Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: Azzazel   
Дата:   01-09-10 21:06

Здравейте!
Днес както си снимам изведнъж изкара снимка с черно петно на нея, реших, че съм метнала ремъка отпред и снимах пак - появи се любимата грешка 99.
Засилих се в пъровото кафене с мрежа (разбира се съм на морето) и изследвах всички възможни причини за тази грешка. Чистих контактни повърхности с гумички, брисах и накрая реших да мръдна огледалото, за да видя дали поне блендата се движи - и о чудо - при натискане на спусъка се чува напънат звук, блендата се опитва да се вдигне/отвори и не успява. Мисля, че нещо се е скъсало там но ми се ще да знам какви чаркове се намират там с подробности.

Та някой да има случайно някое ръководство за 450 d със схема на устройството... знам, че има разни repair manuals насам-натам из мрежата, но съм с ограничен нет и ми е трудно.

МНОГО, ама много ви благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: nbg   
Дата:   01-09-10 21:36

1 Ако си от София, Zentex е човекът, който ще ти помогне

2 Ако не си от София, намери приятел, който идва към София

Проблмът може да е в затвора или в един от двата мотора, а може и в платката да е. Надявай се да е нещо малко (error99 е обобщаващо съобщение за всички грешки, които апарата не съумява да диагностицира), но очаквай ремонта да струва между 150 (затвора) и 330 (останалата механика, която се сменя накуп) лева ориентировачно. Това е, кото научих преди седмица, когато моето 40Д извади тази грешка в аналогична (макар и не същата) ситуация. Предполагам, че 450Д е сходно устроено

Във всеки случай звънни един телефонна човека и ще научиш повече за твоя проблем
Успех!



Публикацията е редактирана (01-09-10 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: Azzazel   
Дата:   01-09-10 21:42

Благодаря ти!

Знам, че Zentex e сервизът! Просто се надявах някой да има някоя техническа спецификация на този модел. По законите на Мърфи това става по време на почивката ми - просто исках предварително да се информирам за възможните повреди по затвора (защото е това според мен - самия затвор се е разкъсал - изследвах го до колкото можах без да застрашавам сигурността на апарата).

Та ако все пак на някой му се намира такова документче - различно от стандартния user's manual ще съм му повече от благодарна!

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: asahi   
Дата:   01-09-10 21:51

Търси тук


Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: Azzazel   
Дата:   01-09-10 21:53

Asahi, Търсих баш там
или има рестрикции на нета и рутера тук в хотела или не мога да се добера до никакви торенти!
Благодаря ти много все пак!
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: asahi   
Дата:   01-09-10 21:56

Никакви торенти не ти трябват. Сервизна документация не се пуска току-така в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: Azzazel   
Дата:   01-09-10 21:58

Знаех си аз, ама пуст ми романтичен наивизъм - не спира да извира....

Живот и здраве да се засечем някой четвъртък имаш бира от мен в знак на признателност за отзивчивостта!

Отново Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: asahi   
Дата:   01-09-10 22:03

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: Azzazel   
Дата:   01-09-10 22:08

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: marrio31   
Дата:   01-09-10 22:20

може и да намериш сервизна информация ,потърси,аз имам но за никонски неща,обективи главно,намерих ги след дълго търсене[smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: Azzazel   
Дата:   01-09-10 22:22

благодаря ти, Марио! За съжаление май докато се прибера ще трябва да разчитам на добрия стар товариш Зенит!

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: siniger   
Дата:   01-09-10 22:45

имах същата грешка със 350Д, из форумите пишеше, че грешакта е в комуникацията между апарат и обектив. При мен се оказа проблем в блендата на 17-85ИС. Зентекс отстрани проблема, изключително доволен съм от него.

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: Azzazel   
Дата:   01-09-10 22:52

при мен стана точно със 17-85! Дано да се реши лесно проблема! Благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: shutter проблем с Canon 450d (error99)
Автор: Hary   
Дата:   01-09-10 23:05





Публикацията е редактирана (01-09-10 23:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »