Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Най-бързите SDHC Class 6
Автор: chris73   
Дата:   23-11-08 15:00

Най-бързите SDHC Class 6

Кои са те, според вас?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: chris73   
Дата:   23-11-08 15:00

Интересувам се от високоскоростни SDHC флаш памети с капацитет 4, 8 или 16 ГБ.

Най-важно за мен е скоростта на запис, марката идва на второ място...

20 GB/s при запис, ако са верни, ме устройват напълно...

Бих се радвал, ако споделите впечатления/тестове/ревюта(линкове) - ваши лични или от нета. Ако някой пък си е играл да мери скоростта на запис със секундомер, още по-добре... [shtrak]


Засега колебанието ми е между San Disk Extreme III и ADATA Turbo (от фирма Мост Компютърс).

Първият вариант има предимства като скорост на запис и марка, вторият, вероятно няма да е толкова бърз, нито марков, но пък цената му, която не можеш да биеш, ми позволява двойно по-голям капацитет.

Добри думи чувам и за Lexar Professional 133x.


http://sandisk.com/Products/ProductDetails.aspx?ProductID=2348&CatID=1049


http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37635



http://mostbg.com/most/ViewImage.aspx?normalsize=1&itemid=39183




Публикацията е редактирана (23-11-08 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: mitku   
Дата:   23-11-08 15:07

Аз съм със SanDisk SDHC 8GB ExtremeIII, която също я дават по книга 20MB/s. И НАИСТИНА (почти) ги правят и не е само реклама. По-точно, според моите тестове, моята 8GB, която взех от тук, прави в практически тест (качване и сваляне на снимки) около 19500КB/sec (и за запис и за четене). [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: jrr   
Дата:   23-11-08 15:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: pc_genius   
Дата:   23-11-08 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: chris73   
Дата:   23-11-08 15:26

Ами може и да подходя по соломоновски - да взема 4ГБ Сан Диск за скорост, и 16 ГБ Адата Турбо, когато ми трябва капацитет. Ще я ползвам и като външен диск с ридъра.

При 16 ГБ очаквам и проблеми със съвместимостта (ще се снима с Pentax K110D/Panasonic FZ50, там 8ГБ работят без проблем, след ъпгрейд на firmware)...



Публикацията е редактирана (23-11-08 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: chris73   
Дата:   23-11-08 15:36

А за Transcend какво ви е мнението?



Публикацията е редактирана (23-11-08 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: chris73   
Дата:   23-11-08 17:16

Други мнения и впечатления?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: джъмбо   
Дата:   23-11-08 17:57

а има ли устройство (камера) което да ги натовари до толкова.....

че за сега го могат само няколко камери канон и никон... а те са на КФ

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: mitku   
Дата:   23-11-08 18:27

Ами, всеки DSLR (и не само) ги "товари", при серийни снимки. Скоростта на запис си прави доста разлика когато се правят серийни снимки (като свърши буферът на апарата)... и - няма никакво друго практическо значение освен за серийните снимки. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: chris73   
Дата:   23-11-08 21:25

Мерси за мненията [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: danbi   
Дата:   23-11-08 22:40

chris73, на опаковката на ADATA която си показал си пише "четене: 20, писане 10".

ADATA са доста "no name" продукти. Случвало ми се е, карти които са маркирани за 4MB/sek да пишат с 8MB/sek.... жълта работа. С други думи, там си до бройка която уцелиш!

Общо взето, при всички такива памети -- колкото по-нова, толкова по-бърза (просто тия дето им правят чиповете, вече не им продават по-бавните), но и разбира се по-скъпа. Бавните може да ги намериш доста евтино.

Обаче, както коментира джъмбо, разумно е да провериш твоята камера с колко най-много може да пише -- няма никакъв смисъл да си купуваш по-бърза памет. Дори и с идеята за по-нова камера по-късно.. защото по-късно, по-бързата памет ще е още по-евтина.

В интерес на истината, с D300 не съм имал проблеми при нормално снимане и дори малки серии, с някои от най-бавните карти -- 1-2MB/sek! Просто буфера на камерата е достатъчно голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: chris73   
Дата:   23-11-08 22:50

Ами при мене буфера е много малък (Пентакс К110Д), и мисля че ще има смисъл, при серийни снимки или RAW. С бавна карта след серия, може да се наложи дълго да се чака, преди да изгасне светодиода за запис и да може да се снима нова серия...

Пък и както се казва - колкото повече, толкова повече :) А иначе за свърхбърза и скъпа карта 30MB/s мисля, че няма нужда засега...


http://www.canogacamera.com/images/digitalfilm/84874_p.jpg





Публикацията е редактирана (23-11-08 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: E.StaneV   
Дата:   23-11-08 23:14


http://www.takegreatpictures.com/content/images/lexar_SDHC_Pro_4GB_133x.jpg




http://a.img-dpreview.com/news/0702/lexar300xcompactflash-big.jpg



Другo освен това не ползвам.
Коментара е излишен[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: джъмбо   
Дата:   24-11-08 00:04

mitku вземи се поразрови малко в техническите характеристики на камерите за да видиш че не всеки дслр може да има капацитета да пише на бързи карти.....

при тези карти предимство е единствено бързото сваляне....

бързото писане е опция валидна само за някой топ модели канон и никон...

модели.... д3/700/300
канон серията марк 3 мисля че и 5д марк 2...
но както казах те работят с компакт флаш....

единсвено някоя видео камера фул ХД може да иска такава карта... но установих че и по-слаба и е достатъчна...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: mitku   
Дата:   24-11-08 00:23

Е, аз съм пробвал на D80 и затова казвам, че ИМА разлика и разликата е точно с толкоз, колкото е по-бърза картата... НЕ е само за от D300 нагоре. Няма нужда да ровя и чета - пробвам. [smile]
За FullHD камера - няма нужда. Записът е в AVC-HD и доколкото се сещам беше 6MBps компресиран. Няма никакви грижи дори и с Class2 SDHC... отново - пробвано. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: danbi   
Дата:   24-11-08 00:33

mitku....

аз тук не виждам повече от 9MB/сек скорост на запис върху бърза карта от D80.

Тоест, дадената за пример по-горе ADATA с 10 MB/сек ще бъде повече от достатъчна (и ще си я четеш с 20 MB/сек).

На фотоапаратите които поддържат UDMA, като например Nikon D300 (поддръжката на UDMA в този модел беше НОВИНА, когато го анонсираха) дори сегашния SanDisk Extreme III с 30 MB/сек понякога им идва бавничък (т.е. могат и по-бързо да пишат на по-бърза карта, примерно SanDisk Extreme IV или Ducati Edition).

Ако си сравнявал "стандартна" карта (1-3 MB/сек) и SanDisk Extreme III (по-старата версия работеше до 20 MB/сек) със сигурност ще видиш разлика.

Просто за D80 нужда от повече от 10 MB/сек запис на картата няма нужда. Ако имаш излишни пари, не пречи да си купиш и по-бърза [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: mitku   
Дата:   24-11-08 00:43

Не съм гледал (смятал) с колко MBps записва апарата, но съм гледал колко снимки записва в серийни снимки.
Имам SanDisk UltraII, който прави около 9.5MBps (с хубав кардрийдър, на компютъра... а по спецификация е 9MBps), имам и SanDisk ExtremeIII, който прави около 19.5MBps (с хубав кардрийдър, на компютъра... а по спецификация е 20MBps). Е, разликата между двете при запис на серийни снимки в D80 (след свършване на буфера), си е точно двойна... все си мисля, че има полза по-бързата памет, след като прави 2 пъти повече кадри от по-бавната. Отделен въпрос е, че да речем по-висок модел камера, ще прави по-висока скорост, важното е, че и на D80 има полза... и съвсем отделен въпрос е, че както се вижда на таз таблица, D80 "реже" скоростта на всичките карти наполовина.



Публикацията е редактирана (24-11-08 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-бързите SDHC Class 6
Автор: danbi   
Дата:   24-11-08 00:48

Ако се вгледаш по-внимателно в числата, както и в тези на другите, по-бързи камери ще установиш, че всъщност тия карти рядко постигат обявените си скорости на запис, дори на много по-бързи камери.

Също така, "едни и същи" флаш карти но с различен капацитет имат драстично различни реални скорости на запис.

Причината е, че флаш паметите са доста сложно нещо и всеки модел е уникален, с различни чипове и с различни контролери -- може да има съществени разлики.

Разбира се, всеки си решава сам. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »