Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Айде на лукса!
Автор: promis   
Дата:   20-03-10 15:49

https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/yrck0244.JPG

"Маурицио Ашеро, шеф на отдела за развитие на украинската Helen Marlen - представител на марки като Gucci, Salvatore Ferragamo и YSL за Украйна, е против свалянето на цените и новите похвати на фирмите. "Когато свалиш цените с 60 или 80%, за да разпродадеш всичката стока на Gucci или Prada, клиентът разбира, че си го мамил."

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

capital.bg


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: мара   
Дата:   20-03-10 15:56

ми че работата на клиента на такава стока е да му е гот от това, че го мамиш.[smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: fundamental   
Дата:   20-03-10 16:00

пък и клиентите на такава стока, мамят но в други аспекти и сфери [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: promis   
Дата:   20-03-10 16:01

То ясно че всичко е измама, ама да го признаеш в прав текст... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: fundamental   
Дата:   20-03-10 16:03

прав е човека, евала, че някой си го признава в прав текст наистина [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-03-10 16:30

лукс..... чушки

[smilie21]

Аз като ви разправям, че всичките марки едни и същи пакистанско-индийско-китайски боклуци продават вие...

След като свалят цената с 80% смятай колко струва продукта. Бе да фалират.Не ме вълнува изобщо.

А и в държавици като нашата общо взето бедняците най-налитат на тоя "лукс".
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: promis   
Дата:   20-03-10 16:39

Аз нямам нищо против търговците на лукс - щом има балъци с пари, нека печелят от тях. Ама тези балъци с пари свършиха май [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: Kanonir   
Дата:   20-03-10 16:57

IvoZafirov [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Имал съм възможност сам да видя как е със стоката на МЕХХ за Северна Америка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Виетнам, Китай, Филипините.. Пристигат в контейнери, натъпкани в кашони. Тука ги закачат на закачалки и ареее в "бутиците" - дамски летен потник 55$ преди таксите....[thankyou]

Но го има и другото - нивото на качеството- имам познат пакистанец дето в Пакистан се е занимавал с търговия на мобилни телефони и редовно е ходил да договаря количества от Китай. Разправяше че се предлагат пет нива на качество, като най-високото по нищо не може да се различи от оригиналните, но то съответно и най-малко се различава по цена от оригинала....
Така че е въпрос, кой каква печалба иска да реализира, стандарти за качество, клиенти...., щото на мен ми се е случвало да си купя едни и същи планинарски обувки (произведени в Китай) от България и САЩ, на почти едни същи цени, само че в САЩ от най-обикновен магазин за обувки, а в България от специализиран и "българските" издържаха два пъти по-кратко време при сходни натоварвания... познайте кой, какво качество е поръчал/платил да му доставят [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: alsash   
Дата:   20-03-10 18:43

....а моите впечатления са различниии....качествените и скъпи стоки, са си качествени стоки....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: Lalinda   
Дата:   20-03-10 18:49

Определено клиентите на такива марки не са "балъци", както ви се иска.
[ezik]

Впрочем, още една тема, в която тези, които не могат да си позволят определени неща (в случая лукс), завиждат на тези, които могат.
[smilie5]

Всъщност, вас пък какво ви касае всичко това?


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: chill   
Дата:   20-03-10 19:08

Аз, също, обичам кисело грозде. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: promis   
Дата:   20-03-10 19:09

Умирам от завист [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-03-10 19:14

Ще си замълча, че...



Публикацията е редактирана (20-03-10 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: danvan16   
Дата:   20-03-10 19:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: crazyman   
Дата:   20-03-10 19:28

Скъпото не винаги е хубаво, но хубавото винаги е скъпо.

(скъпото може да се замести с качествено)



Публикацията е редактирана (20-03-10 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: мара   
Дата:   20-03-10 23:12

глупости[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: netLady   
Дата:   20-03-10 23:23

"клиентите на такива марки" не е сигурно дали не са не са "балъци", но със сигурност са парвенюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: Todd   
Дата:   20-03-10 23:25

Само че в България си въртим главите обратно !!!

Така че каквото е тук то не е така по света...особенно кви сме шампиони в "прееби другарче " ..не могат се мери с нас .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: legop4o   
Дата:   21-03-10 00:16

качествените стоки до един момент стават по-скъпи заради качеството си, от там нататък стават по-скъпи заради гъзарията да използваш дадена марка.. това са така наречените стоки на веблен и са съвсем отделна порода в икономиката, която играе по съвсем различни правила от нормалните животни

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: Diandimov   
Дата:   21-03-10 01:41

You get what you pay for.

Това почти винаги е вярно. Няма хубави и евтини неща. Освен някои жени, май.

Още помня една статия в дир.бг, в която автора твърдеше че НЯМА разлика между марковите и обикновените дрехи, всичко било еднакво. Просто марковите или дизайнерските дрехи били по- скъпи, защото тия фирми плащали за реклама, та да си избият парите.

Баси простотията!

Но и тоя търговец не е прав: като свалиш стоката с 60 или 80 процента, не означава че си мамил допреди това клиента!
Той лично може и да ги мами, затова бяга негонен.
Обаче причината може да е в старата колекция, или в желанието на търговеца да изчисти наличностите с минимална, или дори без никаква печалба. Това е жест!
Процента на сваляне на цените при разпродажба няма нищо общо с маменето.
Ако човек е класов, въобще няма да се интересува от разпродажбите, били те и free.
Ще гледа за новата колекция, или за това което НЕ Е намалено.


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: Diandimov   
Дата:   21-03-10 01:49

Жена ми оня ден си купи блуза от French Connection намалена от $160 на $45.
Заради сезона, и прочее.

Обаче нито за миг не сме с усещането че са ни мамили от тоя магазин. Напротив - аз съм сигурен, че блуза от тези материали (нещо заешка вълна, плюс не знам си кво) си струва от порядъка на $150.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: netLady   
Дата:   21-03-10 11:09

re: Автор: Diandimov
Процента на сваляне на цените при разпродажба ima общо със себестойността на продукта и от там с маменето. Нали се сещаш, че няма търговец, който да продава под себестойността на стоката. И при най-големите намаления се калкулира печалба 20-30%. 90% namalenie си не печалба извън всякакви търговски норми. намалението "заради сезон" им спестява транспортни и складови разходи. Ако случайно не ги продадат - за следващия сезон ще им пришият по някое копче или джувка и пак ще ги продадат на тези, който държат да си купят от новата колекция.
А, когато говорим за конфекция тия понятия са имагинерни.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: imitev   
Дата:   21-03-10 11:21

Netlady като си купиш от кауфланд връзка лук по 1 стотинка вечерта дали кауфланд го взема по 1 ст. ?

Има търговци по белите държави които искат да се отърват от старата стока че им пречи и я продават даже под себестойност, защото трябва да я съхраняват до следващата година, а това струва пари, т.е. продават я под себестойност и извадена стойност на съхранението.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: promis   
Дата:   21-03-10 12:28

Не знам дали сте забелязали, но тук пробутват и старите колекции на цени като на нови. Затова казах, че разчитат на балъци с пари. Щото ако имаш акъл ще се сетиш да провериш как е в чужбина и да отскочиш на шопинг там.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на лукса!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   21-03-10 14:38

Автор: Diandimov
Дата: 21-03-10 01:41

Ако човек е класов, въобще няма да се интересува от разпродажбите, били те и free.
Ще гледа за новата колекция, или за това което НЕ Е намалено.
...............................................

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Голяма мисъл

Нали баш на това мислене залагат търговците - някой да си мисли "аз съм класов щото си купувам скъпо и качествено"

За българи това обаче е добра рецепта и действа..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.