Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тази песен...
Автор: djogata   
Дата:   27-01-10 00:19

... Има ли западен оригинал?

Сигнал - Липсваш ми

Питам, защото от два дни тук по телевизията се върти реклама на Кока-кола, в която мелодийката много прилича на рефрена на тази песен. Като чух рекламата, и веднага се сетих за песента.

Та, чудех се, дали този рефрен не съм го чувал и като част от друга песен? Или пък от Кока-Кола са използвали рефрена на българска песен?

Ето, намерих и рекламата, само че с друг саундтрак [smilie11]

http://www.youtube.com/watch?v=sx1xv8E1ppk

Отговори на това съобщение
 Re: Тази песен...
Автор: Amigo   
Дата:   27-01-10 00:22

С "Липсваш ми" пък случаят е направо куриозен. Бившият басист и един от създателите на групата Румен Спасов викнал, че иска да направят нещо, което звучи като италианска песен. Данчо Караджов си спомня: "Отивам в къщи и започвам да си фантазирам някаква италианска мелодия - никакво, плагиатство, никаква кражба. И написвам някакви думи които са италиански или звучат по подобен начин. Занасям демо записа на Милчо Спасов, Бог да го прости. Той много го хареса. Вечерта една от редакторките на радиото била на гости у тях, а той си пускал парчето няколко пъти, за да може да напише текста. На другия ден редакторката отива в радиото и разправя как "Сигнал" крадат някаква италианска песен, а Милчо им прави български текстове.

[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Тази песен...
Автор: explorer   
Дата:   27-01-10 01:04

По принцип харесвам Сигнал, но ако не се бяха изложили например с кавър на тая песен Uriah Heep - Free Me, нямаше да има и незаслужени подозрения за други техни песни. Ще кажете, ама то и други правят кавъри - да, правят, и винаги си обявяват, това е един-кое-си парче на еди-кой-си. Бил съм на много концерти на "Сигнал", и никога не съм чувал Данчо Караджов да каже, "сега ще направим едно парче на Юрая Хийп". Иначе си спомням че и "Soldier Of Fortune" правеха едно време на концертите си, но пък едва ли имаше някой, който да не знаеше на кой е оригинала.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.