Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 В какво се превръща българина?
Автор: explorer   
Дата:   10-03-09 12:46

На мен ли само така ми се струва, или нещата наистина отиват на зле? Насилието, агресията и омразата в България все повече ескалира... или се лъжа? Човек винаги си спомня с приятна носталгия за миналото и е нормално всеки от нас да си мисли, че неговото детство е било най-хубавото. Аз помня как до късно обикалях квартала с ключ, висящ на ластик от врата ми, играехме до късно с другите хлапетии на не особено безобидни игри в които често се случваше някой да пукне глава или да одере колена и лакти. Катерехме се по огради, стреляхме се с фунийки или просто се замервахме с буци пръст, играехме на истински войни в които участваха десетки от нас, въоръжени с всевъзможни пръчки и други първобитни оръжия. Но така и никому нищо лошо не се случваше. Аз съм варненец и помня, как всяко лято прииждаха братските соц туристи от ГДР, Чехия, Унгария, Полша, и спяха предимно на квартири (нямаше толкова хотели). Като поотраснахме малко се задявахме и се натискахме с малките германки, чехкини или полякини на по 13-14 години, чиито родители ги пускаха вечер сами да скитосват в чуждата държава, без да се страхуват, че може да им се случи нещо. Нашите родители помнеха някакви времена, в които са се разказвали някакви истории за изверга Жоро Павето, примерно, но за моето поколение подобни неща сякаш граничеха с фантастиката.

Ще кажете, и тогава е имало убийства, ама ги криеха, нямаше гласност. Сигурно и това е вярно, но само донякъде. При мен така се случи, че веднага след идването на т.н. "демокрация" заминах да уча в Германия, после отидох в Америка и така изтървах 15-тина години от "прехода". Пред очите на хората в България вероятно всичко се е случвало постепенно, но за мен някои неща дойдоха като гръм от ясно небе. Когато попаднах в Америка, за първи път се сблъсках с хора, които определих като "тихи луди". Мнозинството американци са си съвсем нормални и общителни, и не е трудно човек да се сприятели с тях и да влезе в средата им, да почнете да си ходите на гости и заедно с тях по заведенията. Но няма как да не забележиш и онези, другите, затворените в себе си. Отчуждени, без приятели, груби и невъзпитани, безчувствени, бездушни, мълчаливи. Като се сблъскаш с такъв човек, понякога си помисляш - да, ето този е способен да извърши жестоко убийство. В началото самият аз не вземах подобни разсъждения насериозно, дори се бъзиках... спомням си, веднъж с приятел българин сваляхме две гаджета в американски бар. Всичко вървеше по мед и масло, докато аз, лекичко подпийнал, не изтърсих глупавата "шега", че както не ни познават, може да сме някакви маниаци и серийни убийци. Усмивките направо им замръзнаха на лицата, продължихме си разговора, но вече всичко беше безсмислено. За нас, българите, психарските убийства са само част от филмите на ужасите, но за американците са си реалност. Мнозинството от тях лично познават някой пострадал по някакъв ужасен начин, жертва на пребиване, изнасилване или жестоко убийство.

И сега някак си виждам този кошмар постепенно да става реалност и в България. Вижте само какво се случва в последните дни. В София група студенти безсмислено и жестоко убиха друг студент, съвсем непознат - убиха го с ритници в главата, убиеца беше разпознат по грайферите на обувките. По жесток начин В Перник 19-годишен убил по собено жесток начин и разчленил 15-годишен съученик. Във Варна друг студент убил 21-годишна студентка, по тялото и имало над 50 рани, нанесени с нож. Вижте видеото... тоя ще да е от тихите психари. Не е хубаво да се говори така, до доказване на вината от съда той е невинен, но при такива улики... преди убийството момичето е говорило по скайп с приятел, и му е казала, че ще пусне този Георги да пренощува при нея, имал бил проблеми с родителите си и нямало къде да спи. В телефона му е намерена снимка на голото тяло на жертвата, а в апартамента му са намерени окървавени вещи на убитата... просто не виждам как би могъл да е невинен.

Георги молил Радост да спи при нея, след това я снимал убита


Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-03-09 12:55

Мда, прав си. Напълни се и тук с тихи луди. Такива дето уж кротки, а са способни на зверска агресия.

Аз затова подкрепям евтаназията, както и вазектомията

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: chill   
Дата:   10-03-09 13:42

Какви стават българите ли?
Безподобни мрънкалА.

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: Lalinda   
Дата:   10-03-09 13:55

В какво се превръща българинЪТ.
Поправи си заглавието, пък аз ще редактирам постинга си, като го видя поправено.




Всичките му нещастия и злочестини идват от невежеството му.

Подкрепям chill в констатацията за безподобните мрънкала.

Току-що чаках петнайсетина минути на спирката в квартала, и ще ти кажа какъв видях съотечественика си:

Чорлав, прашен, мръсен, непран, негладен, брадясал, пушещ, пъпчив, мрънкащ, нехаен.

Бутонът на светофарната уредба за пешеходци не работи от няколко дни... Седят и чакат - хвърлих се насред потока автомобили, за да пресека на отсрещната страна и НАТИСНА ДРУГИЯ БУТОН - правя го вече три дни, ТА ДА МОГАТ ДА МИНАТ И НЕ ГИ СГАЗЯТ.

А иначе му дай на същия тоя чорлав, прашен, въпреки снега, непран, негладен и т. н. (българин) да се възмущава от всичко наред.

Ако някой от вас знае коя служба поддържа тези уредби, нека ми съобщи, ще се обадя веднага - звъннах на 144, но се сетих и че телефонът на справките е променен, а не зная кой е новият - не казват, набереш ли 144, а не нося компютър със себи си, докато чакам по спирките...

Бедни ми, бедни Македонски, защо НЕ УМРЯ ПРИ ГРЕДЕТИН?

Не знам какво да кажа. Но промяна не е имало, винаги наоколо е било същото...

Още един въпрос - смятате ли, че има надежда общината да огради кофите в кварталите така че да не разнася вятъра боклуците, изровени от ровещите по кофите и да ги носи навред?

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: Императорът.   
Дата:   10-03-09 13:59

Какви стават Българи ли? Мога да ти отговоря многословно, но струва ли си да си късам нервите?

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: explorer   
Дата:   10-03-09 13:59

Абе добре че все още мрънкаме поне... А заглавието няма да си поправя. Какво толкова, случва се човек да пропусне пълния член. И други грешки имам в текста, но и тях не мисля да оправям.

П.П. Само да добавя, че днес няма и да се бръсна.
[smilie5]



Публикацията е редактирана (10-03-09 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: equinox   
Дата:   10-03-09 14:44

Социален разпад и отчуждение. Това може би се случва не само в България. При нас обаче е съчетано и с разпад на институциите, икономически трудности, криминалност... не знам. Със сигурност има нещо сгрешено.

Може би парите са станали не средство, а цел. Единствен мерител за успех и уважение.

Toзи филм ми направи голямо впечатление... Света се е побъркал.
https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/jemc6948.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/8b/No_Country_for_Old_Men_poster.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: stormfx   
Дата:   10-03-09 14:46

Автор: explorer
Дата: 10-03-09 13:59

Абе добре че все още мрънкаме поне... А заглавието няма да си поправя. Какво толкова, случва се човек да пропусне пълния член. И други грешки имам в текста, но и тях не мисля да оправям.

П.П. Само да добавя, че днес няма и да се бръсна.
[smilie5]


Това последното преля чашата! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Лалинда - дръж !



Публикацията е редактирана (10-03-09 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-03-09 14:47

Лалинда, ти си майка Тереза от кв. Дружба

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: traianb   
Дата:   10-03-09 14:59


Нямам какво повече да добява по първия пост.
Много точно и синтезирано написано.

Но допълненията сами започват да се включват.[smilie3]
Колкото и невероятно да изглежда тоталитарния режим при татово време бледнее пред маниполиращите, дезинформиращите, зомбизиращите средства използвани при така наречената демокрация!

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: El_Fuego   
Дата:   10-03-09 15:16

Лалке, пълният член от мненията на ИмператорЪТ е достатъчен за липсата му в целия останал форум [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   10-03-09 16:48

Един доктор акушер-гинеколог каза че момчетата масово били импотентни в БГ.
Проблема им бил психически. Преситени с видео и интернет не можели да общуват с нормални момичета от плът и кръв. Не желаели, по-лесен за тях бил виртуалния заместител на секс.
До колко може да е вярно това?


Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: exile   
Дата:   10-03-09 16:49

българина постепенно еволюира и се превръща в маймуна.
някой ден хомо сапиенс и по нашите кина [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-03-09 16:56

екплорер, кой набор си? Като те чета, на връстник ми мязаш или малкп по-малък.

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: тьма   
Дата:   10-03-09 19:47

преди малко един психоаналитик посочи като причина шизофренията, извинете, но пък толкова много шизофрения[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: dimi2007   
Дата:   10-03-09 22:07

Еееееххххххх.....а можеше да сме Рокфелеровци в една Балканска Швейцария.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: white   
Дата:   10-03-09 22:24

Lalinda написа:

> Току-що чаках петнайсетина минути на спирката в квартала, и ще
> ти кажа какъв видях съотечественика си:
>
> Чорлав, прашен, мръсен, непран, негладен, брадясал, пушещ,
> пъпчив, мрънкащ, нехаен.

- Езотеричната наука казва: Каквото виждаш в хората-това си ти....каквито виждаш хората-това си ти...Ако виждаш хората като Ангели - Ангела е вътре в теб, ако ги виждаш дяволи - това си ти...Това което виждаш, е Твоето вътрешно отражения на действителността...


Та се сетих за един пример, когато Хрисотс се разхождал с Учениците си и виждат едно разлагащо се куче....Всички се погнусили от гледката и извърнали глави настрани...Хрисотс погледнал и казл: Какви красиви бели зъби има!

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   10-03-09 23:59

http://dnes.dir.bg/2009/03/10/news4111680.html Поредният изтрещял [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: В какво се превръща българина?
Автор: chill   
Дата:   11-03-09 14:07

Разбира се, на един изтрещял има 100000 неизтрещяли, ама не правим новина.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.