Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За цените във Фото Павильон-а
Автор: tantris   
Дата:   17-11-08 09:00

С изумление открих колко са добри цените на никкорите. Почти американски. За сметка на това канонските обективи се продават почти на двойна цена. Разликата идва сигурно от това, че са представители на Никон (ако не се лъжа). [smilie10]
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: muu   
Дата:   17-11-08 09:10

лъжеш се...[smilie3]
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: tantris   
Дата:   17-11-08 09:25

Боф, май беше Фотосинтезиса. Мноо агресивни за завладяване на пазари тия от Никон значи.
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: mitku   
Дата:   17-11-08 09:48

По едно време уж бяха започнали да влизат в час представителите на Канон в БГ, но явно е било само "уж".
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: apollo   
Дата:   17-11-08 09:58

Добре е така ще реагират и другите [smilie24]

 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: asahi   
Дата:   17-11-08 10:45

Цените са такива, каквито ги гласи вносителя.
Факт е, че Канон Бг са много заспали последните години. Добре, че Голямата вода не е толкова дълбока.
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: mitku   
Дата:   17-11-08 10:53

Именно де - исках да кажа, че "топката" не е в Павилиона, а в представителите на Канон тук.
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: vinse   
Дата:   17-11-08 11:15

бе обективите по-малко ме интересуват в момента, макар че не бих върнал някое никонско макро за 300 лева, че такова обективче ми липсва [smilie21] Искам обаче декември месец да направят една прИмоциика на lowepro vetex 100AW, че съм се запътил да я купувам а пък е 300 кинта [smilie21]
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: danbi   
Дата:   17-11-08 12:53

Що ли ми се струва, че Фотопавилион си внасят стоката от САЩ, а не я пазарят нито от вносителя на Никон нито от вносителя на Канон...
Друг е въпроса, че я продават на същата цена, както и "официалната" в България. Ама защо ли да продават на друга?
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: asahi   
Дата:   17-11-08 13:20

Винс, на последното изложение имаше отстъпки.
Дандби, внасят си някои работи, но не Никон/Канон.
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: Henaro   
Дата:   17-11-08 13:20

Абе надценката им е 40% и отгоре.В момента има бая народ дето продава на 20% ,така че....
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: vinse   
Дата:   17-11-08 13:25

Автор: asahi
Дата: 17-11-08 13:20

Винс, на последното изложение имаше отстъпки.

язък, изпуснал съм, кога и къде е било [smilie8] и по коледа ще има ли пак [smilie5]
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: Henaro   
Дата:   17-11-08 13:30

ООООпс сега долара скочи ,така че може и по-малка да е разликата....
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-11-08 13:32

Досега, каквото и фотографско да съм си купил, съм го купил от Фото Павилиона на най-ниска цена в цялата страна ...

Винаги съм имал гаранция и обслужване на европейско ниво ...

Добре че го има този павилион ...

... а надценка трябва да имат, иначе от каво ще живеят, а?

[beer] за целия екип на ФП!
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: Henaro   
Дата:   17-11-08 13:38

Да де ама и ние трябва да живеем все пак ,в началото и аз пазарувах от там ,ама напоследък такива цифри ми обаждаха...в крайна сметка си ги намерих същите неща на доста по-сносни цени.Иначе са коректни ,да.
 Re:
Автор: dau   
Дата:   17-11-08 13:48

Цените на павилиона винаги са били добри... ама сега скочи $ и вече и от голямата вода не е толкова изгодно...
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: asahi   
Дата:   17-11-08 14:06

За мадамите в павилиона съм казвал в предишни теми [smilie24]
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: danbi   
Дата:   17-11-08 14:15

asahi, не ми се вярва официалния внос на Никон в България да е с US серийни номера и без гаранционни карти...

Не може да се оспори, че се стараят. Но наистина биха могли да предложат и по-ниски цени. Поне можеха..
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: mitku   
Дата:   17-11-08 14:25

Е... можело е... ама ЗАЩО да го правят. И така предлагат най-добрите цени в нагъзините в БГ. Защо да си правят дъмпинг сами на себе си? Ти ако беше - щеше ли да го правиш?
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: asahi   
Дата:   17-11-08 14:33

Данби, това последното ще трябва да го докажеш, щото си е сериозно обвинение.
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-11-08 15:30

asahi, искаш да ти донеса екземпляр ли?
каква е моята мотивация? [smilie5]

mitku, всъщност въпроса с ценообразуването е доста сложен. Ако искаш да си сериозен в бизнеса, наистина няма да прекаляваш с отстъпките. Сериозното подбиване на цената обикновено рефлектира обратно, когато някой мутра с повечко кеш в ръцете реши да направи същото и към теб. Но това, което ме дразни в ценообразуването на Фотопавилион е, че следят и повтарят цените на останалите (най-вече Фотосинтезис). Практиката показва, че за конкретни клиенти могат да предлагат значително по-ниска цена. На мен лично подобна политика ми е противна. На други може да им харесва...
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: mitku   
Дата:   17-11-08 15:32

Трудно е да се каже кой на кого повтаря цените, дали Синтезиса, на Павилиона (и как става туй)... или обратното. Факт е, че цените им са абсолютно еднакви. [smile]
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-11-08 15:35

хехе, първата ми реакция беше "тия двете вериги са две лица на един и същи собственик, а той си експериментира с това кой модел ще продава повече" [smile]
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: asahi   
Дата:   17-11-08 15:36

Не ми носи на мен нищо. Мотивацията е да защитиш мнението си, което подлагам на съмнение.

По-скоро кажи кой ти е серийния номер на Никона и кое го прави американски. После сподели каква точно гаранционна карта очакваш.

За сведение: Проектирал съм и съм поръчвал към 20 000 гаранционни карти, които са били вложени в кашоните на продуктите, които продаваме. Картата е такава, каквато я направи представителя, вносителя или търговеца.
 Re: За цените във Фото Павильон-а
Автор: danbi   
Дата:   17-11-08 15:43

asahi, според информацията, която Nikon USA разпространява, "само техните" екземпляри на техника на Nikon имат серийни номера, започващи с "US".

Всичката останала техника на Никон, която съм купувал в България си идва с "Европейска гаранционна карта".

Разбира се, имам си гаранционна карта от Фотопавилион. Не съм недоволен от това. (по принцип не съм недоволен от Фотопавилион, освен от нещата които коментирах).

Но тази гаранционна карта мога ли да използвам в някой от сервизните центрове на Никон?

Та в конкретния случай, имам продукт на Никон, закупен от Фотопавилион, на който серийния номер започва с "US" и към който нямам европейска гаранционна карта.

Какво да си мисля?
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена