Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 аман от английския!
Автор: aemon   
Дата:   04-03-05 15:18

абе откъде накъде трябва да говоря някакви островни диалекти на моя си континент? всеки втори коментар - на английски... аман
 Re: аман от английския!
Автор: dobrommir   
Дата:   04-03-05 15:23

Kазва се XENOMANIA, но надали тези дето се правят на интересни с английския знаят тази дума.

 Re: аман от английския!
Автор: nrk   
Дата:   04-03-05 15:24

Si hombre. Vamos a comentar solo en idiomas continentales [smilie6]
 Re: аман от английския!
Автор: aemon   
Дата:   04-03-05 15:32

si, nrk, estoy loco por tequila!
 Re: аман от английския!
Автор: Мурджо   
Дата:   04-03-05 15:35

Е,заглавието на работата понякога звучи по-гуд на английски,но мисля че коментарът после спокойно може да е и на български или нищо не пречи да е дублиран за гостите от английскоговорящи страни.
Ама като гледам е бъкано и с "испанци", та не знам ...
 Re: аман от английския!
Автор: aemon   
Дата:   04-03-05 15:37

добромире, аз дори съм ксенофоб, но за сметка на това съм кюфтефил :-))))
 Re: аман от английския!
Автор: scrap   
Дата:   04-03-05 15:56

Досега не съм видял коментар под формата на критика и/или похвала на английски..aemon дай няколко примера..[smilie24]
 Re: аман от английския!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   04-03-05 16:12

Всичко на език различен от български звучи показно и претенциозно.
То човек, ако на родния си език не може да изрази мислите и чувствата си, та на чужд ли [smilie10]
Разбира се има изключения, които се налагат от естеството на обекта, но те са много малко.
Ако пък става въпрос за плакат с транслитерация вече става смешно [smilie18]

 Re: аман от английския!
Автор: dobrommir   
Дата:   04-03-05 16:14

4i4o-Joro [smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: аман от английския!
Автор: dobrommir   
Дата:   04-03-05 16:18

aemon, то не е зле освен кюфтефил човек да е и кебабчефил, шопскафил и т.н.
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: аман от английския!
Автор: dch37   
Дата:   04-03-05 16:21

4i4o-Joro.. praw si.. no ima i neshto drugo... ima hora deto za izwan bg i na praktika 90% ot wremeto si komunikirat/misliat na drug ezik.... osobeno ako si pochnal towa na srawnitelno mlada wazrast resultata e che niakoi pyt ti e po-lesno da ka#esh neshto na drug ezik ot kolkoto na balgarski... ta#no no fakt!

inache sam saglasen s teb :).. ima mnogo hora w bg za koito e moderno da izpolzwat angliiski chu#dici ni w klin ni w rakaw.. predi godina imah udowolstwieto da procheta edin westnik predi da se pribera w bg za pochiwka i prosto se blagodariah che znam angliiski za da moga da razbera polowinata statii... (towa sas kilarite prosto me razmaza... skoro mai shte pochnat i myrderi da im wikat :) )
 Re: аман от английския!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   04-03-05 16:34

dch37
По-принцип съм съгласен с това което казваш, но любителите на чуждоезиково общуване са предимно в България и много рядко в чужбина.
Сиреч, не ще да е туй причината.

 Re: аман от английския!
Автор: aemon   
Дата:   04-03-05 17:34

"любителите на чуждоезиково общуване са предимно в България"
напълно прав си, 4i4o-Joro!

 Re: аман от английския!
Автор: joshua   
Дата:   04-03-05 17:37

кекекек,

един, дето го подмятаха наскоро, беше озаглавил своя творба

rice to desert [smilie10]

очевидно подтикван от някакви кулинарни подбуди и явно имаше предвид "залез над пустинята"(sunset over the desert) ...съвсем логично, му се е наложило да мине през изгрева(sunrise) [smilie5]

 Re: аман от английския!
Автор: dch37   
Дата:   04-03-05 17:38

[smilie24] [smilie24] [smilie24] i az sam saglasen s was :)

samo me e iad na obrazi koito pochwat da me psuwat shtoto sam bil pishel na latinica (pri uslowie che niamam tehnicheskata wazmo#Nost da go prawia)....

[beer]
 Re: аман от английския!
Автор: elfljo   
Дата:   04-03-05 17:58

ima hiljadi termini (predimno tehnicheski), koito si idvat direktno ot anglijskija (sqsto i frenski, nemski) i e e po-dobre da si bqdat izgovarjani korektno na ezika, otkqdeto si idvat.

aman ot opitite na bratjata rusnaci-prostaci (i tehnite fenove) da kirilizirat vsichko; kojto oste ne e razbral, kqde se namira bqlgarskija ezik po otnoshenie na opisatelnata si sila, ste go razbere naj-kqsno sled 3 meseca prestoj v chuzbina: edno tqzno, malko, natqpkano s rusizmi eziche, koeto naistina za nisto ne stiga, mqka-mqka...

btw, procesqt na asimilacija/adaptacija na chuzdicite v daden ezik si e napqlno estestven i v obsti linii neizbezen vqv vremenata, v koito ziveem...

lichno pri men, malkite anglijski dumichki, koito se srestat tuk tam v razgovornija bqlgarski, podtiknaha ljubopitstvoto mi vqobste da zapochna da ucha chuzdi ezici-za koeto ni naj-malko ne sqzaljavam...

i vqobste, mnogo me e jad na hora, koito ne znajat kqde se slagat zapetajkite v rodnija im ezik, no vednaga bqrzat da objasnjavat kolko sa loshi drugite ezici; mi nauchete si pone urocite be, junaci!
 Re: аман от английския!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   04-03-05 18:00

(pri uslowie che niamam tehnicheskata wazmo#Nost da go prawia)....

Единственият довод, който приемам.

 Re: аман от английския!
Автор: joshua   
Дата:   04-03-05 18:02

ооо, елфлльо, драго ми е да те видя, ма то тва, със запетайките, е бъркотия по default [smilie5]

 Re: аман от английския!
Автор: vga   
Дата:   04-03-05 18:11

4i40-Joro, мога ли да попитам защо го приемаш?? това е и случай да помогна на dch37. щом сте в чужбина и нямате кирилизатори,в което се съмнявам понеже програмата за кирилица беше обявена и тук,можете спокойно да ползвате www.kredor.com. не ми се вярва да има място откъдето да не се отваря този сайт.аз дълго време го ползвах преди да си инсталирам фонетичната клавиатура. та така-мисля че като се знае за кредор няма причина да се пише на друго освен кирилица.
 Re: аман от английския!
Автор: joshua   
Дата:   04-03-05 18:21

алоууу, самарянина, ти, ако си администратор, ше даваш ли да ти ръгат по машините секви л//// с неустановен произход??? - тва за програмата де
 Re: аман от английския!
Автор: vga   
Дата:   04-03-05 18:25

е,не знам дали е неустановен.чесно казано не съм се замислял за произхода,може би защото не съм администратор,но си работи задоволително.
 Re: аман от английския!
Автор: Junior   
Дата:   04-03-05 18:44

If you don't want read then don't read - it is you problem or at least your choice.
BUT YOU CAN NOT DICTATE THE WAY SOMEONE WANTS TO COLLABORATE.
Different languages are not equal. Neither in phrase/word meaning neither in sentrnce structure. So what you can express with one language varies from what you can express with other. Thus the most suitable expression for a certain case might be in any language.
Furthermore this question has been widely discussed in a lot previous topics (just use the search option and you will see) and I don't understant why every two or three months there is a new narrow-minded, straight-laced, ignorant alliterate who rises the question again and again.
[smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9]

 Re: аман от английския!
Автор: ivo80   
Дата:   04-03-05 18:57

Относно кирилизацията, ако някой иска мога да му дам KBDBPH.dLL и един reg file, за да избегне стартиране на .exe файлове.
А иначе site-a си има вградена кирилица - точно над емотиконките!!!
 Re: аман от английския!
Автор: Божидар   
Дата:   04-03-05 19:01

Ако вие не искате четенето в такъв случай не чете - това ви е проблем или поне вашия избор.
НО ВИЕ НЕ МОЖЕТЕ ДА ДИКТУВАТЕ ПЪТЯ НЯКОЙ НЕОБХОДИМОСТИ ДА СЪТРУДНИЧИТЕ.
Различните езици не са равни. Нито в фразата/дума значение нито в sentrnce структура. Е и какво вие изразите с един език се различава от какво вие изразите с другите. Така най-много подходящото изразяване за сигурен случай би могло да бъде в който и да било език.
Освен това този въпрос е бил широко обсъждан в много предшествуващи теми (точно използване избора на търсенето и вие ще видите) и Аз understant защо всички два или три месеца има a нови ограничени, прави-вързани, невежи алитероват кой повдигам въпроса отново и отново.
:)))))
 Re: аман от английския!
Автор: dch37   
Дата:   04-03-05 19:05

vga... situaciata e slednata.. pisha glawno ot rabota.. i tuk ne moga da instaliram kakwoto i da bilo.. sashto taka settingite mi na mashinata triabwa da sa sashtite kato na wsichki drugi zashtoto inache stawat gafowe s programite (znam go ot sobstwen opit)

javascrip-ta ne mi bachka zashtoto polzwame mozilla i IE e blokiran :).. i towa e.. taka che triabwa da pisha na latinica.. inache kirilici imam kolkoto shtesh ama w kashti :(


Jonior... nishto lichno ama baia greshki imash bratche.. ne samo typos ami i drugi :)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена