Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: vladihg   
Дата:   24-11-08 10:03

Имате ли преки впечатления кой е по-добър за обикновен непретенциозен семеен апарат. Интересува ме бързия автофокус и по-лесна интуитивна работа с автоматичния режим. И дали имат съществена разлика в картинката от Д40 който е значително по-евтин от тях предполагам не само заради 4те мегапиксела надолу.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: vladihg   
Дата:   24-11-08 10:06

Да уточня че става въпрос за апаратите с китовите им стандартни обектви.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: asahi   
Дата:   24-11-08 10:34

За семеен апарат трите са равностойни.
1000Д има лайф-вю, което ще ти хареса за семейни снимки. Стабилизираните китови обективи са добри и за двете марки.

Помисли и за някой турбо-сапунер.

Голям късмет имаш, че не желаеш да се взираш в дребни технически подробности, които традиционно стават причина за безконечни теми в този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: Chopper75   
Дата:   24-11-08 11:00

По-долу има една тема Compare cameras. Може да ти е от полза за избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: asahi   
Дата:   24-11-08 11:10

С какво ще е полезна? Да се омотка в безнадеждни технически спорове коя милимунка е в повече и дали е така?
Да си взима един, дето му приляга на ръката, и да си снима семейството. Това е фотографията, а не сравняване на числа от сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: exile   
Дата:   24-11-08 11:13

виж олимпус е-410 - 800 лева с два обектива, има лайф-вю за да визираш през дисплея, с който и от дватао обектива да е е по-малък от големите компактни камери.
няма стабилизация за съжаление.
на сони моделите са със стабилизация и лайф-вю. това ми се струва са готините апарати за домашни снимки на добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-08 11:28

който си харесаш :)
Със всички ще имаш чудесни и качествени снимки :)
Останалото са подробности който явно не те интересуват :)
Качвствена оптика която е скъпа и тнт...

Щом е дслр автофокуса ще е в пъти по точен и бърз от всяка сапунерка :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: mitku   
Дата:   24-11-08 11:53

40D е най-добър от споменатите. НО - по-добре "задълбай" повече в обективите, а тялото - след туй, според тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: burningice   
Дата:   24-11-08 12:07

Не разчитай на сравнение на моделите във фотосайтовете, защто това се прави по технически данни дадено от завода производител. Иди във фотопавилиона и ги тествай на место. Опитай се да снимаш в лоши условия (недостатъчна светлина и контраст). Прегледай снимките на компа и тогава решавай. Лайфвюто на 1000Д няма да ти хареса как работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-08 12:10

mitku д40 :) не 40д :) Стига обърквахте човека...мн сте зле

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: compur   
Дата:   24-11-08 12:11

D80 от базара, без китов обектив! после ще си купиш, пак от базара, нещо сравнително евтино и хубаво! успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: mitku   
Дата:   24-11-08 12:26

Упс... то вЕрно тук ставало било дума за D40... ама - който, за каквото си мисли и аз като съм си мислел за 40D и съм писал за него, като видях предния Канон. [smilie5]
Е, в такъв случай - препоръката за D80 е най-добра.
Но туй за обективите си остава. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   24-11-08 12:36

човека иска нещо непретенциозно и ще снима на авто режим [smilie10]
непрекъснато ми затвърджавате мнението, че в този форум питания за техника НЕ трябва да се пускат [smilie10]
влезе да пита нещо човек, два-трима се включат и аре след една година вече изплаща тяло за три бона и дебне обективи в базара, нямате милост, честно [smilie21]

взимай ново и с гаранция, отиваш във фотопавилион и си купуваш най-евтиния комплект дслр с китов обектив, който продават.
и това е.
с останалите пари отиваш на ски, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: vladihg   
Дата:   24-11-08 18:20

Не ми се ще да ходя по магазините защото няма да ги купувам от тук - просто в момента са на идентични ниски цени и могат да ми ги вземат от чужбина.Примерно тук за същите пари мога да си взема ФЗ8. Имал съм 3 турбосапунерки но не ми хареса детайланоста и цвета на снимките който е като пластмасов - при Сони Н2 колорита отива към червено, при ПанасоникФЗ серията към синьо а при КодакЗ серията към кафявовиолетово - затова ми се ще ФОТОАПАРАТ с по-сериозно и автентично цветопредаване което пе се нуждае от постобработка.
От ревютата в нета и коментарите досега тук май ще е Никон Д40[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: asahi   
Дата:   24-11-08 18:26

Подозирам, че ще срещнеш същите проблеми и те няма да са свързани с новия апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: jivkojj   
Дата:   24-11-08 18:37

Хм, не е много сигурно, аз също имам сапунерка Сони и също има склонност да дава много топли цветове, направо си бие на червено. Това на Ауто. На Д40 цветовете пак на ауто са много по-вярни.
Все пак не всеки иска преди всяка снимка да прави бял баланс и да настройва ИСО, бленда, скорост на фотоапарата. Мисля че vladihg има това в предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: vladihg   
Дата:   24-11-08 18:45

asahi - може би съм попрекалил с обобщенията - не съм казал че съм недоволен просто това съм забелязал като специфична особеност към съответните модели. Иначе като цяло бях най-доволен от Сонито което е също 6 мегапиксела - да не би да искаш да кажеш че ще скачам от трън та на глог.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: nikonianec   
Дата:   24-11-08 21:01

Препоръчвам ти D60! Страшно доволен съм! Лесен за употреба е и има всичко необходимо за начинаещия [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: _viper   
Дата:   25-11-08 11:47

Аз от няколко дни съм с Nikon D40 18-55 + 55-200 VR - и съм страшно доволен. Апарата е лек и удобен, фокуса е бърз и прецизен дори при сравнително лоша осветеност. За целта, за която го търсиш - мисля ще останеш повече от доволен.
Поздрави [beer]

П.С. А и цената от 849лв. за целия комплект никак не е за подценяване

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: burningice   
Дата:   25-11-08 12:22

За Д40 не съм чувал лоши отзиви, а и цената е добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д60 или Канон ЕОС1000Д или Никон Д40
Автор: zograffa   
Дата:   25-11-08 12:45

От година съм с D40 и съм много доволен ,китовия обектив е добър за тези пари ,няма смисъл да взимаш нещо по скъпо за семейни снимки 6 мегапиксела са предостатъчни ,а по друго въобще не отстъпва на по скъпите модели[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »