Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 смях в залата
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-05-10 08:53


Над 18 тона месо и месни продукти с изтекъл срок на годност, открити в Пловдив ще бъдат изпратени от ветеринарните власти за унищожаване в екарисаж.

Това съобщиха от Националната ветеринарномедицинска служба към Министерството на земеделието и храните.

При проверка в хладилна база в Пловдив на 17 май 2010 г. инспекторите от Държавния ветеринарно-санитарен контрол (ДВСК) в града иззеха 18 520 кг. месо и месни продукти с изтекъл срок на годност. Количествата свинско, говеждо месо и шунка са съхранявани в хладилна складова база в града, в която хладилните съоръжения са наети от холандска, немска и три български фирми - собственици на суровините и продукцията. В хладилна камера са намерени и 58 кг. сладолед, също с изтекъл срок на годност.

Продукти и суровини с изтекъл срок на годност от хладилната база не са влизали в търговската мрежа. На управителя на фирмата, собственик на хладилната база, ще бъде съставен акт за нарушение на стойност между 1 000 и 3 000 лв. Петте фирми – собственици на продукцията ще бъдат глобени с между 1 000 и 2 000 лв.

http://plovdiv.dir.bg/2010/05/21/news6432659.html

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: Diandimov   
Дата:   22-05-10 09:52

Виждал съм хладилни машини и компресори в една пловдивска хладилна база. Бяха от германците останали - много зрелищно!
Манометри, и всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: pmartinov   
Дата:   22-05-10 10:18

В цяла Европа месата като им изтича срока на годност им свалят цените с 2/3 .

Бай Ганя отива с хладилния камион купува далаверата сменя и срока на годност и я продава на търговците и производителите.

Така,че каквото и месо да си купите едно е сигурно :


Най-вероятно месото ви е набор [smilie24]


Да ви е сладко [smilie24]


https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif


Иводам прав ли съм ?


:)


Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: kkkolelo   
Дата:   22-05-10 11:01

Мъльчиш а, мъльчиш [smilie10]

Внимавай какво ще отговориш Иво[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-10 09:50

ivodam ?




[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: jekopj   
Дата:   23-05-10 10:26

Колко е изтекъл този срок все пак?Дали един ден,един месец,една година или повече?Чувал съм,че определен вид месо след определен срок на престой,може да се преработва и консумира без проблем.
Така написаната "новина" без имена на фирми,име на хладилна база и изобщо мъглява работа си е изсмукана от пръстите.
Наистина смях в залата... и по "новините".[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: lipostok   
Дата:   23-05-10 10:43

Oткъде е това: "Мъльчиш а, мъльчиш"? Чувал съм го като израз, но не знам откъде е.

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: jekopj   
Дата:   23-05-10 11:10

Аз пък съм чувал:..."Не дишаш,а?А, как дишашеее?"...от един стар виц е.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: nsirakov   
Дата:   23-05-10 11:23

вместо да се пените и да плюете по добре помислете

какво щеше да стане ако месото беше пуснато в търговксата мрежа...

браво на тези дето са го хванали и унищожили

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: Todd   
Дата:   23-05-10 11:36

Не сте виждали в хранителните магазини кога пише табела "ревизия " ко се прави - сменят се етикетите на стоките заради изтекли срокове естествено .

По няколко пъти даже .А колко пъти са сменяни преди да дойдат в магазина.... бедна ви е фантазията !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

В съседната тема за работливоста на българина нема да се изясни но е шампион в играта "Прееби другарче "

Андрешко N 1 !!!

[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: jivkojj   
Дата:   23-05-10 11:46

И все пак не бива да се възгордяваме, че сме се светнали единствени в далаверата.

Германците също има какво да споделят в тая посока - става дума за голяма верига супермаркети "Real,-" дъщерна фирма на "Метро".

Презалепят етикети с трайността на месото и то по няколко пъти.

например тука - Real Fleischskandal


Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-10 11:50

Това месо което са хванали е капка в морето .


Или мислите че в България са останали животни за магазините ?


Имам познат който работи в цех за месопреработка...

Бедна ви е фантазията какво яде българина .

Месото в колбасите е 25% максимум .

Другото е един бульон от отпадъци ,оцветители и подправки .


Да ви е сладко [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-10 17:37

Иводам очакваме включване [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: minolta9   
Дата:   23-05-10 17:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: GenaDP   
Дата:   23-05-10 17:49

Автор: pmartinov

Бедна ви е фантазията какво яде българина.
Месото в колбасите е 25% максимум.


Ама те и месо ли слагат? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-10 17:57

А, здравейте момци, какво да ви кажа - аз карам прясно месо, заклано предния ден, не знам защо толкова свинско се купува от внос, няма ли местни свинари, все пак уж сме селскостопанска държава.

По принцип в една голяма фирма всеки ден на нещо може да му изчете срокът и си има процедури за това, какво се прави. Трябва да се опише и да се изолира в отделна зона. В закона няма срок, в който следва да се унищожи.

В момента трябва да ви кажа, че у нас се развива някаква параноя или ПиАр не знам, но правилата са по-строги и ветеринарите, може би за да си създават работа и условия за корупция, изискват неща, които никой в Европа не ги иска, и европейците ни се чудят на акъла, подозирам и че доста ни се смеят.

В Европа например е разрешено замразена храна, ако е възможно, разбира се, да бъде размразена и да се продава охладена - само се изисква това да е ясно декларирано на етикета. Оня ден немците ни изпратиха съответния закон, където го пише черно на бяло. Там изхождат от принципа преди всичко колко е важно потребителят да взима сам информирано решение. У нас, неизвестно защо, е забранено, некой чиновник така си решил.

След влизането ни в Европейския съюз доставките от Европа изобщо не би трябвало да подлежат на ветеринарна проверка при пристигането, и може да има само търговски документ, не се изисква дори отделен сертификат. У нас обаче продължава, и според мен съвсем съзнателно, да действа разпоредба, съгласно която за всеки камион, пристигнал от Германия в София, да речем, макар че по общностното право статутът му е абсолютно същият като на камион от Варна или Попово, се вика ветеринар от ДВСК да го "прегледа"...

Айде да не ви разправям как пък съм го търсил веднъж отговорният ветеринарен лекар за едно софийско село, близо до Кремиковци, където имахме складова база, да приеме един контейнер риба, и как накрая след половин ден близо разследване, го намерих в кръчма "Под ореха" в Малашевци...

Та сега ветеринарите пак са се разшетали да покажат колко са ценни и усърдни и необходими, ма не им се връзвайте, щото поне 1/3 са за съкращаване. То неслучайне се бави и създаването на нова Агенция по храните, че пак ше требе доста корумпирано лайно да остане без работа... [smilie2]

П.С. Влязох в темата случайно, от заглавието не се разбира за какво е, като има такова нещо и държите да се включа, пращайте ми лична, моля [smilie7]



Публикацията е редактирана (23-05-10 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-10 18:01

Толкова са месни че котката като ги подуши и се отказва в полза на казана .

Преобладава соята над 50%,и смляни отпадъци от месо които не се изхвърлят, а се влагат обработени с подправки ,консерванти и оцветители.



Публикацията е редактирана (23-05-10 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-10 18:02

pmartinov: месни, не местни
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: lipostok   
Дата:   23-05-10 18:08

В големите търговски вериги неслучайно има щандове с готвена храна. Готви се с продуктите с изтекъл срок на годност. Аз спрях да купувам оттам след като няколко пъти месото миришеше.

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-10 18:16

Нищо не се хвърля .

Сроковете на годност се фалшифицират редовно .



Публикацията е редактирана (23-05-10 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-10 18:19

И как точно си го представяш това с фалшифицирането, Мартинка?

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-10 18:26

Подправят се документи в това поне сме ненадминати :)

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: BorisoFF   
Дата:   23-05-10 19:45

Тука са се събрале всите големи разбирачи [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-10 20:29

Ами на мене все пак това ми е работата, Мартинката откъде ги разбира нещата, не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: смях в залата
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-10 20:35

Човек който работи в това производство ми споделя как стават нещата отвътре така че без месо да правиш месни продукти.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.