Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: gpi72   
Дата:   20-02-11 22:17

Не мога да намеря отговор на няколко въпроса. Който има опит ще се радвам да сподели.
Каква е препоръчителната дебелина на вътрешна изолация с минерална вата? (Според това което се продава по магазините излиза някъде 4-5см. Според изискванията за енергийна ефективност поне 8-10см а да не е и повече. )
Какъв е ефекта от поставяне на паропреграда и може ли това гарантирано да предотврати появата на мухъл във ватата? (Логично е като се изолира стена с вътрешна изолация, въпросната стена да остане студена, това нормално ще доведе до конденз на влага по нея и неизбежно до мухъл.)
Зная, че външната изолация решава втория ми проблем но стената е на калкан със съседния вход и фугата между двете стени е 10-15см. Още не съм измислил начин да изолирам отвън само моята част а съседите оказват упорита съпротива за изолация на цялата стена.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: harvester_vn   
Дата:   20-02-11 22:29

Ако ще спазваш изискванията, десетина сантиметра. Защо си решил да е минерална вата? Не че е лоша изолация, но както виждаш, заедно с конструкцията и това с което ще я покриеш (вероятно гипсокартон) ще ти изяде 15тина сантиметра от стаите. Защо не сложиш фибран? Наизуст не мога да кажа каква дебелина ще ти трябва, но в най-лошия случай няма да е повече от половината на ватата.

П.п. Ако стената е тухлена, не би трябвало да се притесняваш от конденз. Пароизолация по принцип се слага на покривни плочи.



Публикацията е редактирана (20-02-11 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: cicomanco   
Дата:   20-02-11 22:34

Мухъл няма!
Дебелина -6см.Обезателно външна замазка с мрежа.
От вън сме с минерална вата със споменатата дебелина , отвътре сме с корк и мога да ти кажа че къщата е като термус! Топлим се на ток , като най-евтин вариант![smilie24]
Ако сграда се изолира трябва да се изолира изцяло иначе смисъл няма! Може да взривиш във фугата няколко флакона полиуретанова пяна , но внимателно!

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: danvan16   
Дата:   20-02-11 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: imitev   
Дата:   20-02-11 22:50

Голяма работа 12 см от размерите че намаляли...

Слагай гипсокартона и ватата, сменяй дограмата и ще се стоплиш даже в панелка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: harvester_vn   
Дата:   20-02-11 22:56

Абе, зависи от стаите. В бившата ми детска стая мебелите бяха на по един пръст от стените, та в нея 10см биха били жизненоважни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: asahi   
Дата:   20-02-11 23:00

Има една външна топлоизолация с полеуританова пяна. Нананся се с един маркуч и накрайник от специализирани фирми. Тези пичове ако ги викнеш могат да ти напълнят цепката м/у калканите на нивото на етажа. Ще трябва и за водата нещо отгоре да се направи.
Отвътре грундираш, после лепиш фибран директно на стената (може с теракол или лепило за външна изолация), отгоре мрежа и шпакловка. Правил съм го - добре става, но кънти при чукане. Вместо мрежа и шпакловка можеш директно да залепиш гипсокартон, пак с теракол. Там вече майсторлъкът е по-голям, но резултатът е по-добър.


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: gpi72   
Дата:   20-02-11 23:15

Апартамента е голям. Място има и за сега след спорове с жената и майстора съм се преборил за 8см вата /4+4см защото по магазините нещат да продават 8см/ но след съветите ще продалжа да се боря за 10см. Фибрана има почти същия коеф. на изолация като ватата и понеже не съм намерил да продават повече от 6см фибран реших, че не става.
Ламбда корк - 0,04
EPS - 0,04
XPS - 0,03-0,04
Вата - 0, 03-0,04

Дограмата също съм я нарочил ама чакам от началото на май да започне новата програма за финансиране на REECLза да видя дали ще може да се спести нещо от там защото едно 3000-4000 лв ще идат за дограма.

cicomanco ако външната изолация е по-голяма от вътрешната както е при вас и на теория не би трябвало да има проблеми с мухъла защото стената ще е относително топла, проблема е че при мен отвън изолация няма. Сега обмислям и пироманската ти идея с флаконите с пяна. Мога да ги спусна с въже от покрива но не съм измислил как да ги взривя...

asahi идеята е интересна благодаря, ще потърся дали има такива фирми в Плевен.



Публикацията е редактирана (20-02-11 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: asahi   
Дата:   20-02-11 23:24

Тръбичката на флакона с пяна съм я удължавал до 70см да пълня някакви кухини. Ако ти е полезо - пробвай. Флаконът може да се взриви с пиратка или пистолет, но и в двата случая процесът е неконтролируем. Предварително намокри стените, за да се втвърди пяната по-бързо. Тя иска влага и въздух.

Вата и материали не търси в магазините - има складове за строителни материали. Първо ги обиколи и събери информация.

Като си изолирах през есента терасата ми пробутаха вместо 20мм стиропор 18мм. Това е минус 10% както да го смяташ. Стават такива далавери, така че мери намясто.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: docenta   
Дата:   20-02-11 23:54

Трябва да кажеш, каква ти е стената, и колко е дебела за да може да се определи дебелината на изолацията.
За да не се трупа влага в изолацията може да я направиш от XPS - fibran но по този начин влагата няма как да излезе от ограждащите стени.
Плочата ще ти е един добър топлинен мост...

Помисли за предложението на асахи.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: imitev   
Дата:   21-02-11 00:10

GPI - не е добра идея да правиш изолация без да си сменил дограмата.

Ако нямаш финанси - първо смени дограмата, после прави изолации.

8 см вата е достатъчна според мен. А и жената след като приключиш няма как да разбере колко аджеба е стеснена стаята.

В северните стаи имам 10 см вата и 12.5 мм гипскартон по стените и тавана, а в южните - 5 см + 12.5 мм картон.

Достатъчно е според мен за БГ, а аз живея в Русе - не е много топло през зимата.

Конденз НЯМА никъде. Много рядко се появява по прозорците в кухнята, предимно когато се готви нещо.

За да няма конденз най-важното нещо е да се проветрява. Ако сушиш дрехи и отделяш влага в помещението - няма как да няма конденз.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: papi   
Дата:   21-02-11 00:16

тук може да намериш отговора


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: juslen   
Дата:   21-02-11 00:55

Изолацията за да е ефективна се поставя отвън-изхождайте от тази теза.

Ако е отвътре стената си остава студена, а ти топлиш изолацията и ефекта е манджа с грозде.Като спреш отоплението стената отвътре изстива за минути и се биеш по главата защо не я направи като бял човек[smilie5]

Е аз го направих това миналото лято-5см фибран отвътре на едната стая, смених прозореца с PVC Salamander и резултата е малко над нулев-вдигна се температурата с 2-3 градуса и ако не отварям всеки ден прозореца мухлясва на поразия.Напролет ще слагам външна щото така е-който много икономисва накрая го прави два пъти.



Публикацията е редактирана (21-02-11 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: imitev   
Дата:   21-02-11 01:25

Juslen ако сградата не е с парно, което работи денонощно вътрешната изолация е по-добрият вариант.

Прибираш се, стопляш си въздуха, сутрин изчезваш и изключваш отоплението. Ако трябва да чакам да се стоплят стените ще ми е студено до сутринта.

Гипскартона не е студен на пипане като цименти, хоросани, бетони и т.н. Иначе казано от стената не лъха студ...

Определено 45 квадрата (хол и кухня-трапезария) ги топля с 2,5 киловата радиатор Делонги без проблеми и в най-студените дни.

В северната спалня на малката радиаторът е 2 киловата и не се пуска никога над 1/3 от мощността си, че сутринта тя е отвита, потна а в стаята е над 22С, даже когато вън е -15С.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: gpi72   
Дата:   21-02-11 10:07

imitev Всъщност идеята е изолацията и смяната на дограмата да вървят паралелно защото и без това се каня да изолирам и две от стените на които ще сменям и дограма и ще комбинирам обръщането на ъглите с полагане на изолация. За дограмата всичко е решено - най-широките ПВЦ профили на Трокал с троен стоклопакет но изолацията още я мисля, из всички форуми мненията противоречиви. Не навсякаде е възможна външна изолация за да може да се постигне идеалния вариянт с 10-15см каменна вата отвън и респективно 5-10 см минерална вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: NeDDRaG   
Дата:   21-02-11 10:17

harvester_vn написа:

> П.п. Ако стената е тухлена, не би трябвало да се притесняваш от
> конденз. Пароизолация по принцип се слага на покривни плочи.
>

>
> Публикацията е редактирана (20-02-11 22:33)

Е това кой ти го каза? Тухлена измазана стена, без изолация, ко0нденз като за световно. От опит го казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: Myth   
Дата:   21-02-11 10:34

Тройния стъклопакет не топлоизолира кой знае колко повече от двойния, разликата е в звукоизолацията. Повече от 5 камерен профил също няма голям смисъл замисли се, какъв процент от площа на целия прозорец е профила и колко стъклото и дали още една камерка би ти дала разликата в цената, ами НЕ разбира се. По-добре заложи на високоенергийни или нискоемисиони стъкла, така наречениете, "4 сезона" и "К стъкло" От К стъклата слагаш на северните страни от другите от южните.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: Danvan16   
Дата:   21-02-11 11:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: gpi72   
Дата:   21-02-11 11:19

Разликата в цената не е голяма между двойния и тройния. К стъклата за северно изложение са супер, сложихме едно такова тестово и помещението /кухненски бокс с една изолирана външна стена и без радиатор/ стана едно от най-топлете в апартамента освен това никакъв конденз по прозореца не се получава освен когато се готви яко. Където пече мисля да слагам ниско емисийни стъкла само. Пак разликата в цената беше незначителна като проверявах.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: Danvan16   
Дата:   21-02-11 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: Todd   
Дата:   21-02-11 11:30

Това ако го сложа на мойта колибка ще бутне дувара - толкоз тежи !

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: Myth   
Дата:   21-02-11 11:32

Хм, за южни изложения бих се замисли дали да е К-стъкло, според мен по-добрия вариант е високоенергийно.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: Danvan16   
Дата:   21-02-11 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: bairi100   
Дата:   21-02-11 11:38

По темата-ако не са ти измазани тухлите откъм калкана,рискуваш да ти вее през контактите(което може да се разглежда като система за свеж въздух).С флаконите пяна и взривяването им нищо няма стане.Вариянта е със стиропор и пянаот двете му страни да се затвори пролуката между двата блока и после обшивка.Най-добре измажи отвътре стената,после плътно залепи ЕPS,шпакловай го и после 2 пласта гипсокартон

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна изолация с минерална вата
Автор: gpi72   
Дата:   21-02-11 11:49

Не съм убеден, че EPS от вътре е добро решение. С паропропускливоста която има и без техническа възможност за монтаж на паро непропусклива мембрана със сигурност ще докарам конденз по изолираната стена и от там - мухъл. Опциите са XPS или минерална вата. XPS 2 см. слагах на къщата на село и не стана зле но тук 6см /максималното което открих да се продава/ са ми малко. Слагането на 2 слоя да ги докарам до 8-10см ще ми докара твърде много ядове освен това набиването на дубели в тухлите и измазването отвън с мрежа мисля е по-трудоемка от монтаж на гипсокартон и фина шпакловка и поради това - вата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.