Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся гаранционна видеокамера SAMSUNG VP-DC161
Автор: checheto   
Дата:   16-03-10 20:14

Колеги, изпаднал съм в безизходица - рабортя в сервиз за камери, в частност Самсунг камери.
Наскоро отремонтирах една камера ( SAMSUNG VP-DC161 ) в която вложих главна платка. Гаранцията на клиента беше към своя край и днес ме изненада шефа, че от Самсунг не могат да отчетат частта, т.к. вече била изтекла гаранцията на изделието в датата на самия ремонт.

Моята огромна молба е към собствениците на такъв модел камера : Господа, ако не представлява проблем за някой от вас, нека да ми предостави гаранционна карта + касов бон. Идеята е да може тази част да се изпише на валидна гар. карта. Самата камера не ми е необходима, само документи.
Процедурата ще трае само 1 ден. Веднага връщам документите.
Ако се наложи плащам и за куриер. От София съм, казвам се Стефан. тел 0888 20 93 99, скайп: matkur4o

Пари не мога да предложа, че за 500лв на месец и 200лв квартира съм втасал яко, другото е евентуално да предложа безплатни ремонти на ц. фотоапарати Канон и Самсунг, както и камери на същите марки ( услуга за услуга :))))

Предварително благодаря на отзовалите се и лека вечер!


Отговори на това съобщение
 Re: Търся гаранционна видеокамера SAMSUNG VP-DC161
Автор: checheto   
Дата:   17-03-10 18:51

[smilie24]



Публикацията е редактирана (28-04-10 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся гаранционна видеокамера SAMSUNG VP-DC161
Автор: checheto   
Дата:   28-04-10 12:01

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся гаранционна видеокамера SAMSUNG VP-DC161
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-04-10 12:11

Според българските закони, а май и не само тя, гаранцията се удължава с периода на престоя на устройството в сервиза. Т.е. ако камерата е дошла в сервиза преди деня на ремонта, по закон деня на ремонта не може да бъде ден за изтичане на гаранцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся гаранционна видеокамера SAMSUNG VP-DC161
Автор: checheto   
Дата:   28-04-10 13:55

така е, но клиентът си я взе след изтичане на гаранцията и едва тогава последва документално приключване на случая. и се оказа че не искат да уважат ремонта. гадост!
та, ако има някои такава камера, ще съм мн благодарен да свършим работа :)
поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Търся гаранционна видеокамера SAMSUNG VP-DC161
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-04-10 15:26

Не би трябвало да има значение кога клиента си е взел камерата, а кога ти като техник си приключил поръчката (Работната карта). Ако нямате такава - ей сега е времето да я въведете. Защото по закон ако клиентът донесе усторйството днес, от утре вече гаранцията спира да тече. Ако тя изтича утре, то тя би трябвало да започне да тече от следващия ден, след като клиента е уведомен, че устроството му е готово. Даже по-рано, зспочваше да тече от деня, на получаването му от клиента. Защото какво се получава, ако устройството идва с 20 дни оставаща гаранция, ама чакате частта два месеца? Как тогава ще се признае гаранццията?По закон се взима датата на постъпване в сервиза, за отправна точка е ли уреда в гаранция или не. А не датата на отремонтирането му и предаването му на клиента.



Публикацията е редактирана (28-04-10 15:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »