Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: rtv   
Дата:   29-07-10 21:30

Все още не си намирам последната актуализация на договора ми от 1997 г. със сегашния Мтел, но независимо какво пише в него и във вашите договори, току що бях изненадан от реалността:

Имам договор с тях за 1 ст./MB GPRS/3G (+месечната такса). Мислех си, че ако направя 20 MB ще трябва да платя 20 ст., ако 200 MB то 2.00 лв. Даааа, ама не... Оказва се, че това е 1 ст. на започнат мегабайт на сесия. Закачате се, изчитате една страничка от 20 КБ и ето ви една стотинка. Или ако имате някакво приложение, което изпраща примерно по 2 KB, като се закача през 2 минути, за един ден няма да платите за направения трафик 2 ст. (1.4 МБ), а 7.20 лв

Така че пазете се и си четете договора. Ако не намеря моя, ще се радвам ако някой може да ми прати подписан договор за PowerSurf. Ще се радвам и да споделите впечатения за Globul. Tам съм на друг план и не съм му достигал лимита за да видя как ме таксуват на MB. Приемам информация и за Vivacom.


А ако телефонът ви издържа и ползвате каквото и да е приложение не се разкачайте. Ползвате, не ползвате, не отваряйте и затваряйте сесии. Вярно, че това силно би затормозило клетките на оператора, ако му седят отворени безброй 3G сесии, но това са си техни проблеми, вашите проблеми са ви сметките. Аз смятам да препрограмирам алармите в офисите, да стоят постоянно свързани към системата за мониторинг. Те така или иначе са на 220V [smilie9]

А ако някой от Мтел следи форума предлагам разработка на софтуер, който автоматично накъсва големите сесии на по-малки. Няма да пипаме по клетките, макар че клиентите и там няма да го усетят преди сметката, директно в EXADATA-та ще го правим. Гарантирам максимално накъсване, в случайно разпределение, максимална финансова ефективност. Взимам на час, започнат, на сесия...

А ако някой намери обясненията на MTel за предимствата на GPRS пред CDA - "Няма значение колко време сте свързани, важен е обемът на трафика" - направо ще го черпя. Става за Комисията за защита на конкуренцията. Много добър пример за подвеждаща реклама...

И пак: Пазете се!!! Всеки смартфон потенциално го дебне един MTel GPRS/3G


Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: boyanb   
Дата:   29-07-10 21:37

бе кво се ревете бе,
се едно не знаете, че на мтел е най-скъпия интернет в цела Европа [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: ARGO   
Дата:   29-07-10 21:42

Първото което напраих като си зех ХТС от Мтел бе да му променя настройките за MTel GPRS/3G щото при най малкото нещо, тръгва да се връзва с него [smilie19] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: J0R0   
Дата:   29-07-10 21:44

35 лева на месец към Глобул:
- неограничен интернет трафик (през каквото намериш, телефон, 3G-модем, GPRS - все едно е). До 1 ГБ е на максимална скорост, над 1 ГБ скоростта става 128 кб/сек. За предния месец по цял ден джиткане из ФФ не успях да изхарча тоя 1 ГБ
- 60 минути към другите оператори
- 1500 минути към Глобул (което на практика също няма как да изговориш)

Има и по-ниска тарифа, като разликата е по-малко минути към останалите мрежи.

Неудобството е, че трябва да вадя картата от апарата за да я сложа в 3G-модема и през това време не могат да ми се обаждат.
Затова взех напоследък да ползвам телефона като модем и връзката да минава през GPRS. По-бавно е, но пък телефона ми не е блокиран.

Също така връзката ми през 3G-модема често разпада, през GPRS - почти никога.
Не съм сигурен обаче дали причината е в оператора или в някаква софтуерна неразбория между модема и лаптопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-07-10 22:00

ртв, на всякъде мтел си пишат, че минималното отчитане е един МБ.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: docenta   
Дата:   29-07-10 22:01

** Цената от 0,01 лв./MB важи за първите 200MB мобилен интернет на месец след изчерпване на безплатния трафик. След това цената е 0,20 лв./MB. Начин на таксуване: на 1 kb. Минимална цена на сесия - 0,01 лв.

Това ми пише в договора и съм го прочел.
Ако ти не си го прочел си е твой проблем.
При мен като се кънектне и чак след час се дискънектва така, че когато влизам го оставям само да си се изключи.

За миналия месец с моет ХТЦ съм направил 20Мб и това нещо ми е струвало 60ст. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: rtv   
Дата:   29-07-10 22:06

Не споря. Може наистина да го пише. Просто предупреждавам, тези които като мен са го пропуснали. Сега се боя да мина и на версиите с включен трафик, ако се окаже, че на всяка сесия ми махат по един мегабайт.

И чакам момента, когато в магазина за 1.1 кг по 10 лв. килото сирене ще ми вземат 20 лв. "Ми то е на две бучки бе господине..."[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: docenta   
Дата:   29-07-10 22:16

Аз мисля, че трябва накой да направи призив просто да се четат условията!!!

Аз когато сключвах договора предварително имах въпроси и един от тях беше, че срока на договора е 12м. започнахме да подготвяме документите (в офиса чакаха още хора) и пича на гишето леко се изнерви, когато започнах да чета договора, след коментар, че договора е стандартен ... забелязъх, че всъщност ми дава хартия, на която пише 24м. извини ми се човека, но ако не го нях чел сега щях да си имам договор за 24м.

Преди месец си подновчвах депозита, преди да отида в банката си отворих общите условия прочетох ги за да няма изненади и после си поднових дпозита.

Просто гледайте, когато се подписвате някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-07-10 22:17

rtv написа:

> Не споря. Може наистина да го пише. Просто предупреждавам, тези
> които като мен са го пропуснали. Сега се боя да мина и на
> версиите с включен трафик, ако се окаже, че на всяка сесия ми
> махат по един мегабайт.
>
> И чакам момента, когато в магазина за 1.1 кг по 10 лв. килото
> сирене ще ми вземат 20 лв. "Ми то е на две бучки бе
> господине..."[smile]

Само дето има малко разлика. В магазина се тегли сирене на 3,4,5 човека едовременно. Мтел трабва да точита трафика на 100 000, 200 000, 500 000 хиляди едновременно. Което, за да отчита трафика на всички на започнат килобайт например си е бая трафик в същата тая мрежа, дето върви и интернета, нищо, че е служебен. Ама е трафик и най-малкото бави. Да не говорим, че трябва да ти пази лог, к0ойто заема пает, дори и дискова, която също струва пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: danvan16   
Дата:   29-07-10 22:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: rtv   
Дата:   29-07-10 22:53

Правилно. Сложно е... Да ми отчита трафика на килобайт... Т.е. правя 7 кб, прави закръгление до мегабайт, изчислява ми такса... и така 241 пъти за миналия месец - 723 операции. Може и по-лесно - правя 7 кб 241 пъти, събира ги веднъж на края на месеца и ми изчислява такса - общо 243 операции. 480 операции по-малко, за 500000 души дори не ми се смята. [smile]
И не съм сигурен, че Мтел е един човек, който отчита трафика на половин милион клиенти. А за тримата в магазина, за да ги обслужваш едновременно ти трябват пак толкова. А ако МТел за всеки един абонат назначаваха по един служител "да му следи трафика" биха решили проблема с безработицата, включително ромската.

Но ако сметката за памет, дори и дискова им е по-висока от това примерно 46 аларми да държат непрекъснато слотове, за да не прекъснат сесията, то тогава това е "икономическо обосновано решение". Надявам се и банките да не почнат да смятат чисто икономически, защото за някои банкомати, колкото и да проверявахме сметките им, все по близо 2.40 лв на транзакция излизаше.

А иначе признавам си, четох си брошурката, и в нея си пишеше 0.01 лв на МБ и не се споменава за цена на сесия, но не си прочетох договора. За съжаление брошурката я намерих, но договора го сключих в момент, в който бях в "ремонт" и сега е скрил

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: bobihot   
Дата:   29-07-10 23:06

Aми като трафик глобул са най-добри- 2.50лв неограничен като доплащане към който и да е план. Бавен е, ама успях и да говоря през скайп, въпреки че мми твърдеше, че не става..?
И с пцсуите се връзвам директно от компа в интернет. Почти за нищо не става, ама ако ползваш 1-2 сесии в броузера, няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Пазете се!!! MTel 3G дебне...
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   29-07-10 23:35

хахаха
Мтел 25лв на месец и е неограичен трафик,и по скайп говоря и всичко е много добре и съм в едно забутано село.
Така че повече питайте и четете и тогава всичко си е наред.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.