Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ЕС или САЩ?!
Автор: Amigo   
Дата:   05-11-09 10:13

Кой ще се разпадне пръв [smilie8] [smilie25] [smilie25]


Европейският съюз се разпада?
05 ноември 2009 / News.dir.bg


След влизането в сила на Договора от Лисабон Чехия ще загуби държавната си независимост.
Това се осъзнава от президента Вацлав Клаус и една от възможностите за възвръщане на суверенитета е излизането на страната от ЕС.
Това заяви заместник-началникът на канцеларията на евроскептичния държавен глава Петер Гайек, цитиран от ИТАР-ТАСС и БТА.
"Приемането на Лисабонския договор означава, че губим суверенитет и ще се стремим да го придобием наново. Една от възможностите ще е например излизането от ЕС", каза Гайек. Той подчерта, че това е краен сценарий в политиката на възстановяване на държавната независимост на Чехия, отбелязва ИТАР-ТАСС.
Лисабонският договор за първи път предвижда клауза за напускане на ЕС. Френският вестник "Либерасион" писа, че може би Великобритания ще се осмели първа да приложи тази клауза и да види как работи механизмът, когато догодина торите спечелят парламентарните избори.
Лидерът на британските консерватори Дейвид Камерън беше принуден да се откаже от идеята за референдум във връзка с Лисабонския договор. "Кампанията ни за референдум по Лисабонския договор приключи", каза Камерън след подписването на документа от чешкия президент Вацлав Клаус. Той обаче обеща, че едно бъдещо правителство, оглавявано от него, няма да позволи повече прехвърлянето на правомощия към Брюксел без референдум.

[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   05-11-09 10:19

Амиго, споко, на клоуна Клаус като му изтече мандата, ще видиш как тихомълком чехите ще продължат да си бъдат в ЕС

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   05-11-09 10:21

А англичаните никога не са били истински част от ЕС. Не знам какво се натискат Тони Блеър да е президент на ЕС, като според мен няма да стане - французите и германците ще са против

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   05-11-09 10:21

Бал съм ги и едните и другите ....

По-важно е прасето да издържи до Коледа !!!

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   05-11-09 10:23

а иначе, точно Лисабонският договор регламентира излизането от ЕС като опция за всяка една държава членка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   05-11-09 10:23

Абе, то ясно, че го регламентира, ама силно се съмнявам чехите да използват тази опция

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   05-11-09 10:24

[smilie5] [smilie5] спокоен съм аз по въпроса, ама слуховете са, че Ванга го била предрекла, както и разпадането на САЩ с последен черен президент [smilie3] [smilie5] пък и щом ние се намърдахме в ЕС, мисля, че разпадането е неизбежно [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (05-11-09 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   05-11-09 10:26

Чух сутринта за това. Прозвуча ми меко казано странно. Нещо като свинския грип който до скоро невърлуваше по Българските земи, а изведнъж станали 100 хиляди. Работа не добре. Ако ЕС започне да се разпада си мисля че ще настане пълен хаос, а пък за такива нестабилни държавици като нашата не ми се мисли. Още помня купоните и опашките за кисело мляко[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gruyu   
Дата:   05-11-09 10:27

И да приемат клауза, една държава, ако излезе от ЕС никога повече да не може да бъде приета, да ги видим англичаните колко са курназ, иначе ЕС си е супер - успяха навремето от испанците, португалците и гърците да направят бели хора, но ние от бившите соц. страни май много им дойдохме.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   05-11-09 10:30

И от какъв зор да се разпада?

Като сме членове на ЕС да не би някой да е дошъл в БГ да ни управлява?

Суверенитета си е цял и непокътнат.

И като има президент на ЕС какво? Още една фигура, която ще взима милиони заплата и ще се появява тук-там.

Всички решения за ОБЩА политика се взимат от всяка една страна поотделно. Докато всички страни не кажат "ДА" президента не може да прави нищо.

Тия писаници са от хора, които дори не са се постарали да прочетът въпросния договор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   05-11-09 10:31

И по големи теоритични спорове е имал ЕС, но тогава дори не са писали за тях. Преди приемането на всеки акт се говори, дигат се гири и се размахват пръсти. Накрая неясно защо подписват. От това с референдумите печели единствено свръх тежкия бюрократизъм в ЕС. Всичко в ЕС става бавно, мудно, но много сигурно, както винаги до сега.



Публикацията е редактирана (05-11-09 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   05-11-09 10:31

А някой тук чел ли е този договор?! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ffwd   
Дата:   05-11-09 10:32

"..цитиран от ИТАР-ТАСС и БТА." [smilie18]

И за финал сервирано на публиката от dir.bg..


Хигиена, моля ви!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   05-11-09 10:34

Амиго, нали щеше да свършва света 2012 година? Мисля никой няма да има време да се разпадне дотогава

Иначе аз лично предпочитам някой от ЕС да дойде да ни управлява, все ще е по-добре. Ние явно не можем

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ffwd   
Дата:   05-11-09 10:37

Treaty of Lisbon

Consolidated treaties

За всичко останало:
Wikipedia: Treaty of Lisbon


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   05-11-09 10:40

Никой не иска между другото, иначе можеше да се организира:) Въпросът е че колкото и да се ласкаят българските националисти, точно за България, хич не им пъка в Европа и никог ане им е пукало. Ние сме някакво бушонче, дето колкото пъти е можело да изгърми, толкова пъти са го оставяли. Напук на теорията за мега планът, в който целият свят- американци, руснаци и Европа се надпеварват, кой да превземе руля на БГ кораба, заради несметните пазари под цървулестите ни крака.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   05-11-09 10:48

"А някой тук чел ли е този договор?!"

Ами ти ще да си го чел бе, Амиго! Щото преди година и половина писа:
"Автор: Amigo
Дата: 13-06-08 18:00
абе феновете на този т.нар. ЕС знаят ли изобщо какво пише в договореностите му?! [cool] изобщо нещата не са такива каквито изглеждат"
...

демек: чел си ги пущините. Издълбоко си ги чел, значи и ги разбираш, такова... работите. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   05-11-09 10:55

По въпроса, ЕС ще се разпадне преди САЩ.

Защо? Защото така. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   05-11-09 10:57

e-mil
Дата: 05-11-09 10:48

"А някой тук чел ли е този договор?!"

Ами ти ще да си го чел бе, Амиго! Щото преди година и половина писа:
"Автор: Amigo
Дата: 13-06-08 18:00
абе феновете на този т.нар. ЕС знаят ли изобщо какво пише в договореностите му?! изобщо нещата не са такива каквито изглеждат"...

демек: чел си ги пущините. Издълбоко си ги чел, значи и ги разбираш, такова... работите




някъде да съм писал, че съм го чел?! [cool] а иначе това е абсолютно вярно по принцип: изобщо нещата не са такива каквито изглеждат [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ffwd   
Дата:   05-11-09 11:00

"някъде да съм писал, че съм го чел?! а иначе това е абсолютно вярно по принцип: изобщо нещата не са такива каквито изглеждат"

И колкото повече чуваемост имат ИТАР-ТАСС, в толкова по-голяма сила ще е горното.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   05-11-09 11:02

ами може да вярвате на Ройтерс или на СиЕнЕн, ку искате [smilie18] [smilie18] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   05-11-09 11:03

ИТАР-МИТАР... той Амигоса не подбира. Важно е да му отговаря на апокалиптичните сценарии и да е писано в Интернет, че да се копира лесно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   05-11-09 11:04

И понеже баба Пена от село Чокоба не може да прочете договора на английски, поне да се запознае с основните му положения, че иначе ИТАР-ТАСС ще продължи да има по-голяма чуваемост:

http://europa.eu/lisbon_treaty/glance/index_bg.htm

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   05-11-09 11:06

СиЕнЕн - пххахахахахахахаха [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Вервайте си... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   05-11-09 11:10

А ето и целият договор на родна реч, омайна, сладка:

http://www.mfa.bg/bg/files/pdf/Treaty_of_Lisbon.pdf


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.