Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: westcoast05   
Дата:   02-12-08 16:42

Здравейте фотографи!Интересува ме кой от двата цифрови фотоапарата е по-добър като цяло и кое точно му е по-големия плюс защото се чудя кой да взема ,и двата са на цена около 530лв. Ето ги и моделите :
1. http://www.dpreview.com/news/0808/08082603canonsx100is.asp

2. http://www.dpreview.com/reviews/olympussp560uz/

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: doca   
Дата:   02-12-08 17:07

При сапунерките Канон са по-добри,
при ДСЛР- Никон

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: ivom   
Дата:   02-12-08 17:17

ей на това му се вика да затвориш тема с 1 пост [smile]
иначе по въпроса за оли-то съм чувал по-добри неща.. ама само съм чувал, не съм ги пипал тия апарати

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: darksorrow   
Дата:   02-12-08 17:18

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: nodoubt   
Дата:   02-12-08 17:48

true true [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: westcoast05   
Дата:   02-12-08 17:53

Все пак кажете вие ако сте кой ще вземете ?Обикновен въпрос не съм питал за никакви сапунерки и такива неща

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: graphix   
Дата:   02-12-08 17:57

аз бих избрал канон-а, но само заради името

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: doca   
Дата:   02-12-08 19:42

Наистина искам да ти помогна, но за съжаление въпросите зададени по този начин, кое е черно и кое бяло, не вярвам някой да се наеме да обсъжда тук.
В самия посочен от теб сайт има възможност да сравниш характеристике на двата избрани от теб апарата.
Но преди това бих ти препоръчал да започнеш от тук:
https://photo-forum.net/ebook/start.htm




Публикацията е редактирана (02-12-08 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: surg   
Дата:   02-12-08 21:19

1. избор на апарат з голям зоом е наи мъдрото решение, за човек които иска нещо повче от клас апарати под ДСЛР, по много причини
2. СХ100 на Канон е апарат с добри качества, един според мен голям косур...
- липсата на дори електронен визьор, проблема възниква, от това , че когато човек сним ана зоом над 3-4 , самото удържане на обекта в кадър е трудно поради треперене на ръката, особено акое без упора, както се снима днес масово, при 10 х зоом, дори при добрата стабилизация на апарата , се иска дяволски високи скорости - над 1/400, за да се осигури максимална рязкост на кадъра и обекта, от ръка това е мнооого трдно, снимнао от око дава повече шанс
по тази причина за мен СХ100 е с голям косур
3. от друга страна за ОЛитата серия 5ХХ се пише и натиска много, имат дълъг списък от качества изразени в числа - страпен зоом, много пискели, снимане в РОУ формат и какво ли не....
на практика обаче, краиният резултат не е толкоз добър...
апартат е бавен, оптиката си има косури, блендите в двата края не са добри, РОУ се записва ужасно бавно, , лоша ергономика и оше...не , че апарата не може да извади снимка, но не е наи доброто в класа,
но пък по старите модели са и по евтини (560)
4. Наи доброто в класа към момента на пазара е Канон С5 ако го има още, зашото излезе и новият му модле С10, кактои Панасоник ФЗ28
но
очаква се и в Европа да излезе по Коледа Канон С1Х, които е и първия апарат с сензор ЦМОС, като на ДСЛрте, и според ще е наи интересното за следващата година...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: shiki   
Дата:   03-12-08 12:07

surg, прав си напълно! Но има моделчета на Цанон с визьори, където и този кусур го няма. Не знам защо е харесан точно този модел, но аз определено съм за него. Бързи са,абсолютно верен автоматичен бял баланс, достатъчно екстри за начинаещ.А за мен 6-9 мега пиксела и три-четирикратен зум си е най-доброто.[smilie24]



Публикацията е редактирана (03-12-08 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: skodi   
Дата:   03-12-08 16:25

Аз, като притежател на обсъждания Канон, смятам че това което surg определя като косур, неотговаря на истината... Дори и при 10 кратен зум, апарата се справя перфектно с фокусирането и съвсем няма да попречи на снимането, разбира се ако искаш да снимаш бързо движещ се обект само тогава би ти било малко по-трудно.
Липсата на визьор може да се счита за недостатък единствено заради това че дисплея ще дърпа повече ток.
А като главен недостатък мога да определя това, че батеерииките ги хапва за норматив.westcoast05 написа:

> Здравейте фотографи!Интересува ме кой от двата цифрови
> фотоапарата е по-добър като цяло и кое точно му е по-големия
> плюс защото се чудя кой да взема ,и двата са на цена около
> 530лв. Ето ги и моделите :
> 1.
> http://www.dpreview.com/news/0808/08082603canonsx100is.asp

> 2. http://www.dpreview.com/reviews/olympussp560uz/

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарати е по-добър?
Автор: emiltasti   
Дата:   03-12-08 20:50

podobre kanon ili fz 18 na po tanka tsena[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »