Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Актуално инфо за летищата?
Автор: alexstudio   
Дата:   14-01-10 08:54

Моля, ако някой е пътувал тия дни да сподели какви са изискванията за броя на ръчния 'фото'багаж по летищата?

До скоро нямаше проблеми за фоточанта+раница с лап-топа, но напоследък се говори само за един разрешен ръчен багаж.

Ще сменям на българско, виенско и дубайското летище.

Благодаря!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: iPonche   
Дата:   14-01-10 09:13

2 ръчни багажа. Летях сега София-Москва-Банкок Банкок-Москва-София с по 2 ръчен без проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: tnt   
Дата:   14-01-10 09:30

2 ръчен какъв? Фоточанта + раница + данска чанта или 2 раници? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: asahi   
Дата:   14-01-10 09:44

Ограниченията се задават от авиокомпанията, не от летището.

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: iPonche   
Дата:   14-01-10 10:08

Аз бях с една раница пълна с лаптоп + един ръчен сак пълен с техника. Летяхме с Аерофлот.

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: TheBossBG   
Дата:   14-01-10 10:18

Wizz разрешават по един багаж. Но ако е дамска чанта може и чанта с фотоапарат. Октомври бяхме във Венеция, 4 човека, два куфара 50х35 см(+един чекиран, щях да чекирам и другите 2, ама ми искат по 20 евро на багаж),дамска чанта, учиническа раница, раница с лаптоп, чанта с фотоапарат, статив в калъф. Странното беше, че на връщане италианеца започна да се цупи за статива. Когато разбра обаче, че пътуваме за София се усмихна и набута статива в учиническата раница. Естествено той стърчеше 2/3 навън, но талянчето си "изми ръцете". Така че проверчвай авиокомпанията какво разрешава. С летищните власти ще се договориш ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: alexstudio   
Дата:   14-01-10 19:41

Правилата винаги са били за една чанта ръчен багаж (45x25x15см), но и аз винаги съм пътувал с две-фоточанта + раничка за лап-топ. Досега не е имало проблеми, ама досега не се е говорило чак за употреба на скенери за цялото тяло.[shtrak]

Знам ли какво им е щукнало, но е вярно че всяко чудо за 3 дни...После ги хваща рутината и мързела.. и така до следващия атентат...не дай Боже [smilie8]

Значи по старому...имам и някакво официално писмо, че нося повечко неща с молба до авиокомпаниите за съдействие. Ще видим.

Благодаря на всички. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: Safira   
Дата:   14-01-10 19:52

Автор: asahi
Дата: 14-01-10 09:44

Ограниченията се задават от авиокомпанията, не от летището.



Мхм. Ами, виж с кои компании летиш и гугъл всичко ще ти каже [smile] Стандартно повечето компании позволяват лаптопска чанта, като не я броят към ръчния, съответно може още една [beer]


Офф то пик
Примерно на летището в Кайро можеш да помъкнеш и 5 чанти ръчен багаж + 3 литрова туба с неидентифицирана течност в ръчния [smilie5] Никой нищо няма да ти каже [smilie18] Впрочем сериозно - имаше един пич, вкара си една огромна чанта, двулитрова кола и малък куфар в ръчния, а в другия му куфар пре-спокойно можеха да се возят още пътници [smilie10] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: alexstudio   
Дата:   14-01-10 20:55

Аз повече проблеми съм имал със свръхбагаж. С Еър Франс в Джакарта трябваше да плащам около 150$. Гадните французи не отпуснаха гювеч.[smilie23] Оттогава го духат и не ги ползвам.

С Аерофлот на път за Китай имахме по 20 кила свръхбагаж, ама никакви проблеми. Иначе Емиратите си имат по стандарт 30кила багаж. Ми то забулените ханъми няма как да не помъкнат 10-12 хавела с един тон багаж[smilie5]

От Варна не съм пътувал досега, но мисля че няма да имам проблем тук. Не знам Виена...

Абе все ще се стигне, стига да няма някой луд фес дето бърза да се срещне с Всевишния...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: Safira   
Дата:   14-01-10 21:14

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: danbi   
Дата:   14-01-10 21:14

Ако летиш от Варна, особено за Виена вероятно ще летиш с някое витлово самолетче, при късмет Q400 (хубавото е, че е по-широко вътре от смотаните боинги!)

Обаче, на много от тия самолетчета, ако носиш нещо по-обемно в кабината, ще ти го маркират и ще го вземат стюардесите. Та по този повод, може и да им направи впечатление, че вместо една чанта, носиш две.

Ако изглеждаш 'по-професионално' обикновено няма проблеми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: tnt   
Дата:   14-01-10 21:15

е хубава ралта! Ся да летя лиииииииииии...дан' летя лииииииииии... и онея оттатък кат нъ разсъблекат с новите си скенери! Ба си! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: danbi   
Дата:   14-01-10 21:42

Тинте, ама ти имаш ли нещо да криеш под дрехите?

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: tnt   
Дата:   14-01-10 21:47

ми... само мойти си рабути [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Актуално инфо за летищата?
Автор: alexstudio   
Дата:   14-01-10 22:00

От Варна е с Боинг-на 'Йостерайше флюгцойге'или нещо таквоз, ама с Бългериан Еър..[smile]

Иначе преди година летях с Бомбардир и бях адски учуден в перфектния полет и самолет...Щото несъзнателно сравнявах с Ан-24 (като видя витло лошо ми става)...[cool]
Ама от красотите отдолу (северния остров на Нова Зеландия) не ми остана време да се сетя да ми стане лошо-набелязах си точките за пъстървов риболов...[smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.