Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 D1X
Автор: explorer   
Дата:   03-03-05 13:45

eBay е наводнен с D1X-ове на цени под $2000 [smilie5]

Аз обаче няма да си купувам. С тези 5.3 мегапиксела не става за принтове над А4. Ще изчакам още 3 години Никон да пуснат D3X и тогава може да си взема един D2X за $1500. [smilie7]

Но на всички, които тук се облизват за някакви сапунерки за по около хиляда долара, бих им препоръчал сериозно да се замислят.

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-03-05 13:56

za $2000 mojesh da si vzemesh veche 1D s 50 f1.4 :)

taka che...

poznaj koe si struva poveche :)

[beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 little hint!
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-03-05 13:57

1.3 vs 1.5 :)

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: explorer   
Дата:   03-03-05 13:58

ами аз винаги съм казвал, че Каноните са по- на сметка. Но какво да направя като имам един куп никонски обективи, няма тепърва да купувам канонските.

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-03-05 14:00

nikonskite si stavat idealno na canona :)

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: explorer   
Дата:   03-03-05 14:04

абе не искам да правя манджа с грозде [smilie5]
Ако нямах D1 бих си взел сега един D1X - ама като се замисля, ами че те снимките му са само с 1/3 по-големи (3000 вместо 2000 по дългата страна), няма да е кой знае какъв ъпгрейд. Ще изчакам докато паднат цените на D2X-ите. Не е като да съм без апарати за времето дотогава.

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: volokin   
Дата:   03-03-05 14:06

Как пък да не канона е с 4 МП срещу 5,3 на никон-а, то 5,3 са малко пък за 4 да не говорим [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: volokin   
Дата:   03-03-05 14:09

а тов ме кефи най-много :

Built around two of the best film SLR's around, the F5 and F100 [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-03-05 14:11

drun drun...

ti maj ne si chuval che 4mp na 1d njama nishto obshti s koj da e 6mp aparat a kamo li puk s 5mp na nikona hehe :)

javno njamahs nikuv opit s mashinata..

procheti pone njakoe drugo review ako ne mi vjarvash :)

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-03-05 14:12

tuj tuj.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: lumix   
Дата:   03-03-05 14:14

explorer преди малко написах това и под една друга тема:

....не е голяма хвалба да дигнеш 200км/ч с Ферари...но ако го направиш с Трабант ...значи си гений! ...:-))))))) ...по-добре си купи Хаселблат/диг./ ...както каза Георги освен че сам снима,а и пере, готви, глади, гледа деца, а и сам ги прави/децата/ ...и немаш никакви грижи ....


Да ти имам проблема ...[smilie5] аре наздраве ...[beer]!!!!!!!!!!!!


Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: explorer   
Дата:   03-03-05 14:14

Като притежател на D1 съм сигурен, че D1X е убиец, затова и пуснах тази информация - мнозинството от хората тук изобщо не знаят какво е усещането да снимаш с такъв апарат, и ето, сега е на сравнително достъпна цена. Изобщо не го сравнявайте с аматьорските D70, D100 и т.н. - като мегапиксели може и да са близки, но това съвсем нищо не означава. Само който е снимал с F5, F100 или D1 знае какво имам предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: volokin   
Дата:   03-03-05 14:17

Гуру, напротив, много добре знам, ама ти какво ще кажеш ако трябва да си купувам 4 или 5 МП на долу горе една цена кое да избера ??
какво виждам никъде не съм говорил за сапунерки, а сравнявам две камери долу-горе в един клас, макар и по различно време излязли....
Та кое е по-добре 4 МП или 5 Мп?
А и като гледам ревютата, недостатъците които са дали на Никон-а са по-скоро изсмукани от пръстите :

като например това:
Semitransparent LCD cover should have been totally transparent

или това :
Nikon Capture as an optional extra, it SHOULD be included with the camera

или това :
Battery charger could be neater (drop-in style charger)

та незнам защо реши че сравнявам с 6Мп апаратите ?????????[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: volokin   
Дата:   03-03-05 14:19

именно затова бих го предпочел от кой да е Канон от същия клас....
Няма да забравя, как се мъчихме с
Цезар да му намерим контрола на полетата на Канона, на камерата на Гуру, а пък аз уж съм работил с Канон, и то не малко, и не можахме [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: explorer   
Дата:   03-03-05 14:19

lumix, аз снимам само за удоволствие и това че не съм велик фотограф (точките на снимките ми тук са достатъчно красноречиви)не ми пречи да събирам най-различни апарати и да се кефя да снимам с тях. Ех, само да имах повече свободно време...

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: volokin   
Дата:   03-03-05 14:28

3008:1960 ----> Никон
2464:1648 ----> Канон

Та кое би ми докарало повече информация?

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-03-05 14:32

tova s po malkija crop
ne vsichko e mp .. no ti si znaesh :)

izobrajenieto ot 1D e dosta po detailo ot tova na nikona....
dinamikata sushto e dosta po seriozna

i kato z akapak, canon sa vodehsta firma pred nikon v momenta :)

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: volokin   
Дата:   03-03-05 14:34

и ако трябва да посмятаме:

Никон: 3008/237мм = 126,9 = 127
127/2=63 чифтове линии/мм

Канон: 2464/287мм = 85,8 = 86
86/2 = 43 чифтове линии на мм

Така, сега едва ли има обектив който да не може да се справи с тази теоретична резолюция и на двата апарата (говоря за качествени обективи, а не за конфекция)

Е, сега след като теоретично Канон-а не може да ми даде по-голяма резолюция от Никон-а или от друга Камера, той как да я направи практично???? ДА си го измисля, може, ама тогава няма да е камера, а електронен художник !!![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-03-05 14:35

ha ha

tova e naj serioznija dovod kojto sum chuval hahahaha

vse edno da si smenish kompjutara shtoto njakoja 90g baba go e narekla televizor :) hahahaha

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-03-05 14:37

ajde sega pozmjataj malko i za goleminata na photo cellovete i dinamikata :) hehe

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: explorer   
Дата:   03-03-05 14:37

Гуру,
абе хем е така, хем не е... снимките на този 1D са само с 1/4 по-големи от тези на стария ми D1... въпреки по-голямата по размер матрица, не вярвам качеството да е драстично по-добро, което значи, че (според мен) 1D все още е по-лош от дори 35мм филм.

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: volokin   
Дата:   03-03-05 14:40

Гуру, айде виж сега ревютата и тогава говори, а това последното изречение, ще го пропусна, щото те и Дженерал мотърс са водеща фирма в автомобилостроенето, ама други са автомобилите на тоя свят, пък и изказвания от тоя род са леко казани детски, нека не го обръщаме на Левски и ЦСКА, а ми просто да мислим и преценяме, виж малко повече ревюта и тогава, ако изобщо Канона има тук някакво предимство то е в шума на високо ИЗО, което обаче е толкова незначително, че не подлежи на коментар....
Резолюция не се постига с по-голямам матрица, а с повече елементи върху нея!!!
Големината на матрицата има значени чак когато елементите се изравнят (говоря за про-камерите, не за сапунерки, щото там матриците са толкова малки, че по-голямата резолюция не носи нищо понякога, изключение правят камерите с светлосилни обективи с голяма резолюция ал ла Лайка)
та така, матриците и на двата апарата са достатъчно големи, за да се справят със всякакви физични закони, а ла кръг на разсейване, дифракция и т.н. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: volokin   
Дата:   03-03-05 14:44

Гуру, да може и да посмятаме, само да знаем характеристиката на самите матрици, щото от една матррица произведена 2002 и една 2004 има разлика, както технологично, така и конструкционно, т.е. различни материали, разбирай друг вид по-чист силиций, друга схема на свързване, пример : LBCAST сензора на Никон.....
Та дай ми тези характеристики и може да посмятаме :-)[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: volokin   
Дата:   03-03-05 14:47

Ми така си е, това е една от причините да сменя Канон с Никон навремето, като Канон-ите ги получавах доста по-евтино от Никон-ите...
И каква ми е ползата от бърз фокус, когато аз самият не мога да го превключа толкова бързо, а тук става дума за хилядни от секундата, човешката реакция е ограничена до 0,2 сек, та хилядните ги изяжда моята реакция....
Изобщо ергономията на Никон-а е несравнима, сори, бил съм и в Канон лагера и знам за какво говоря....

Отговори на това съобщение
 Re: D1X
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-03-05 14:48

a chuval li si zashto valeo 6mp e po dobur ot 1ds a?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна