Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой звъни?
Автор: dinkoff   
Дата:   04-02-10 10:45

Тази сутрин по некое време получих телефонно обаждане от чуждоземски номер. След като вдигнах на третата секунда връзката прекъсна без да чуя каквото и да било в слушалката. И тъй като номера ми е непознат реших да проверя от къде аджеба ме търсят. Номера е +43820893516. След кратко (0.08 секунди) [smilie18] търсене търсачката излезе с този отговор като единствено съвпадение. Явно не съм само аз.

На някой от вас случвало ли му се е подобно нещо?


Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: vga   
Дата:   04-02-10 11:01

Баси якото! някой се превръща в интернет звезда! Кога ли ще напипа баба ми по телефона... тя е пиперлива... На мен ако ми звънне ще трепна, чакам обаждане за работа от Австрия! Но пък помисли така - ако е някаква тайна игра с код, която се опитва да пренесе през интернет тоя тип? Да започне обсъждане някъде и да се стигне до заключението, че в това време трябва да изречеш някаква кодова дума, за да се продължи разговора? Би било страхотна интернет игра! Мисли си за нещо, което да кажеш при следващо позвъняване! Това явно е било маркиране, че си част от играта! Не си мисли за "еба" , "майката", "ще", "таралеж", "раждане" и т.н. От оскъдната информация е ясно, че кода е на немски език! Успех и споделяй ако има развитие! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: navy   
Дата:   04-02-10 11:05

майне кляйне швайне шайзе...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: djogata   
Дата:   04-02-10 11:07

Според мен просто ти крадат от сметката - примерно в крайна сметка ще се окаже, че ти си се набутал 50 стотинки за този разговор.

И те така, като сложат компютъра да звъни автоматично, стотинка по стотинка - милион [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: exo99   
Дата:   04-02-10 11:07

Обикновено мошеници правят този номер - звънят ти от чужбински номер и като вдигнеш - затварят, уж, че се е разпаднала връзката.
Логично е да полюбопитствуваш и след малко чакане ти да набереш чуждия номер.
Там те замотават минута - две, уж не се чува добре или ти пробутват разни басни.
А ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ ИМПУЛСНИЯ МЕЖДУНАРОДЕН НОМЕР ЧУКА КАТО ОБЕЗУМЯЛ !!!

И после що сметката е пораснала с десетки левове [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: vga   
Дата:   04-02-10 11:18

Скучни сте! моя вариант е по-як! и на Нави ми харесва също...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: dinkoff   
Дата:   04-02-10 11:19

Отдавна не връщам на еврейски обаждания. Който има зор ше ме намери. Иначе немски думи всеки знае: абрихт, щрайхмус, фолксваген [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: TheBossBG   
Дата:   04-02-10 11:35

Аз получавам от време на време такива позвънявания. И все около полунощ. Номерът е английски. Нямам и намерение да връщам разговор. Преди време един познат беше измислил система за правене на пари: има руски каталог на европейски фирми по браншове, пуска по факса една страничка запитване с искане на пълни спецификации на нещо си и чака 4-5 страници факс(съответно машинката настроена на 4800 [smilie3] ). Беше намерил платки за интернет телефония, някакъв сървър в Русия и т.н.(да не навлизам в подробности). Беше сметнал, че може да вади сериозни пари. Обаче сметката без кръчмаря. Мтел му даваха 40% от печалбата(което от където и да го погледнеш е добре). Обаче се оказа, че за международни разговори БТК си прибира 80% от печалбата. Следователно той и Мтел щяха да делят едва 20%. И това го отказа. Реши, че няма да пълни гушите на БТК. Та тия са некви такива. Въобще не им звънете! Ако някой наистина е на зор, той ще звънне пак.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: menthol   
Дата:   04-02-10 11:42

Това е през сателитни оператори. При вдигане плащаш ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: vga   
Дата:   04-02-10 11:54

Знаеш ли, "абрихт" изглежда логично! Ако имаш време другия път опитай и с "Хускварна"! Да, не е много немска, но пък достигнах до заключението, че е тя след дълъг размисъл и ми се вижда солиден вариант. А пък вие, след като му обяснихте вече реално каква е работата, се включете в забавата [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: BOrisoFF   
Дата:   04-02-10 11:59

И аз получавам от време на време такива позвънявания, но обикновено не съм около телефона си и все ги пропускам [smilie2] [smilie18]
Пък никога не ми е хрумвало да звънна да питам кой ме търси - явно женското любопитство ми е малко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: ivodam   
Дата:   04-02-10 12:08

dinkoff: Получих такова обаждане преди няколко дни, от същия номер кажи-речи, само последната цифра е 7. Тъй като имаме бизнеспартньори в Австрия, а и приятелката ми работи там периодично, не се учудих, вдигнах го, никой не отговори, после го набрах ама не ме свърза, даваше заето или ми прекъсва. Може би има някаква далавера, ще се разбере.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: shpexy   
Дата:   04-02-10 12:20

vga, и един ГАТЕР може да се намеси в играта като нищо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: norman-kuk   
Дата:   04-02-10 12:24

navy - много си залупен.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: vga   
Дата:   04-02-10 12:25

shpexy, хммм харесва ми как разсъждаваш... с една по-задълбочена дискусия ще стигнеме до правилната кодова дума и може би, кой знае, динков ще се включи в мрежата на ЦРУ по телефона... [smilie5] може да споделиш и как стигна до "гатер"!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: shpexy   
Дата:   04-02-10 12:36

[smilie18] [smilie18] Ами звучи ми немско и реже дърво, но в интерес на истината ми го подшушна един глас по телефона... номерът е или от Папуа и Нова Гвинея или от Тринидат и Тобаго - не съм много сигурен!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: vga   
Дата:   04-02-10 12:40

ооохоооо... намерих си някой на моя вълна... [smilie5] [smilie5]

Звездите ми го говорят а? А дали гатер не е съкратено от гастарбайтер? Дали и динков не го канят за работа в Австрия? Малко странно интервю се е провело, но пък ето - явно чакат да видят дали е достоен за позицията, като каже ключовата дума! Динков, според мен е редно да чакаш второ обаждане. Сега ще се напрегна да преценя до колко време е логично да последва то... [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой звъни?
Автор: shpexy   
Дата:   04-02-10 12:51

Абе както казваше дядо ми - "Който търси - намира, ма аз гледам да не намеря" Само Динков си знае...
Или пък "По телефон работа не се върши - щото нямам телефон"
Та истината е някъде там...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.