Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: asahi   
Дата:   09-04-10 15:40

Това идва сложно и за мен:

Изненада: Бюджетът за 2009 г. бил издънен

Правителството доброволно ще ревизира бюджетите за 2008 и 2009 г., съобщи на пресконференция днес вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков.

...

На практика сме лъгали, когато сме кандидатствали за еврозоната, обобщи премиерът Борисов. Отказваме се от кандидатстване в Еврозоната за момента, защото не изпълняваме критериите и би било нахално да кандидатстваме, каза той.

...


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: TheBossBG   
Дата:   09-04-10 16:02

Еййййййййййййй, голям лъжец е тоя очилатия!!!!

****************

Дефицитът на начислена основа включва и разходи, които не са платени, но се отнасят за съответния период. Това е показателят, който следят властите в ЕС. По традиция у нас обявяват дефицит на касова основа (само платените разходи), такъв е и дефицитът от 1.6 млрд. лв. за първите три месеца на тази година.
През миналата година именно, за да отчете по-малък касов дефицит, правителството отложи плащания към бизнеса, лекарите и т.н. Част от тези отложени разходи допринесоха за по-големия дефицит в началото на тази година (на касова основа).

*******************

Всички разбраха, че не платиха на лекарите, защото 860 милиона от резерва на Здр. каса ги вкара в МВФ за някакви си лихви. А сега се прави на убита риба. Още когато гръмна скандала Очилатко трябваше да си подаде оставката. Ама НЕ, ние сме НАГЛИ, а и ББ е зад нас! [smilie9] [smilie9] [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: doca   
Дата:   09-04-10 16:11

Очилатия не е лъжец, ами профан.
Държавата да не е фирма, където се стремиш само да упражняваш знака ПЛЮС. В управлението й има и ИЗВАЖДАНЕ. И други са механизмите, които трябва да раздвижат икономиката, че да има принаден продукт, защото и парите също са стока.
Е.и, учи, е.и, учи, като няма пипка, нищо не става.
Понякога ми идва да си стегна куфарите, но май пораснах доста за подобна авантюра.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: ejko   
Дата:   09-04-10 16:15

asahi, май само за теб е сложно. Сега ще видиш, че всички го разбират и то не просто го разбират, а вече са го обмисляли поне 2-3 пъти..., формирали са непоколебимо мнение и ще предават знанията си и на другите...

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: asahi   
Дата:   09-04-10 16:18

На такива специалисти разчитам аз да ми отворят очите за тази наглед трудна материя.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: danvan16   
Дата:   09-04-10 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: Vinsent   
Дата:   09-04-10 16:47

Убеден съм в едно - трябва да се приложат смело някои нестандартни методи, защото само +/- ми се вижда недостатъчно за да се оправи сегашната забатачена отвсякъде ситуация. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: valjo   
Дата:   09-04-10 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: PolarBear   
Дата:   09-04-10 16:51

Asahi, не се плаши. Посещавай редовно форума - ще си светнат по всички въпроси. С титанична сила.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: asahi   
Дата:   09-04-10 16:56

Респектиран съм [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-04-10 16:59

Уволняват всички чиновници, подвели кабинета

А така сега [smilie5] Кой вика по силно и е по убедителен може да отстрани другарче, уж работило за тройната коалиция ...

"Тази добре ешелонирана отбрана на Тройната коалиция са си мълчали ... [smilie5] [smilie18]

Бойко Борисов междувременно уволни ръководството на Българския енергиен холдинг (БЕХ) и назначи тричленка, която временно ще управлява държавното дружество [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: CanoniO   
Дата:   09-04-10 17:00

На някой ако му трябват деца, пък го мързи или не знае как се правят, да свирка. Ще помагаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: Стефан   
Дата:   09-04-10 17:00

Абе не знам, ама досега оправданията с предишното правителство поне бяха за вътрешна употреба... А сега това ревизиране на бюджетите за предишните 2 години не идва ли малко прекалено [smilie8] Еврозоната точно в момента може да не ни е притрябвала, ама да гръмнеш на всеослушание, че не покриваме критериите щото предишните управляващи били излъгали за бюджетния дефицит прилича на харакири [smilie10] Даже и да има нещо вярно, в което точно Дянков вече едва ли може да ме убеди след всички простотии които са излизали от него, зорлем да се правим на Гърция не е ли идиотизъм в чиста форма [smilie8] То бива, бива, ама това прехвърляне на всякаква отговорност върху предишните започва да става опасно за държавата [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: ejko   
Дата:   09-04-10 17:06

Е не е харакири, то и без това ако излъжеш за едни период, ще излезе в следващия. Так аили иначе като ще излиза поне да си го кажат сега, а не след като са затворили гранижи от няколко месеца и за почупили милиони, за да озъптят хората по улиците, както стана в Гърция.
Според мен да си казват какво е положението, защото комунистите чко приемаха закони и сключваха договори 2 месеца преди да си отидат, че кой знае какво да надробили.
Поздрав с по-добрите комунисти, не за нашите:
http://www.youtube.com/watch?v=rqrInp08Z40&playnext_from=TL&videos=smWgfWpQ--Q

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: asahi   
Дата:   09-04-10 17:14

Що се сещам за Лукановата зима и после Виденовата шайка?

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-04-10 17:30

asahi, не дай боже да видиш революционни времена като след 9.9.44 [smilie5] (не че съм им свидетел) ... много елементарно ... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетно-счетоводни изненадки.
Автор: ejko   
Дата:   09-04-10 17:31

след всяка зима и след всяка шайка, трябва да има момент, в който някой прави нещо..., иначе дори комунистите нямаше да има какво да краднат...
Сега тези каквото и да направят, каквото и да говорят, стабилизират ли се нащата, дойдат ли пак инвестиции, комунистите идват отново... Мислех, че вече сме свикнали.
То се вижда вече..., пече се...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.