Автор: Amigo
Дата: 18-10-08 19:21
В Козица никой не вярва, че Ахмед Емин се е самоубил
Всички мислят, че става въпрос за убийство" - казал пред кореспондента на БГНЕС кметът Хасан Мустафа
18.10.2008
Близките на загиналия вчера началник на кабинета на Ахмед Доган не вярват, че родственикът им сам е посегнал на живота си, предаде кореспондент на БГНЕС.
"От начало, комшиите ми казаха, че бил направил катастрофа и бил в кома, а то се оказа, че бил убит. Двеста процента съм сигурен, че момчето ми не може да направи такова нещо" - казал през сълзи Емин Хюхеинов, баща на Ахмед Емин и отхвърлил версията за самоубийство.
За последен път бащата и синът се видели по време на байрама, когато Емин го посетил със семейството си. "Беше както друг път, не се е оплаквал да има проблеми, здравословно си беше добре" - ридаел бащата.
"С очите си да видя, няма да повярвам, че се е самоубил" - казал Мехмед Сюлейман, вуйчо на Емин. Според него само "тези горе" знаят какво се е случило.
Цялото село Козица е потресено и е в траур. "Всички са много привързани към него и много го уважават. Никой не вярва, че се е самоубил. Всички мислят, че става въпрос за убийство" - казал пред кореспондента на БГНЕС кметът Хасан Мустафа.
Всички познавали Емин, като много честен и трудолюбив човек, който никога не е бил алчен. С всеки бил човек, искал е да помогне и е помагал. Емин е бил кмет на селото в периода 1992-1996 г., след това станал общински координатор на ДПС, а по-късно и областен представител. След това заел високия пост в кабинета на Доган.
Ръководството на Движението за права и свободи реагира 24 часа след трагичното събитие. "Нелепо ни напусна колегата Ахмед Емин - началник на кабинета на председателя на Движение за права и свободи, се казва в разпространено днес съобщение.
В него се казва: "Ще го помним с изключителната му скромност, такт и внимателно отношение към всеки, със струящия жив хумор и отговорността, която влагаше в работата си.
Поклонението и сбогуването с тленните останки на Ахмед Емин ще бъде на 19 октомври около 14 ч. в родния му дом в с. Козица, община Попово, област Търговище".
|
|