Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: ТеодораБ   
Дата:   18-10-11 10:41

Добър ден на всички,току-що се регистрирах,отскоро си търся фотоапарат с който да почна да се упражнявам за по качествени снимки.Досега имах Olimpus C-70 Zoom/корейски/.Сега си търся апарат за начинаещи,към пикселите нямам мн изисквания,но към макро режима и zoom-a -да.И да е старичко моделче пак става например"Fujifilm" Finepix S1800.Цената да варира м/у 150-180лв.Мисля,че ми е рано за обективи,сенници и т.н.Ако някой има нещо подобно или да ме насочи-добре дошъл.Със сигурност предпочитам да е втора употреба.[smilie25]
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Venci_gan   
Дата:   18-10-11 11:38

Каквото и да купите за до 180 лева, все ще е компромис. И все ще си викате - "Защо не вложих още поне 100-150 лева".


Успех !!! Накрая напишете поне какво сте си купили !!![smilie24] [shtrak]
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didoboj   
Дата:   18-10-11 12:21

Предлагам СОНИ DSC-V-3 +втора чисто нова
батерия + зарядно + чанта в перфектно състояние.
Цена 270лв.
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: hartt   
Дата:   18-10-11 17:02

Колегата Venci_gan е съвсем точен по отношение на цифрите. А и Fuji S1800 няма как да намерите за по-малко от 300. На тази страница има оферта за Fuji S6500, който макар и още по-старичък и с малко мегапиксели си е качествен апарат от доброто време на Фуджи, с голяма матрица и добра оптика, подходящ за макро.
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ТеодораБ   
Дата:   18-10-11 20:12

А какво мислите за този модел Panasonic Lumix DMC-FZ7?Става ли за начинаещи?
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Venci_gan   
Дата:   18-10-11 20:56

ТеодораБ , Става ,но е по-старичък. Но този определено е много добър : Panasonic FZ 18 , Кликни в/у синият текст !
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: desihd   
Дата:   18-10-11 21:08

Спешен въпрос!!!!
Да взема ли Д40 с обектив за 350лв?За начинаещ е!
Ще си го бия ли в главата пасле.Как се държи?Прави ли добри портрети с боке ме интересува
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Liminat   
Дата:   18-10-11 21:13

Погледни и това:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=454696&t=454696&phorum_uriauth=
имате някакви различия по отношение на цената, но единия ще натисне, други ще отпусне малко и току виж станала работа със сделката :)
Макар, че някой като мен по-срамежливичък ще има да се чуди как да скрие следите от захабяване, иначе апаратчето си бива.
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ТеодораБ   
Дата:   19-10-11 09:48

Canon PowerShot SX130 IS Black
Ако някой продава такова апаратче,моля да ми пише.Ама нали знаете да не е скъпо![smitten]
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Liminat   
Дата:   19-10-11 10:07

А, ако е за евтино ето това е точно като за теб, съвсем ново и с 300 лв под пазарната цена:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=454965&t=454965&phorum_uriauth=

 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ТеодораБ   
Дата:   19-10-11 10:10

Ми не ми се отварят тези адреси.
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Suggs   
Дата:   19-10-11 10:15

@Luminat:

Цената да варира м/у 150-180лв !

Къде пращаш момичето на апарати за 600 лв?...
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tinytotya   
Дата:   19-10-11 12:16

Здравей.Продавам Panasonic Lumix DMC-TZ3 za 180lv skype-tinytot6 antonio80@abv.bg 0885 952 528 от софия съм
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ТеодораБ   
Дата:   19-10-11 16:23

ХУБАВ е,но макро режимът му е цели 5 см,нека поне са 2см.[smitten]
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: dberov   
Дата:   19-10-11 16:46

Здравей, мисля че ти бях писал на ЛС, почетох какво става в поста ти и виждам че е точно това което ти обясних. Всеки гледа да си набута боклука си. Какво ги слушаш, къде ще сравняваш Nikon с Panasonic, Sony, Limux....
Решението си е твое. Аз нямам апарат за продаване който ти предлагам, затова считай мнението ми за безпристрастно, взимай Nikon без да се замисляш, само че обърни внимание на сработванията на затвора да не са много и обектива да не е изтърван или с надраскани лещи.

Успех с избора
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Liminat   
Дата:   19-10-11 17:20

dberov написа:

> Здравей, мисля че ти бях писал на
> ЛС, почетох какво става в поста ти
> и виждам че е точно това което ти
> обясних. Всеки гледа да си набута
> боклука си. Какво ги слушаш, къде
> ще сравняваш Nikon с Panasonic, Sony, Limux....
Мисля че тя затова е пуснала тема тук, за да и "набута боклука" си някой и едва ли е против, ако този "боклук" и допадне като цена/възможности.
Като си толкова благороден, купи и това, което и препоръчваш и ще я спасиш от тия с боклуците, но раздела е за да се продава в него.
Споко, нямам нищо за продаване,тоя сезон не е много за продавачи, но пък е добър за купувачи :)
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: gen4o13   
Дата:   19-10-11 18:18

Погледни и това:https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=421816&t=421816&phorum_uriauth=

 Re: Избор на фотоапарат
Автор: hartt   
Дата:   19-10-11 23:21

dberov написа:
Какво ги слушаш, къде ще сравняваш Nikon с Panasonic, Sony, Limux.... Решението си е твое. Аз нямам апарат за продаване който ти предлагам, затова считай мнението ми за безпристрастно, взимай Nikon без да се замисляш, само че обърни внимание на сработванията на затвора да не са много и обектива да не е изтърван или с надраскани лещи.

Аудиторията не знае за какви Nikon-и става дума и за сравнения с какви Limux-и. Сигурно при Никоните за 150 лв. наистина са важни броя на сработванията на затвора и изтърванията на обективите. Като сте почнали на лични, продължавайте на тях с офтопиците[smilie22]

 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tornado.66   
Дата:   20-10-11 00:04

Вземи си един Никон,но имай впредвид Никон Д40 и Д40Х нямат като модел едно лостче за автофокуса на по старите модели АФ обективи Никкор и не всички обективи стават.Д80 го има.Но решението си е твое.Успех
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tinytotya   
Дата:   22-10-11 10:10

Объркал съм се.TZ5 ти предлагам,но незнам за макро невидях никакво инфо.сигурно е пак 5см,но цената си е 180лв.
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   22-10-11 10:54

Тук има една Mинолта 5D za 420лв с два обектива :

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=451849&t=451849&phorum_uriauth=

С нея започнах и бях доволен

(тук е немския линк от уикипедиа )

The Minolta 5D vs The Nikon D50

Konica Minolta Maxxum 5D vs Nikon D40

После може да продължите със Сони и да ползвате обективите.

Но все пак вие си решавате според финансите и предпочитанията.
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Orcrist   
Дата:   22-10-11 11:56

Абе в тоя клас си е абсолютно адекватно да се сравняват всякакви марки. Да, има издънки, има си и по-силни марки, но изобщо не може да се говори за доминация на Никон/Канон/ако щеш Пентакс/Сони в степен, в която са при ДСЛР-ите. В ниския клас аз вероятно бих се спрял на Фуджи даже - за малко пари си предлагат прилични неща. Или така беше преди някоя година, когато последно гледах [smilie25]
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   22-10-11 12:20

С Фуджи беше фотографа на свадбата на брат ми снимките бяха добри. Последния линк може да се ползва за сравнение и на други марки и фотоапарати [shtrak]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.