Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 need film scaner
Автор: Yan-b   
Дата:   14-02-05 19:01

Търся компетентен съвет за диапозитивен скенер. Доколкото разбирам DiMAGE Scan Elite 5400 е добър вариант за мен (не знам как се работи със софтуера), макар че Интер Дата Системи ООД го внасят на двойна цена в БГ. Учудва ме, че Minolta sсan dual IV има автоматично подаване на ролката и по-добра скорост (или грешно чета характеристиките). Има ли изобщо скенер с пълна,или частична автоматизация? Какви са преимуществата на DiMAGE Scan Elite 5400, след като е по-нов и скъп? Друг добър филмов скенер до 1000евро? Предварителни благодарности

Отговори на това съобщение
 Re: need film scaner
Автор: Yan-b   
Дата:   14-02-05 19:15

?

Отговори на това съобщение
 Re: need film scaner
Автор: n1x0n   
Дата:   14-02-05 19:18

Eee...ти пък много нервен и разбързан? [smile]
2 теми, 4 съобщения и то защот никой не ти е отговорил за 10 минути?!
Кажи за какво ще се ползват файловете, с какви формати филм работиш, какви са ти изискеванията за качеството... вообще дай малко подробности, така никой няма да ти каже нищо сериозно.


Отговори на това съобщение
 Re: need film scaner
Автор: Yan-b   
Дата:   14-02-05 19:27

сканираните файлове ще се ползват само за дигитална обработка(без принтиране),формат JPG.става дума за сканиране на документи(изписани ръкописи) и заснети на лента с добро качество,неперфорирана!, като ролката е от 100 до 500 кадъра (т.е.не е стандартен филм). Не искам да си взема обикновен скенер с приставка, а филм скенер, за да няма интерполации. Тъй като лентите са в голямо количество(10000-100000 кадара общо) ми е нужна някаква автоматизация

Отговори на това съобщение
 Re: need film scaner
Автор: Yan-b   
Дата:   14-02-05 19:34

ina4e lentata e 35mm-stndarten, no razmerat na zasnetoto prostranstwo e razli4no(ima slu4ai 10x8mm- po4ti kato pri microfilm).

Отговори на това съобщение
 Re: need film scaner
Автор: murnau   
Дата:   14-02-05 23:35

napravo si vzimaj digitalen aparat ili plosuk skener...
za kuv ti e toia filmov skener, znaesh li kolko e bavno vsichko ...

Отговори на това съобщение
 Re: need film scaner
Автор: Stoyan22   
Дата:   15-02-05 00:18

Tova maii e za teb skap e oba4e 36 kadara za 40 sekyndi. Pak nali pari 6te vzema6 ot tezi 100 000 kadara.
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=269093&is=REGhttp://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=269093&is=REG

Отговори на това съобщение
 Re: need film scaner
Автор: Yan-b   
Дата:   15-02-05 10:09

Naistina tochno tova mi triabva - Sony scanera si go biva kato skorost, no trqbva da pomislq izvestno vreme, dosta e skap. NIakolko dushi me uveriavat, che ste se nalaga da reja lentata na filma na otdelni slid-ove(a tova za men e nedupostimo-tova sa archivi).i s minolta li taka stoi vaprosa?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна