Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За троянци и червеи
Автор: lipostok   
Дата:   21-12-09 10:53

Нещо ефективно за троянски коне и червеи, че антивирусните нещо не се справят добре?

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: 1vo   
Дата:   21-12-09 11:19

openSUSE [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: asahi   
Дата:   21-12-09 11:24

Коя е старата?
Как точно не се справя?
Какви са твоите очаквания?

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: kompa   
Дата:   21-12-09 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: lipostok   
Дата:   21-12-09 11:31

Avast-a го засича, но не може да се справи. Забавя компа, генерира паразитен интернет трафик, опитва се да разпраща спам поща. AVG и Avira въобще не го чуват.

Anti-malware също го засича, но не може да го изчисти. Spy-bot се излага.

Не ми се прави инсталация на чисто, затова се мъча да го лекувам.

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: alsash   
Дата:   21-12-09 11:44

няма неможе

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: sirkhann   
Дата:   21-12-09 11:50

Купваш си за 35 лв един чичко Нортън 2010 и спиш спокойно. Кеф ти доктор, кеф ти огнена стена. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: christal   
Дата:   21-12-09 11:53

Кеф ти бавен компютър после

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: sirkhann   
Дата:   21-12-09 11:57

Точно па с NIS няма бавен компютър после [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: exile   
Дата:   21-12-09 12:07

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/gytl2614.JPG
http://news.cnet.com/i/bto/20080528/Apple_iMac_Leopard_540x324.jpg


Куо речи? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: ilchoni   
Дата:   21-12-09 12:13

Symantеc [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Единственият й кусур, е че за седмицата я има само на полски език [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   21-12-09 12:13

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Аз се мъчих с едни тоянци ама вчера едвам ги махнах от компютъра ми [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 12:16

lipostok, убий вредителя ръчно! Ако нямаш, изтегляш безплатните тулчета от Sysinternals, в случая ProcessExplorer. С него преглеждаш ВСИКИ тредове на машината. Обикновено веднага се вижда, кой е враЪт. С двойно цъкане върху неговия ред от списъка виждаш кои ресурси ползва и къде се намират по диска. Рестартираш машината в Save Mode без мрежа! Пускаш RegEdit и намираш всичко дето сочи към тия ресурси и самия тред (като име ако има такова). След като почистиш регистъра, изтриваш самите ресурси и файловете, които се изпълняват за да тръгне вируса или треда...
После си рестартираш в нормален режим!


До сега по този начин нито един вирус не ми е избягал. Верно, че става малко бавно, но пък е сигурно, че работи, особено когато вируса е нов и няма още чистачки за него!

[smilie24]



Публикацията е редактирана (21-12-09 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: lipostok   
Дата:   21-12-09 12:21

d256h, дай малко по-подробно и просто като за невежи.

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: exile   
Дата:   21-12-09 12:21

Уйн е боза, а майкрософт - скапаняци...
С нетърпение чакам да мигрирам към един по-добър свят, в който тази тема не би представлявала интерес за мен...
Баси и ужаса, червеи, троянци... Скапана работа... Повече време хабя да троша нерви и да си опазвам системата и да я чистя, отколкото да работя...

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 12:23

lipostok, ако не си разбрал предния ми пост, по-добре не пипай в регистрите и не ползвай тулче като ПроцесЕксплорер, защото може да направиш беля!

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 12:27

exile, къде ги намираш тия вируси ве, аз за две години, само два пъти се натъквах на такова нещо ...

Явно ходиш на лоши места [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: lipostok   
Дата:   21-12-09 12:30

d256h, няма страшно, пипал съм в Regedit. Инсталирах ProcessExplorer, какво правим сега, къде гледаме?

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: lipostok   
Дата:   21-12-09 12:35

services.exe е което разпраща съобщенията, ама аз това го виждам и от Awast-a.

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: d256h   
Дата:   21-12-09 12:38

Ами гледаш всеки процес (чрез двойно цъкване върху него) какъв ресурс ползва. Щом знаеш кой е вируса или подозираш за него къде се намира или как действа е по-лесно. Та намираш подозрителен процес и започваш да го изследваш. Обикновено това са странни ехе файлове или тмр файлове, бат файлове и т.н. ако те съмнява, че са системни файлове, питаш Гугъл той ще разкаже, като му дадеш името на треда...

после по схемата, която ти описах, първо в Сейв мод почистваш регистрите, после самите файлове изтриваш и после рестартираш.

По-тъпите вируси са направени глупаво и като ги изтриеш с ПроцесЕксплорер те сами се рестартират и треда започва да върви аново (това го правиш отначало, за да видиш подозрителния файл дали е вирус). Има други вируси, които са по-хитри и изчакват малко, но като се поразхождаш с браузера си из интернет, дори го затваряш и пак го пускаш за браузване... те са лакоми и гледат да се закачат веднага... по това ги познаваш лошите тредове и после ги килваш...

Повечето вируси са подпроцеси на ИнтернетЕксплорер..

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: exile   
Дата:   21-12-09 12:39

[smile]

Ми научил съм се да се пазя и напоследък, да чукна на дърво, такива проблеми имам рядко, ама то malware, spyware, трянци също... Няма отърване в един момент, след някакво време ползване винаги трябва да почнеш да се правиш на нинджа и да чистиш... То се почва една епопея - антивирусни, анстиспайуеър, ама то с тях не става, ама то регистрито, сейф моуд...
Заради тъпия компютър общо взето хората станаха инженери, да са живи и здрави на онези в майкрософт майките... То вярно, че която и система да има такава полулярност като уйн ще се намерят достатъчно хора да и търсят експлойтите, че да има такива проблеми, ама и е онея в МС са номер едно в осирането и оставяне на ръце навсякъде.

Знам, че вечния рефрен е досаден, ама някои неща като са верни са си верни - скъп бил мака, не знам дали е скъп, ама аз за първи път имах компютър като бях на 9 години, това са почти 12 години, отраснах под майкрософтското лого и мисля, че ако всички тези години бях ползвал мак, сега щях да съм малко по-спокоен и уравновесен човек, който няма да знае какво е RegEdit и Safe Mode и да има половин инженерно образование. [smile] Хората, коиото са почнали да работят от DOS 1.0 сигурно са калени в битка, но нужно ли е? [smilie5]

Та така, като си отваряте таск мениджъра и почнете да килвате процеси и си помислете пак дали е скъп мака, и по-точно - дали смятате, че са ви евтини нервите [shtrak] Пък и да не е мак, кавото и да е, важното е да не е с логото на
https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/gbhb6447.JPG
http://www.ict.mahidol.ac.th/research/images/partnerLogo/microsoft-logo1.jpg


Далеч не е перфектен и без проблеми мака, ама друга алтернатива, за съжаление, няма.

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: lipostok   
Дата:   21-12-09 12:45

Ами той този процес services.exe най-вероятно си от Windows-a, вирусът го е прихванал и си го използва. Какво да килвам тогава?

Аваст не ми дава име на червея, Anti malware написа нещо, но не го записах. Ще го пусна по-късно пак.

Този ПроцесЕксплорер е интересна програмка, благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: asahi   
Дата:   21-12-09 13:27

Формат Це.

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: evelinster   
Дата:   21-12-09 13:33

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/fnry0996.JPG
http://www.joeydevilla.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/12/howfanboysseeoperatingsystems.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: За троянци и червеи
Автор: exile   
Дата:   21-12-09 13:35

Хората често бъркат майкрософт хейтърите с мак фенбойчета [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.