Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой DSLR е за предпочитане
Автор: ivolant   
Дата:   21-01-09 23:59

Здравейте, знам, че малко тъп въпрос задавам, но преди половин година си купих Canon s5is, но взе да ми "отеснява", най-вече с тази малка матричка. Сега съм се насочил към DSLR, но като гледам цени на тела и обективи, зле ми става. И така, спрях се на евтините Canon EOS 1000D; EOS 350D, Nikon D4o i D60. Сега някои имат почистващи сензора механизми, други лайт вю и така. Искам от вас да взема мнение, моля помогнете с инфо. А какво ще го правя s5is, явно за снимане на клипове само :(:(

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: GenaDP   
Дата:   22-01-09 00:14

Кой с механизми, и кой с вю - пише го по съответните сайтове. Търсиш някой да ти превежда ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: ivolant   
Дата:   22-01-09 00:20

Не си ме разбрал, аз виждам кой е с вщ и кой с почистване, ама това ли е най-важното, в такъв смисъл попитах. Кой от изброените модели е за предпочитане или в тоз ценови клас има и по-добри?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: GenaDP   
Дата:   22-01-09 00:28

В тоя ред на мисли - кои са за предпочитане: русите, или чернокосите? Или размерът на циците е по-важен?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: next_time   
Дата:   22-01-09 00:28

Ако си решил да снимаш с прекрасни светлосилни твърди обективи избора е Канон все едно кои модел.Ако обаче си избрал да снимаш с прекрасни остри и тъмни зумове особенно широки избора е Никон все едно кои модел[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: emoxide   
Дата:   22-01-09 00:29

хвърляй ези-тура

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: ivolant   
Дата:   22-01-09 00:38

в този ред на мисли Canon EOS 1000D или EOS 350demoxide написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: rolla   
Дата:   22-01-09 00:39

и да допълня прекрасния съвет на next_time[smilie24] : Ако си решил да снимаш и изборът е Пентакс![shtrak]
хехехехехехехехе


Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: ivolant   
Дата:   22-01-09 00:43

GenaDP написа:

> В тоя ред на мисли - кои са за предпочитане: русите, или
> чернокосите? Или размерът на циците е по-важен?
АМИ размерът на члена не е важен, важна е дебелината му. На циркаджия ли се правиш? Питам нещо сериозно, а ти ми се правиш на интересен. АМАН от разбирачи, дето не може да се "говори" с тях. Сарказмът беше тъп!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: GenaDP   
Дата:   22-01-09 01:05

Автор: ivolant
Дата: 22-01-09 00:43

АМИ размерът на члена не е важен, важна е дебелината му.


Ахам, явно дебелината за теб няма нищо общо с размера... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: lifelover   
Дата:   22-01-09 01:23

next_time написа:

> Ако си решил да снимаш с прекрасни светлосилни твърди обективи
> избора е Канон все едно кои модел.Ако обаче си избрал да снимаш
> с прекрасни остри и тъмни зумове особенно широки избора е Никон
> все едно кои модел[smilie5]

Ще си позволя да перефразирам или по-скоро да допълня казаното по-горе.

Канон - ако ще наблегнеш на скъпи обективи след това.
Никон - ако ще си ограничен от към бюджет, но за сметка на това ще получиш по-прилично качество на картинката, в сравнение със същия ценови диапазон на Канон.

И не на последно място обективите са по-важната част ако така може да се изходи за избор на система.

Ако това са последно селектираните от теб, бих се насочил към Никон Д60. В същия ценови ентри клас е и Канон 450Д, хвърли и на него едно око.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: force69   
Дата:   22-01-09 09:13

никона си е никон взимаш Д 60 и толкова

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: mbs   
Дата:   22-01-09 12:09

Всеки си хвали своето, така че... по-добре сподели защо ти е отеснял s5is-а? Какво предпочиташ да снимаш - лица, пейзажи, макро... такива работи? На мен примерно ми отесня FZ7-та на панасоника, защото не ми дава динамиката, която харесвам. Оценил съм колко е важна стабилизацията, затова априори отписах стабилизираните обективи (много са ми скъпи) без стабилизирано тяло и избрах стабилизирано тяло с 200% усилен динамичен диапазон, на което мога да бодна и нещо старо. Ако имаш лимит на парите на този етап - сравнявай и решавай. В рамките на 1100-1300 лв. за тела с китови обективи имаш Пентакс К200Д или Пентакс КМ, Олимпус 520, Никон Д60 и пр. Успех! [smilie24]



Публикацията е редактирана (22-01-09 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: ivolant   
Дата:   22-01-09 23:51

Ами отесня ми s5-та, защото както споделих е малка матрицата и бавно фокусира. Верно, че има бърз процесор, но е факт, че фокусира изключително бавно, говоря за АФ. Отесня ми още и поради факта, че няма ръчен фокус на гривна, с едно пал4е не си е работа, поне според мен и затова. Верно сега ще се чудя какво да го правя и точно затова събирам мнения, за да си взема апарат, който ще ми върши наистина добра работа поне няколко години :):)mbs написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: photograff   
Дата:   22-01-09 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: ivolant   
Дата:   22-01-09 23:58

GenaDP написа:

> Ахам, явно дебелината за теб няма нищо общо с размера...
> [smilie19]
Заприлича на гейски разговор, явно ти ги разбираш РАЗМЕРИТЕ. Аз съм в този форум да говоря за фотография и да събирам информация от специалисти. Благодаря на всички, които се отзоваха. Бях сигурен, че тук ще намеря интелигентни хора, както и стана, с изключение на Вашата особа. Аз съм си лаик и съм любител, това не означава, че не мога да питам и да получавам информация от опитни хора. Спирам да се занимавам с ВАС. Прегледай си дебелина на bulbusa, после и на corpora cavernosa. А сега да видим кой, на кого ще се смее. Ако трябва да се "мерим" по Анатомия удари на камък, преподавам Анатомия на човека!



Публикацията е редактирана (23-01-09 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: CanoniO   
Дата:   23-01-09 00:03

Аз съм си лайк и съм любител..


Да не си с Найк?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: ivolant   
Дата:   23-01-09 00:39

Да прав си :):):) оправих го вече :):) А нещо по темата да кажеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: mbs   
Дата:   23-01-09 01:05

Виж тук едно интересно сравнение (и демонстрация) на автофокуса между КМ и к20:

Тук има ревюта на моделите, които споменах по-горе, и не само:
http://www.megapixel.net/html/reviews.php

Можеш сравняваш и с това:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

По въпроса за функциите, сам трябва да прецениш какво най-ще ти пасва. Ако мислиш, че не можеш без лайв-вю, оглеждай се за моделите на Олимпус. Ако ще снимаш само с китака - избирай Никон или Канон (но забрави за допълнителни стабилизирани обективи на тънка цена). Ако предпочиташ стабилизирано тяло с обективи на добра цена - сравнявай между Олимпус и Пентакс. Ако търсиш добра динамика и прахо/влаго и пр. защитено тяло - избирай между моделите на Пентакс. Мини задължително и през няколко магазина и поразпитай/пробвай.

Когато сведеш дилемата между 2 модела, ще минеш на друга фаза. Тогава и колегите ще могат да ти помогнат с читав съвет.

Изборът може да ти коства много време, но пък удоволствието после си струва усилието [smilie24]



Публикацията е редактирана (23-01-09 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: mbs   
Дата:   23-01-09 01:08


Бреййй, не излиза пущината с "текст, който препраща". В карето е ОК, а като публикуваш - няма никой. [smilie2] Пращам линка на ЛС



Публикацията е редактирана (23-01-09 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой DSLR е за предпочитане
Автор: ivolant   
Дата:   23-01-09 01:09

Благодаря много за съвета!!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »