Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Продавам Canon EOS 40D
Автор: clipse   
Дата:   09-08-11 21:29

Следва.
 Re: Продавам Canon EOS 40D
Автор: clipse   
Дата:   09-08-11 21:29

Продавам тялото от ТАЗИ тема. С разликата, че въпреки мнението на предишния собственик, че в RAW няма проблем, след мои тестове стана ясно обратното...
Още по-лошо - за да се разбере, че снимката е провалена, трябва RAW файла да се зареди в конвертора и чак тогава лъсва грозната истина...
Понеже аз снимам само в RAW, изобщо не ме устройва да не знам кога и кой кадър ще ми провали апарата...
Доколкото разбрах ремонта е около 500-600 лева, защото причината е в платката, на която е и матрицата и трябва да се сменя цялата платка.
На който не му пречи да снима само JPEG, апарата може и да му свърши някаква работа, тъй като поне ще се знае кой кадър е прецакан и трябва да се повтори.[smilie8]
Иначе в това си състояние за мен не е полезен...

Към апарата има батерия, зарядно(универсално), страп за врат(доста позахабен) и 512MB карта.
Няма капачка за тялото.

Апарата е в Хасково и предпочитам да го предам лично, но по принцип мога и да го пратя по Еконт, с опция за преглед и тест.

За контакт: ЛС



Публикацията е редактирана (09-08-11 23:28)
 Re: Продавам Canon EOS 40D - 300 лева!
Автор: guciguci   
Дата:   09-08-11 21:42

Mоже ли да кажеш точно кой номер кадър ще бъде провален и как точно. Интересува ме,а от темата не ми става много ясно.
 Re: Продавам Canon EOS 40D - 300 лева!
Автор: clipse   
Дата:   09-08-11 21:50

Точно това е, че не се знае!
Аз ако знаех, нямаше да продавам тялото![smilie3]
При последните тестове имаше прецакан кадър след 5,7,8,13 и 0 кадъра (смисъл, че имаше 2 поредни прецакани!).
Когато се снима в JPEG, поне апарата изписва "Cannot playback image" и така се разбира, че е отишъл, но в RAW апарата си дава Preview-то, а после като се зареди файла в Lightroom, става ясно, че е провален (по различни начини - цветни линии, половин бял кадър и т.н)



Публикацията е редактирана (09-08-11 21:51)
 Re: Продавам Canon EOS 40D - 300 лева!
Автор: burnmaster   
Дата:   09-08-11 21:55

Възможно ли е да покажеш един кадър който става /не е прецакан/
 Re: Продавам Canon EOS 40D - 300 лева!
Автор: clipse   
Дата:   09-08-11 21:57

Директно RAW ли да кача някъде, или конвертиран JPEG?
 Re: Продавам Canon EOS 40D - 300 лева!
Автор: burnmaster   
Дата:   09-08-11 21:57

Не ...просто JPG
 Re: Продавам Canon EOS 40D - 300 лева!
Автор: clipse   
Дата:   09-08-11 22:12

Ето директен JPEG от апарата: https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/fzps3909.JPG
http://img823.imageshack.us/img823/8026/img0385tf.jpg



EDIT: Правих още тестове и начина да се максимизира броя на използваемите кадри е да се снима в RAW+JPEG. Тогава най-често поне единия кадър става (за мен това си е абсолютен проблем при записа, но не се влияе от картата).
От 38 кадъра серия имаше 8 прецакани RAW (7 от тях с добър JPEG), 6 JPEG (съответно 5 с използваем RAW) и само един където и двата типа файлове са провалени...



Публикацията е редактирана (09-08-11 22:57)
 Re: Продавам Canon EOS 40D - 300 лева!
Автор: veb   
Дата:   09-08-11 23:14

EOS300D прави същия номер и то на джипег . породи същите причини ли продаваш и другото тяло?
 Re: Продавам Canon EOS 40D - 300 лева!
Автор: clipse   
Дата:   09-08-11 23:27

Другото тяло се продаде още в неделя. Ако го продавах поради същите причини, щях ИЗРИЧНО да упомена това в темата...
Както и да е, и без това се поразубедих да продавам 40D-то...[smilie8]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена