Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Екшън в павильона
Автор: mkaraveloff   
Дата:   19-07-11 19:35

…… и резултатът - един монитор на земята, едно кафе върху мен и леко натъртване на дясната ми вежда :)))

[smilie10] [smilie10]

 Re: Екшън в павильона
Автор: mkaraveloff   
Дата:   19-07-11 19:36

12 - 13 ч. днес минах през тях, за да си запазя обектив и Нели коректно ми обясни какво трябва да си нося и да дойда в 18ч, когато ще е върнат обектива. Преди това тя ме помоли за ЕГН, пусна ми справка дали съм подходящ да взема техника под наем, но не разбрах точно за каква справка става дума. Обясних им, че досега на свое име не съм зимал техника и така. Нели каза - всичко е ОК и довечера да си взема личната карта, за да попълним документите - един вид ОДОБРЕН СЪМ.

18ч. връзвам си колелото пред павильона и влизам.
- Добър ден.
- Добър ден.
- Ето ми личната карта, запазил съм обектив.
- На мен ли го запазихте?
- Не на Нели.
- Щото аз нищо незнам (леко изнервено ми казва момчето) (все едно аз като клиент трябва да им знам йерархията на тея пичове и трябва да съм медиум да запазя обектив на точния човек)
- Еми… (мрънкам нещо) Давайте да вършим работа.

и се почваааа, чакане (не много), разглеждане на сайтове и тн. докато тоя пич дето ми взе личната карта почна да коментира на висок глас, че през миналата година имам неплатени осигуровки (както още милион и половина българи)… хаххаа - гледат сайта на НОИ. При което на мен разбира се ми става неприятно да слушам как ми коментират осигуровките пред 5 служители и навильона и 2-3 клиенти. Опитах се да им направя забележка и да им кажа, че не е особено лоялно да коментират тези неща на висок глас и или да ми дават обектива или поживо поздраво да си ходя, без да се моля на никой да ми вземе парите и личните данни. също им казах, че нямам чувството, че са кредитни инспектори. Човека дето ме проверяваше каза добре и тръгна да ми дава обектива, обаче един доста буен левент зад него го спря.
… и така разправяхме се нещо и след като буиният пич (седящ зад този с личната карта) почна да ми обяснява че го предизвиквам и че няма да мога да взема техника от там. (тук вече разговора е с тон, който не приляга нито на клиент и още по малко на персонал в магазин). Кресна ми човека, че няма да ми даде обектива 16-35, аз му казах, че е олигофрен и тръгнах да си ходя. и тука вече станаха простотиите

Нервная от павильона -Ей, не ме карай да те намеря защото ще те смажа!
Аз - Айде тук съм, ела да те видя. (малко сме 4 на един ама явно се бях поядосал)

- абе ей ще те смачкам - отнего, отмен и по едно врреме взе чашата с кафето на колегата си и хоп върху лицето ми. Отварям очи, поглеждам, замислям се верно ли е за около 1-2 секунди хващам монитора от който ми пускаха вечерната справка (номер 2 за деня) и с приличен замах се опитах да го ударя с монитора в главата. Както вече се досещате все още мониторите имат лек проблем с аеродинамиката и още по голям проблем с първоначалното излитане, тъпите кабели спасиха пичагата. Сега се замислям за подсъзнателната причина от няколко години да съм само с аймак.
……и такааааа, застават двама пред мен от двете ми страни, препречват го и започват да ме пазят да не ме набие пичагата, аз не вдигам ръцете си да се пазя и лек юмрук достига до веждата ми. Не ми дремеше особено, но вече исках да се сбия с тоя, щото е тъпо само теб да те удрят. Казах му да дойде отвън ама нещо не стана, последваха само закани как ще ме намери и ще ме смачка. Силно се притених за живота си и отидох до 4-то да им разкажа за случая. Шегувам се, не се притесних, но ме интересува записа от камерата, в случай че някой ми препише измислени щети. Надявам се куките да се отнесат с разбиране (все пак от 8 години работя в медии) и да мога да ви покажа тук записа от камерата. Сейрът ще е пълен.

Искам да помоля павильона да си опресни базата данни за клинтите, това че не фигурирам в момента като клиент незначи че не съм такъв. мога да ви покажа фактури на мое име още когато внасяхте съмнително техника от щатите и всички легално занимаващи се с тази работа реално нямаха никакви поръчки. Ще намеря конкретните фактури и ще ги публикувам, за да не се забравя кой кой е в крайна сметка.

p.s. за пичагата студиото ми е на площад Гарибалди скоро ще пусна сайт с точен адрес и тн. всеки ден съм тук.

сега отивам на снимки с личния си обектив 24-70, който Слава Богу също е много приятен за работа.
ще се върна след два часа, до тогава се забавлявайте без мен, обиждайте, ругайте мен и тях и не забравяйте, че все пак това е зоната на балканските нрави.



Публикацията е редактирана (19-07-11 22:15)
 Re: Екшън в павильона
Автор: mkaraveloff   
Дата:   19-07-11 19:40

между другото, няма да си кривя душата, че отидох в павильона защото синтезиса ми казаха, че абослютно цялата канонска техника им е рентната. Явно хората бачкат здраво :)))

 Re: Екшън в павильона
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-07-11 19:54

Ми то след темата за това как уважаван фотограф и председателя на Фотографска академия се сбили и как се псували и кой кого обидил повече в същия този форум, днес наистина само това чакахме ...
Какво ви става, бе хора? Всички ли сме изтрещели от жегите? [smilie2]
 Re: Екшън в павильона
Автор: jorro_z   
Дата:   19-07-11 20:00

Абе... за клиентите не знам... всякакви хора има на тоя свят, и изнервени, и леко луди, и току що скарали се с гаджето си...

Обаче, ако персонала на един уважаван магазин налита на бой и саморазправа, ВМЕСТО да се обади в полицията при възникнал проблем... еми... не знам... не знам...

Мисля, че скоро няма да стъпя в Павилиона.

Отделно, че няма да стъпя и във Синтезиса, поради едни други причини...
 Re: Екшън в павильона
Автор: pefoto01   
Дата:   19-07-11 20:06

Каравелов: Опиши действащите лица в драмата,че да знаем кой-как изглежда.

Никак не е чудно,психически лабилни люде да скачат на бой за нищо в жегите.

Но е недопустимо,хора с подобен манталитет,да работят на подобно място.

Даже и клиент да прекали или да е конфликтен,продавач-консултанта в никакъв случай не може да си пожволи да отправя закани за физическа саморазправа.

Юначагата трябва да изхвръкне от работа още утре,а екипа на Павилиона да си подбира внимателно служителите.



Публикацията е редактирана (19-07-11 20:21)
 Re: Екшън в павильона
Автор: sirkhann   
Дата:   19-07-11 20:07

Детска работа... кажи - струваха ли си всички нерви?
 Re: Екшън в павильона
Автор: pefoto01   
Дата:   19-07-11 20:12

jorro_ z: Що пък и в Синтезиса не щеш да стъпваш?
 Re: Екшън в павильона
Автор: goldfrapp   
Дата:   19-07-11 20:12

Еба ти, верно ли така са се държали? Това този с черната коса ли е, един бабаит дето е мега бавен, обръща се и се навежда по 5 минути и се държи все едно някой му е изял попарата? Направо записите от камерите, бързо производство и в пандиза при останалите гамени!


Аз съм приключил с тези идиоти, бях пуснал поръчки за сумати пара, отивам там да се съветвам за избор на обектив, и единия тип се държа все едно съм му влязъл в бостана да му бера дините. Отвратително отношение, отказах всякакви поръчки и скъсах окончателно с тях.

Щото да въртиш такъв бизнес не е като да отвориш сергия за памук, трябва отношение. Що синтезиса имат три магазина, а павилиона имат един, като и те продават същите неща на същите цени? Кое ги прави предпочитани? Това, че там работят хора, дето не ги мързи гледат. И не ми говорят на въпреки, след като съм дошъл да изхарча 15 минимални работни заплати за техника.

ФотоПавилион [smilie23]
 Re: Екшън в павильона
Автор: dau   
Дата:   19-07-11 20:22

Въх това ще да е било интересно зрелище... само би трябвало да чуем и версията на хората от павильона за да е коректно всичко, ама ми се вижда странно възрастни хора да се бият, при това в магазин...
 Re: Екшън в павильона
Автор: jekopj   
Дата:   19-07-11 20:24

Вярвам на мкаравелофф и съм сигурен,че тия от Павилиона няма да се обадят в темата,ясно е защо...[smilie7]

 Re: Екшън в павильона
Автор: pefoto01   
Дата:   19-07-11 20:26

Трябва да се разбере кой точно е хулиганстващия служител.
 Re: Екшън в павильона
Автор: goldfrapp   
Дата:   19-07-11 20:28

dau, сигурен съм че четат форума, нека изложат тяхната гледна точка.

Включително:
- дали техните служители са оторизирани да боравят с лични данни и да правят проверки.
- какво са предприели спрямо служителя
- легално ли е като връщаш техника не се подписва приемо-предавателен протокол
- легално ли е да те карат да си самоподписваш призовката за съда, като вземаш техника под наем
- защо да продължим да идваме в магазина, след като има шанс да си тръгнем пребити

Любопитно ми е
 Re: Екшън в павильона
Автор: shampoanta   
Дата:   19-07-11 20:28

mkaraveloff [smilie24] машала бре серсем [beer]
 Re: Екшън в павильона
Автор: sharky   
Дата:   19-07-11 20:29

Ами и моите впечатления от павильона не са положителни, да не говорим пък за рентала им .

Явно имат много клиенти за да могат да си позволят да се дърьжат грубо , пък що не и да ступат някои и друг клиент.

... и като си помисля, собственика им преди 2-3 год. ми обясняваше, че се стремели да направят нещо като адорама и сами'с и т.н. по копие от САЩ...
 Re: Екшън в павильона
Автор: jorro_z   
Дата:   19-07-11 20:29

Пефото,
по принцип не ми се искаше да го пиша това (въпреки че съм имал десетки поводи), ама щом питаш, ще ти кажа.

Във фотосинтезис не искам да стъпвам поради следната причина:

В моя град, има магазин на Фотосинтезис. Откриха го преди около година и половина. Друг специализиран магазин за фототехника няма (ако не броим Техно-нещо си).
След откриването, една личност от персонала, многократно ме канеше да "ида при тях в магазина да го видя и да си харесам нещо". Е, реших да ида.

Влизам, поглеждам (макар че подозирам какво ще видя) и питам:
Бихте ли ми показали, какво имате за Пентакс?

Получавам отговор:
ъъъъ.... ами то... нямаме нищо, обаче можем да Ви поръчаме. А понеже сте тук, защо не видите този Никон...

Моята реплика:
Ако ще е поръчване, то и аз мога да си поръчам лично, доста лесно. Но Вие сте магазин, как можете да нямате нищо?

Завършващата дуплика:
Еми... какво да направим, политика на фирмата е, снимащите с други марки, освен Никон, да ги агитираме да преминат на Никон. Дори витрините ни трябва да са така направени, че отвън и при влизане да се вижда Никон, а другите марки да са по-скрити...

Така че, директно ме загубиха като клиент за фото-техника. Фирма, чиято политика е да ме отказва от това което искам, а да ми налага тя какво трябва да искам - не, мерси!

Е, вярно, после си купих статив оттам, при това с една такава одисея, че си е направо за отделна тема...

Между другото, в момента в магазина им, в моя град, има около 4-5 никонски неща (сумарно тела и обективи) и 0, повтарям НУЛА, каквото е било за някоя друга марка.
(т.е. така беше при последното ми влизане преди известно време)
 Re: Екшън в павильона
Автор: kasad   
Дата:   19-07-11 20:30

О, това от Фотопавилиона отдавна се очакваше. Аз предполагам да не е един печенег, с бръсната глава дето с едни потури често седеше пред магазина на стария адрес. Иначе да не ти говоря за тоя с черната коса, един с такъв израз, достатъчно травмиращ, че лесно би могъл да мине като хуманен метод за изтезаване на терористи! И още нещо -зад него често наднича субект с израз на леке..... Да не ти говоря за якичката какичка, по която толкова се възхищават тук във фотофорума, че прилича на сексуален комплекс по яки тьотки предимно от северните страни. Сега сериозно-отдавна някои служители на фотопавильона заслужават от собственика шут отзад, защото отношението прави бизнеса.
 Re: Екшън в павильона
Автор: vikitovikito   
Дата:   19-07-11 20:30

[smilie18] Жегата не прощава !

 Re: Екшън в павильона
Автор: pefoto01   
Дата:   19-07-11 20:35

joro_z: E,това е съвсем друга работа.
Обаче са внимателни и културни хората от Синтезиса,а че нямало Пентакс в Ст.Загора,все-пак не се обиждай,ама нали знаеш че Профайлд не е вносител на Пентакс.
Не се сърди,ама преминаването на Никон в доста от случаите би било е само от полза за клиентите.[smilie3]
Майтап,бе,не се вързвай![beer]

Все-пак да не се отклоняваме от същината на темата,щото е сериозен проблема.
Аз също престанах да ползвам Павилиона в последно време поради отношението на някои хора.



Публикацията е редактирана (19-07-11 20:57)
 Re: Екшън в павильона
Автор: pumabg   
Дата:   19-07-11 20:35

Абе аз ви казвам, че това не е държава пък вие си разсъждавайте …
Може би даже в Албания хората имат повече ниво!
Ако бях на мястото на Митко този с чашата кафе утре щеше да е уволнен!
Без значение какво е направил Клиентът…
Намесвам се в темата защото последните два пъти, когато бях в Павилиона видях същото нервно отношение а на мен много малко ми трябва …
А един го отлежавах вече повече не искам …
[smilie7]

 Re: Екшън в павильона
Автор: lucky   
Дата:   19-07-11 20:36

Аз успях да наема едно Д700 че бях дал моя на бърз ремонт при Зентекса и бях много доволен.
когато сдавах тялото един младеж много ме навика че съм си вързал колелото към неговото и съм щял да му одраскам Марзочито.Извиних се,макар като ходя при Райко на "Колелото" си слагаме колелетата едно връз друго и никой не реве....но нейсе...извиних се два пъти даже.
Въпроса е да не е същия младеж че излиза че е агресивен към други велосипедисти :)



Публикацията е редактирана (19-07-11 20:43)
 Re: Екшън в павильона
Автор: simbon4o   
Дата:   19-07-11 20:49

мхаххахаха баси екшъна - типичен пример за лошо управление на фирмата и както се казва каквото сами си направят никой не може да им го направи [smilie5].
Мисля че трябва да отбележа че варненския павильон няма нищо общо явно със софийския и момчетата винаги са точни и отзивчиви! МНОГО доволен съм от тях, както и от синтезиса :) всички са пичове и винаги става приказка!
 Re: Екшън в павильона
Автор: lucky   
Дата:   19-07-11 20:53

Симбончо,абсолютно си прав.Ники Пенев,Жоро и колегата им са много готини пичове и винаги ходя с удоволствие да си поговорим ако не друго.А и съм пращал много клиенти при тях.
 Re: Екшън в павильона
Автор: sirkhann   
Дата:   19-07-11 20:54

Аз първо не бих се сърдил конкретно на Павилиона, а на конкретен човек в случая. Не зная кой е въпросният служител, но лично аз имам много добри впечатления от Митко, от Росен а и от Неделчо като беше там. Нели и Влади също са хубави хора.

Наистина им е изнервяща работата, но подобно поведение мисля, че е неприемливо и Митко най-вероятно ще вземе отношение по този случай, защото той гледа да вървят нещата при него и подобни неща му подливат вода на него самия в крайна сметка.

Колега, гадна работа наистина, аз и за много по-дребни неща бих се засегнал, обаче не си струва да се хабиш за глупости. Ако ти се случи друг път, казваш довиждане на когото и да било и си гледаш собствения кеф. Тия изгубени нерви не се връщат, а от спорове съм установил, че оназ работа по-дълга не става. С една дума - няма смисъл. Ако нещо не става с добро, почти със сигурност няма да стане по друг начин.

[smilie24]
 Re: Екшън в павильона
Автор: goldfrapp   
Дата:   19-07-11 20:54

Държат се като монополисти, сякаш нямаме друга алтернатива и все при тях ще идваме. Да, ама вече не, това отношение ще им струва пари. Още повече когато такива неща се разчуват веднага по форуми.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена