Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ломо
Автор: юнга   
Дата:   18-12-09 18:21

http://nanoset.net/torrent/24/14/124373/BBC%20The%20LOMO%20Camera%20Shoot%20From%20The%20Hip%20AVI

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: bgprinter   
Дата:   18-12-09 18:27

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] последната ми спирка преди дигиталната фотография беше ломографията !!!
Не съм пускал снимки от това време, защото нямам скенер, може би трябва да преснимам хартиените такива с апаратчето [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: stingray   
Дата:   18-12-09 18:27

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: Vinsent   
Дата:   18-12-09 18:29

Това е късен вариант на Смена 8 - един легендарен апарат. Прост, евтин, но с хубав обектив (Индустар).
Който умее да снима, прави невероятни снимки с него.

Не знам дали знаете, но Индустар е точното копи на Тесар (трилещов четириелементен) - много остър обектив! Понеже е проектиран в зората на фотографията не е добре цветно корегиран.


Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: slav4cho   
Дата:   18-12-09 18:30

интересно изглежда

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: slav4cho   
Дата:   18-12-09 18:33

тези цветове на обектива ли се дължат [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: d256h   
Дата:   18-12-09 18:36

Винсент, ЛОМО камерата ЛЦ-А няма нищо общо с СМЕНА-8, това е абсолютно сигурно!

Двете камери са копия на различни западни модели, няма нищо общо в затвора, в обективите, в лентопридвижването, нищо, нищо, нищо [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-12-09 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: slav4cho   
Дата:   18-12-09 18:41

има ли филтри за обективи които докарват такива цветове и ефекти на фотошоп ?



Публикацията е редактирана (18-12-09 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: slivenski   
Дата:   18-12-09 18:44

Автор: Vinsent
Дата: 18-12-09 18:29

Това е късен вариант на Смена 8 - един легендарен апарат. Прост, евтин, но с хубав обектив (Индустар).
Който умее да снима, прави невероятни снимки с него.

Не знам дали знаете, но Индустар е точното копи на Тесар (трилещов четириелементен) - много остър обектив! Понеже е проектиран в зората на фотографията не е добре цветно корегиран.

----------------------------------

Още преди 25 години един фотограф в Сливен ми каза, че едни от най-добриите си снимки е правил със Смена-8... [smilie21]



Публикацията е редактирана (18-12-09 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: lipostok   
Дата:   18-12-09 18:52

Някой успя ли да го свали?

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: d256h   
Дата:   18-12-09 18:54

Че какво му е на свалянето, филмчето си се свяля нормално?

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: lipostok   
Дата:   18-12-09 18:57

ми сийдвайте де

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: d256h   
Дата:   18-12-09 19:03

как

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: lipostok   
Дата:   18-12-09 19:06

като го изтеглиш няма да го спираш, а ще го оставиш да го изтеглят и други от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: Lalinda   
Дата:   18-12-09 19:51

Мда, и нашият бос в клуба казваше, че при него идвали разни хора, твърдящи, че Смената ПРАИ НОУ ХУУИ СНИНКИ.

Лафът е класика.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: lipostok   
Дата:   18-12-09 20:22

Ама на вас май майтап ви се струва, че апаратът е култов и ломографията си е станала пълноправно течение във фотографията. Странно, че някой хора все още не могат да го преглътнат. Знам поне един такъв във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: d256h   
Дата:   18-12-09 21:13

Хм, аз бях събрал няколко ЛЦ-А за продажба, но си оставих само два, другите заминаха... наистина са приятни камерки!

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: nsirakov   
Дата:   18-12-09 21:15

само да попитам с риск да ми се смеете... този тип снимане само филм ли изисква ;)
не става ли с дигиталка?юнга написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: lipostok   
Дата:   18-12-09 21:35

ЛЦ-А-то има неповторим обектив. Контрастен и силно винетиращ в ъглите. Това именно придава специфичния чар на ломо снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: ivan.draganov   
Дата:   18-12-09 21:56

От филма отказване няма .....и да не е с Ломо ,важното е да се кефиме [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: lipostok   
Дата:   22-12-09 00:26

Какво стана, някой успя ли да го изтегли?

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: Shtrak   
Дата:   22-12-09 00:38

е тфа е истината[smilie24]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/odre8090.JPG
http://home.kpn.nl/kockpit/cm1001699.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: lipostok   
Дата:   22-12-09 00:48

Браво на някой от lulin-net.com, много яко сийдва!

ПП: Не трябваше да го казвам, скоростта падна! [smilie2]

ППП: Дръпна се! 10х! [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-12-09 01:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: Marillion   
Дата:   22-12-09 08:12

http://www.lomography.ru/

Отговори на това съобщение
 Re: Ломо
Автор: bgprinter   
Дата:   22-12-09 09:31

"само да попитам с риск да ми се смеете... този тип снимане само филм ли изисква"

Моето мнение е следното, по принцип нищо не говори против дигиталката, но дигиталката предполага и поглеждане след щракването, а това неминуемо води до вероятно триене, поради нехаресване, следва втори опит, може би трети, а това вече не е ломография. В ломографията основното е неповторяемост, случайност, първото условие с дигиталката е нарушено, от там и второто.
Аз така се запалих по дигиталните апаратчета, като се зарекох да снимам с изключен екран (първи опити бяха с едно Касио 2 МБ - напълно достатъчни). НО трябва да си призная, че няма много общо с "истинската" ломография, след което вече минавайки изцяло на дигитално, се отказах изобщо от старата добра фотография.
Получава се нещо като с автомобилите, един пък качил се на автоматични скорости, като че ли няма връщане назад.

И все пак, може би при голяма самодисциплина и спортен инат човек да може да постигне и с дигитална камера подобни резултати. Има и друг момент на несъвършенния ЛОМО-апарат, на дефектиралите фотографии, на специфичните цветове, нещо което в дигиталния нов свят би могло да се постигне с обработка, но тогава това отново не е ломография. Една позната ми прати програмка която да имитира полароид фотография и по случаен метод ти се гененрира една а ла полароид фотография. Играх си точно един ден и ми омръзна, няма нищо полароидно, макар и много да наподобява.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.