Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: cristo   
Дата:   13-12-08 12:17

Ходих при един приятел, и той голям фен на фотографията, да ми направи няколко снимки с костюм вратовръзка и такива екстри [smilie3]
Като се прибрах обаче зябелязах едно много старнно червенеене под устата ми - предполагам при бръсненето съм разранил леко кожата и после от студа навън нещо е почервеняла. Тъпото е, че седи така, все едно съм облизвал чиния с лютеница [smilie5]. Ако беше само до официалните снимки, ще ги повториме, обаче докато експериментирахме с импровизираното "домашно фосостудио" се разлигавихме и направихме една серия от доста забавни фотографии, които трудно ще повториме - няма да е същото.
Моля ви, дайде съвет как да се преборя с това нещо - трябва сигурно на отделни пластове да разделя снимката и само по червеният звят да работя??? или някак си да изолирам и променя този нюанс??? аз пробвах с гагическата пръчица за отделя само това червенеещото и после да му сменя нюанса, ама не е това подхода - не се получи.

ето прилагам снимката да видите за какво говоря (отворете в голям размер да видите кроп 1:1)


http://photo-zona.net/images/user3182/album16594/large/1229162888_pxoh8589_crop.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   13-12-08 12:21

Барни в Selective Colors червеното, маджентата, циана и синьото. Може и сатурацията да свалиш малко. Като цяло балансът на бялото е бил за по-ниска цв. температура. За такива снимки много помага използването на сива карта. Правиш 1 кадър с карта пред лицето и после без. От първия кадър взимаш настройката за сивото и прилагаш на втория.

Ниския клас светкавици променят цв. си температура в процеса на експлотация. Може да се забележи дори разлика в една фотосесия. Обикновено стоплят цвета след известно количество сработвания.



Публикацията е редактирана (13-12-08 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: mirabilia   
Дата:   13-12-08 13:01


Виж това,ако ти допада,ще ти кажа точно как го постигнах... [smilie3]



http://photo-zona.net/images/user62314/album16595/preview/1229165619_betn8443_1229162888_pxoh8589_cr



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: nik1   
Дата:   13-12-08 13:11





Публикацията е редактирана (13-12-08 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: cristo   
Дата:   13-12-08 13:20

mirabilia - допада ми
nik1 - като даваш линкове, първи излизай от профила си във Фото-Зоната, защото това не ми се отваря

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: cristo   
Дата:   13-12-08 13:31

asahi - баланса на бялото не е такъв на всички снимки, коригирахме от врем ена време, макар да не знаех това за ниският клас светкавици
но на всички, при всеки баланс на бялото, при всички положения на главата и при всякакво осветление, това червеното го има - явно ми е била премръзнала нещо кожата

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   13-12-08 13:41

С фондьотен ще се оправиш. Всички модели се гримират.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: cristo   
Дата:   13-12-08 13:45

asahi - късно е вече и както писах, никакъв проблем няма да посторя с 2-3 снимки, където съм сериозен и официален, обаче 90% от снимките са яко настроение, позиране, лигавене и ... тази ситуация нама как да се повтори, аз не съм модел и не мога всеки път да позирам така

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: mirabilia   
Дата:   13-12-08 15:21

Ето какво направих...
Моят Фотошоп е на италиански език,така че ще ти го пиша така...

1) С "Penello correttivo" (това е инстумента,който седи над четката и прилича на анкерпласт[smile]),заличих някои много набиващи се петна и пъпчици.

2) След това,тъй като намирам цялото лице за малко по червено,работим не само върху часта под усните,а на цялата площ с "Correzione colore selettiva" или "Selective Colors" задаваш >

на цвят червен +25 cyan ; -8 magenta


3) Отново отваряш "Correzione colore selettiva"

на цвят червен -29 nero (черно)

(това избелва лицето и отнема чевеното и от устните,така че,после можеш да им върнеш цвета с "maschera di livelo"

4) До тук червеното вече го няма,но точно под устните сега жълтее,за да го премахнем и изравним тена,задаваме пак "Correzione colore selettiva"

на червен цвят -24 giallo (жълт)

на жълт цвят -1 magenta ; -4 giallo


С "maschera di livelo" го нанасяме където ни е необходимо (където жълтее)

5) Почти сме готови,може и така да остане,но след тази манипулация кожата ми изглеждаше малко студена и за да я затопля отворих "Tonalita/Saturazione" и сложих тоналита на +9

Това е което направих...Дано съм обяснила добре [smile]

Поздрави...и ако имаш въпроси питай!![smilie24] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: cristo   
Дата:   15-12-08 21:13

някой може ли да преведе "maschera di livelo" на някакъв по-нормален език [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към добре познаващите Фотошоп
Автор: e-mil   
Дата:   15-12-08 21:48

Италианският е романски език, а от романските езици доста думи са влезли в английския. Често можеш да се сетиш и без преводач (е, не винаги)

maschera = mask (маска)
livelo = level (ниво, слой)
maschera di livelo = маска на слоя

[smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »