Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Елитът на България
Автор: n1x0n   
Дата:   02-02-11 16:32

Как мислите, след 50-60 години в главите на децата ни - кои ще бъдат хората, които те ще помнят като "българският елит от началото на века"?
Дали няма са хората, които днес смятаме за боклуци и престъпници?

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: ivodam   
Дата:   02-02-11 16:35

n1x0n: От последните една-две седмици от темите във форума оставам с впечатление, че няма единно мнение и в момента относно това, кои са боклуци и престъпници.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-11 16:36

зависи кой ще е на власт по това време [smilie18] [smilie18] щото той пише историята [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-02-11 16:37

Има голяма вероятност.

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: J0R0   
Дата:   02-02-11 16:39

Какво е елит?
Политици? Хора на изкуството, на науката или просто популярни личности?

Кой е елитът от началото на ХХ век?
Димитров и Коларов елит ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: J0R0   
Дата:   02-02-11 17:02

Ние българите, в това отношение сме ужасно племе, казвал съм го и друг път.
Не знаем елита си.
Толкова сме промити кратуни, че смесваме понятията и приемаме за елит не тия дето са създали и сътворили нещо, ами тия дето са убили някого или дето са разрушили нещо.
(То и Иводам сигур затова се пъне и все на бунтове го избива, че да стане "елит" :-))
Погледни учебниците по история с какви имена и факти са пълни. Улиците какви имена носят, паметниците на какви личности са - убийци със саби автомати и гранати.
Дори Макетата са по-напред от нас в мисленето си, в центъра на Скопие седи кротко Майка Тереза, а в центъра на София (па и на Пловдив) се вири солдат със дигнат шмайзер. Щот сме много героично племе.
(Пак ще дам за пример Норвегия, дето националните им герои са пътешествениците Тур Хайердал и Амундсен и композиторът Григ, а статуята на краля им го изобразява със ски в ръцете)

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: Todd   
Дата:   02-02-11 17:04

Ами що се срамуват от бай ти Ганя - тоз велик пътешественик ????

Един паметник никой не ще да му дигне !!!!

А като знам прословутият "елит" какава кал е ....

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-11 17:08

ааа, майка Тереза е толко майка, колкото и аз съм космонавт [smilie5] [smilie5] категорично смятам, че хора, които са се борили за освобожението на България, както и ерудити, които са допринесли за науката и българщината трябва да са на челно място [smilie6] [smilie6] от древността свободата идва на върха на копието - просто това е тъжната истина... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: Marillion   
Дата:   02-02-11 17:12

Елитът на Златките и Евг.Минч....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: danvan16   
Дата:   02-02-11 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-11 17:14

danvan16 написа:

> Много е вероятно. Както знаем, историята се пише от
> победителите. Ако направим аналогия с Европа, точно най
> големите английски пирати в момента са национални герои.



абе ти виж героите на еврейчетата [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: asahi   
Дата:   02-02-11 17:16

Тук става въпрос за оценката на историята, по-скоро Историята. Тя често е непредвидима и никога еднозначна. Въпросът рискува да остане без адекватен отговор.

Кой е бил от елита - Иван Вазов, Владимир Вазов, Стамболийски, Стамболов? Винаги е имало противоречия по тези въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: slavinai   
Дата:   02-02-11 17:21

требе първо се дефинира що е то Елит[smilie19] или поне нек'ви критерии
иначе Красотата и Интелекта винаги ще побеждават [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-02-11 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-11 17:22

[smilie18] [smilie18] [smilie18] тиа са неотразими диви [smilie18] [smilie18] я се посмейте още малко [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: tantris   
Дата:   02-02-11 17:25

Елитът си е офицерството. Или масонията[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: ivodam   
Дата:   02-02-11 17:30

J0R0: Жоро, пак нещо не си разбрал, ако се опитвам да се "бунтувам", то е защото ми е писнало да се опитват мен да ме правят на маймуна в тази страна. И не ми е достатъчно, че мога да връзвам двата края, или да пътувам в чужбина, за да не ми пука, като ме правят на маймуна, та да бъда извисено-абстрактно-аполитичен. Иначе тия работи, за които опъвате цял живот - коли, апартаменти, и не знам си какво, аз си ги бях решил още към 30-тата година от живота ми и сега си снимам птички и си купувам електронни джунджурийки и мога да си губя времето по форумите.

Колкото то "елита" - елит се създава и отглежда, не е така - някой направил някакво геройство, и станал елит за един ден, видиш ли. Не случайно в по-беличките държави си има и се знае например кои са елитарните учебни заведения - съществен момент от формирането на елита, и т.н.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (02-02-11 17:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: explorer   
Дата:   02-02-11 18:59

Ами то вече има достатъчно хора, които смятат новобогаташите ни за елит. Или поне се опитват да ни ги представят като "честно забогатели". Има и такива, които издигат в култ някои политици от близкото минало, даже направо светци ги изкарват. Така че, мисля че изобщо не може да има и съмнение, как в бъдеще ще имаме УАСГ "Братя Диневи" или СУ "Владимир Божков - Черепа" например. А на политиците ще има кръстени площади.


Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: papadok   
Дата:   02-02-11 19:06

Пак е с "В" ама е Васил... за Божков става въпрос.



Публикацията е редактирана (02-02-11 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: danvan16   
Дата:   02-02-11 19:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: n1x0n   
Дата:   02-02-11 19:27

Какво е елит?
Политици? Хора на изкуството, на науката или просто популярни личности?


Имам предвид съвкупността от всички политически, културни, светски и бизнес фигури, които /предполагаемо/ олицетворяват най-доброто /според личните ви критерии/ в съответната област.

Надявам се тази дефиниция да служи като база, но не и като ограничител на дискусията. Различните виждания по въпроса са добре дошли.

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-02-11 19:31

За едно съм съгласен с някой по-горе - елит се създава бавно през годините, а не се получава ей така от раз.

Ние от към елит сме бедни по принцип. По обективни исторически причини. Не казвам обаче, че не сме имали.

Към момента обаче смятам, че такъв ни липсва или е силно редуциран.

Това дето го лансират за елит е пародия.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-02-11 19:35

Политически елит нямаме, културните и светски фигури са предимно алкохолици и/или педерунгели, а бизнес фигурите са престъпници или храненици на ДС. "Сичко е кал", дето вика Todd.

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: n1x0n   
Дата:   02-02-11 19:37

Ние от към елит сме бедни по принцип.

Едно подобно схващане ме накара да пусна тази тема... допълнено със все по-силното убеждение, че липсата на елит в настоящето води до идеализация на също толкова калпавият елит от миналото.

Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: Rebellious   
Дата:   02-02-11 19:43

"Имам предвид съвкупността от всички политически, културни, светски и бизнес фигури, които /предполагаемо/ олицетворяват най-доброто /според личните ви критерии/ в съответната област."


А хората, които са направили нещо значимо в науката? Има такива, колкото и да ви е странно. Но доколкото ги познавам /някои поне/, те нямат елитарните претенции, даже приемат да са "никой"... И оставят кресльовците със самочувствие да се вживяват...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Елитът на България
Автор: serjy   
Дата:   02-02-11 19:52

еми преди век, елитът от богати и образовани българи е плащал от личното си богатсво за да освободи България, да изгради университет и т.н. сега, елитът дава мило и драго, да загроби България за пари, да прилапа имотите на БАН и т.н...



Публикацията е редактирана (02-02-11 19:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.