заспива към осем и се буди чак в шест и половина-седем, ако нещо не го стресне...

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: danvan16   
Дата:   18-08-11 11:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: chicken   
Дата:   18-08-11 11:51

Ха, като се изтупаме на някой плаж с палатката каква баня? Викаш, да не се притеснявам, просто да тръгвам. Сигурно е добре ако е уикенда да се направи резервация първо? Пък като кажа на хижаря, че с бебе ше е работата той ше си каже всичко[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: didesignbg   
Дата:   18-08-11 13:38

Връх Ботев се прави с една нощувка.
Бебето може да ти ликвидира всякакви планове това вече си го разбрал, в планината си важи с пълна сила. В раницата замръзва много бързо, лошото е че ти не усещаш защото дърпаш нагоре и отделяш много топлина. Бебешки крем със слънцезащитен фаткор 50 също задължителен, но то това си е стандартно.
Не оценявам нашите хижи за подходящи за бебе под годинка, това си зависи вече до човек обаче. Хижа която става за спане на бебе е хижа Добрила, мисля и Дерменка също. Сигурно и хотела на Рилски езера е ок. Със сигурност има и много други, които са достатъчно чисти, но тези са ми фаворити, а и има възможност да сте в отделна стая, което ще осигури спокойствие на бебето.
Не те знам купи ли раница, но се носи по-особено от обикновената, освен спецификата на товара де [smilie5], по-високо е центъра на тежестта и е хубаво да я нагласиш добре и да я пристегнеш по гърба и кръста.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: danvan16   
Дата:   18-08-11 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: boink   
Дата:   18-08-11 14:08

рилски езера е много удобна за целта. според мен. има си всичко. удобства. дори според мен хората ще пуснат жената да приготви по-специалната храна за детето. стаи двойки с отделен санитарен възел.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: Lalinda   
Дата:   18-08-11 14:31

Виждала съм хора с бебе и почти под Монблан, на 3777 м височина, но на долната лифтова, или лифтена, както казват някои планинари, станция пишеше, че не се препоръчва родителите да качват със себе си малки деца...

Не че Меснер не е мъкнал невръстното си дете къде ли не и на по-голяма височина...

Хубаво е да се посъветваш с някой лекар, не с... непознати.

Майка ми бе педиатър и не препоръчваше изстъпленията на родителите да се прехвърлят и върху децата им.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: satyno   
Дата:   18-08-11 16:04

Споделям мнението на didesignbg, че Дерменка е подходяща. За хижи, отдалечени колкото хижа Рай не бих и помислил. А и условията там ( а и в повечето хижи) са такива, че колкото пъти е било възможно, толкова пъти съм предпочитал палатката - нещо рисковано с бебе.


Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: jino   
Дата:   18-08-11 16:28

Нямаш никакви проблеми и на Рай и на Скакавица !!!Тръгвай без никакъв страх !

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: jino   
Дата:   18-08-11 16:33

предишния хижар на малката Скакавица почина [smilie2]
Сега има нов ето ти мобилен за резервации за хижата на туристическото дружество в Сапарева Баня /мисля/ 0882966369

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: chicken   
Дата:   18-08-11 17:13

Пуф, дайте по-еднозначни мнения бре! [smile] Не съм екипиран за палатка на такива височини, иначе хич и нямаше да питам. И няма и да се екипирам тази година. Благодаря за телефона!



Публикацията е редактирана (18-08-11 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: Стефан   
Дата:   18-08-11 17:13

Има възможност да отидете и на хижа с хотелски условия. Такива са х. Рилски езера, х.Безбог, също така х.Дерменка и х.Добрила например (макар на последните да не знам двойни стаи имаше ли) и др. Комплекс Мальовица си е също съвсем в планината, хотелите там са подходящ вариант - х-л Мальовица и х-л Ален мак (бившата база на ПСС), чайната също направиха хотелска част, в самото ЦПШ не знам какви са условията в последно време. Нашия първо там, на Мальовица, сме го водили ако не броим Мотен до Алеко. Миналото лято бяхме на Безбог (с лифта), сега резрвирах за края на август началото на септември на х.Рилски езера стандартна двойна стая със санитарен възел (щото има и реновирани) (старата хижа 7-те езера даже я бяха затворили от ХЕИ миналото лято заради проблеми с водата така че не е възможност). Х.Ястребец също има двойки, още не сме нощували там с детето но си мисля за нея като алтернатива на х.Мусала. Още доста хижи се сещам които имат двойни стаи, но да кажем тези споменатите са най-удобни за ходене с дете и защото се сдига до тях с транспорт или лифт. Х. Рай не е от най-лесните за целта не само защото няма много условия а и защото си е сериозен преход с дете и съпътстващия го багаж (затова там в оня край сме нощували в почти едноименния хотел на Паниците). За да тръгнеш да го носиш по-надалече пеша трябва много добро оптимизиране на багажа, което с жена ми не може да стане, други хора сигурно успяват да го направят :)


Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: CTEHATA   
Дата:   18-08-11 17:47

Засичал съм на три или четири пъти бебета на хижа Рай. Единия път бяха чужденци и детето беше на 5 месеца!!! За хижа Рай резервацията е задължителна. Редовно е пълна с организирани групи. Баня в стаята няма да имаш, но на втория етаж има една малка стая, която сигурно ще ти дадат, ако се обадиш навреме и кажеш че си с бебе.
Ако не ти се скача на дълбокото от самото начало, можеш да пробваш с Дерменка или Добрила, както те посъветваха по-горе. Добрила освен хижата има и хотелска част със съвсем градски удобства - баня в стаята и т.н. Ако си оставиш колата на беклемето, преходът е лек и с минимални денивелации. Координати на управител - 0888757578 -Чавдар.
Ако държиш на хижа Рай има и друг вариант - да тръгнеш от Карлово с преспиване на х. Левски. Пътят е по-дълъг, но ако имаш какъвто и да е проблем през първия ден, минаваш покрай х. Хубавец и х. Балкански Рози, така че може да спреш в някоя от тях. Ако видиш, че нещата вървят добре, на втория ден правиш х. Левски - х. Рай и на третия слизаш от х. Рай до Калофер.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: chicken   
Дата:   18-08-11 18:22

Мерси за информацията! Специално за Рай идеята е да се опитам да кача Ботев с едно преспиване, Но не съм сигурен дали ако единия ден се кача до Рай ще успея на следващия да стигна до Ботев и да сляза до колата Това така или иначе остава за догодина, защото физическото състояние (на носача)още не го позволява [smile]
Та въпроса не опира до качване с кола и лифт (да не говорим, че съм се подписвал против онова чудо до езерата), а до нормални преходи, които обаче не са за един ден. Точно заради съпътстващия малко дете багаж повече от една нощувка не ми се иска. То само за еднодневна разходка до Лакатник качих 17 кила на гърба (бебето е десет) като пиенето беше в жената, та си представям за двудневен преход как от раз ги минават 20. Затова не ми се иска и на палатка, дори и да имах подходящите чували. Това са си още 5-6 кила поне.
Ще го мислим. Посъбра се информация тук, имам и един двама познати с малки деца които ходят нагоре, ще се видя и с тях... [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: ombreforever   
Дата:   18-08-11 18:40

И на хижа "Плевен" е доста цивилизовано. Има си и прилична баня. Намира се пак в подножието на в. Ботев, но от към Априлци.
Успех в начинанието :)
http://www.bulgarian-mountains.com/bg/Huts/Stara/Pleven


Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: ombreforever   
Дата:   18-08-11 18:42

Ето и уеб камера:
http://hpleven-camera.pladi.bg:2004/Jview.htm


Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: navy   
Дата:   18-08-11 19:45

Отиде си лятото... особено в планината [smilie8]

Днес слязох долу, прибрах се във Варна..

Баси... как живеете в тази смрад [smilie8]
Ще ми се наложи да поживея още малко деба...

Дали да не си взема още една седмица отпуска и да се махна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: djogata   
Дата:   18-08-11 20:00

По принцип аз бих 'гласувал' за хижа Рилски Езера или за Безбог. И на двете има добри условия, като на Безбог даже в момента май са по-добри - по-спокойно е, и има стаи 'лукс' със санитарен възел в самата стая, докато на Рилските май този тип стаи са много ограничена бройка (и са много по-скъпи, искат 80 лева, което си е измекярщина).

Хижа Плевен също е добра, има приятни (чисти) двойни стаи, но няма санитарни възли в стаите. Персоналът са пичове - поне последните 2 пъти като ходих там имаше няколко млади момчета, и обстановката беше доста по-свежа от средностатистическата хижа. Даже веднъж разцъкахме волейболче с хижарите. Има си и недостатъци обаче - достъпът до хижата, въпреки, че е по-лесен от този до хижа Рай, пак изисква около час ходене по стръмна пътека. На паркинга долу има един чичка, който събира по 2 лева на кола, според мен без каквото и да било основание, тъй като теренът, доколкото знам, принадлежи на НЕК. Тази глупост с паркинга оставя много лошо впечатление поне при мен - като се кача до хижата винаги оставям 10-20 лева, основно за храни и напитки (като сумата набъбва няколко пъти ако остана да спя там) - и е дразнещо, когато някой после те гони до дупка и сипе закани и упреци, за да ти вземе 2 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: jino   
Дата:   19-08-11 04:19

Еднозначно мнение ще ти дам а то е еднозначно защото мойте и двамата като бебета съм ги мъкнал .Ясно е че щом си с бебе трябва предварително да подготвиш доста неща ,да проследиш прогнозата ,да направиш предварителни резервации ...но това е близко до ума .
На никоя хижа в БГ няма да намериш перфектни /разбирай домашни/исловия за бебе.Но всъщност нали и това е целта ,донякъде.Лично аз с бебе ,дори и сега често го правим с хлапетата бих се качил с лифта до езерата и от там по една много приятна пътечка се слиза до Скакавица.
До Рай пътя е безопасен и трее си голям кърък да се спънеш и да паднеш с бебето на гърба[smilie5].
p.s. Благодаря за телефона на Чочо и аз ще се възползвам .Утре отиваме на паниците на палатка та събота или неделя ще отскочим до Рай.

Отговори на това съобщение
 Re: С бебе по хижите?
Автор: didesignbg   
Дата:   19-08-11 09:40

Северното качване на Ботев е много куца история, като цяло с бебе няма смисъл да се гонят някакви върхове. На моменти съм си мислел, че и в Априлци да живея бих обикалял до другата страна [smilie3] Много по-удачно е да отидеш да прекараш няколко часа евентуално дни на високо, отколкото някакви болни напъни да кажеш че си качил едногодишно бебе на 2900м. В български условия за гъзарията е съвсем лесно да го постигнеш на Мусала за ден, друг е въпроса какъв е смисъла?
Също не е хубаво от раз да качиш бебе свикнало да живее на 500 м надм. височина на пет пъти повече.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.