Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Разделяне на снимка?
Автор: haaho   
Дата:   13-10-06 17:43

Кажете някой софтуер за разделяне на снимка на еднакви части. Ще ми се да сглобя снимка до А2 или А3 от отделни А4.

Отговори на това съобщение
 Re: Разделяне на снимка?
Автор: wfw   
Дата:   13-10-06 17:44

трябва ти софтуер за съединяване на снимки, а не за разделяне:)

panorama maker май така са казваше един от всички. може да ползваш и фотошоп:)

Отговори на това съобщение
 Re: Разделяне на снимка?
Автор: fff   
Дата:   13-10-06 17:48

Какво ти пречи да си направиш решетка с нужните размери (А3 размер на файла и решетка деляща го на части по А4)и по нея да си напасваш снимките и после crop.
Това е с шопа. Ако за всяка отделна врътка се ползва отделна програма няма да ни стигнат гигите на хардовете [smile]

едит: wfw , той иска да направи от ЕДНА снимка няколко листа А4, а не от няколко снимки да сглоби една цяла (примерно панорама)



Публикацията е редактирана (13-10-06 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Разделяне на снимка?
Автор: haaho   
Дата:   13-10-06 18:30

fff, не разбрах много добре идеята ти, не съм толкова на ти с шопа.

В нета има платени програмки около 1МБ, само казваш на колко парчета я искаш снимката и готово. Доста по-лесно е. Та ми трябва или кракната такава или безплатен аналог.

Отговори на това съобщение
 Re: Разделяне на снимка?
Автор: Rumi_7   
Дата:   13-10-06 19:48

Можеш примерно да видиш на Image Size дължината и ширината в пиксели, да я разделиш на 4 и с кроп-а... Това ми хрумва на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: Разделяне на снимка?
Автор: Sailor   
Дата:   13-10-06 20:12

Продължение на Rumi_7: Създаваш 4 нови подложки с размер А4 и кропнатите четвъртинки ги прехвърляш там. Внимавай резолюцията да е същата [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Разделяне на снимка?
Автор: haaho   
Дата:   13-10-06 20:53

Абе така става, но е по трудния начин - ако делиш снимката на 12 или 24 и т.не очите ще ти изтекат да следиш rulers и пиксели и да не ги разместиш.
Сигурен съм, че има интелигентни програмки, казваш им 12 или 24 например, цъкаш ОК и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Разделяне на снимка?
Автор: nemalp   
Дата:   13-10-06 21:56

Импортираш картинката в празен rgb файл на Illustrator, избираш "print", там избираш "setup", там избираш "artwork bounding box" и "the imageable areas" и броиш в превюто колко хартии да сложиш в принтера. Може да пробваш да промениш ориентацията - понякога е полезно - картинката се разпределя върху по малко листи.

Отговори на това съобщение
 Re: Разделяне на снимка?
Автор: haaho   
Дата:   14-10-06 01:18

понеже нямям илюстратор, реших проблема с делене на 4 така - на mark tool му давам fixed вместо normal, след това задавам стойности дължина/ширина - 50%/50% и след това copy/paste на всяка.

Отговори на това съобщение
 Re: Разделяне на снимка?
Автор: alsash   
Дата:   14-10-06 09:36

ima ama vse plateni be...ia vij v Download BG...registrirash se i izbirash...ima ogromen izbor ...stiga da znaesh kakvo iskash

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна