Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 филм с изтекъл срок....
Автор: радостхл   
Дата:   12-03-09 11:34

ако филма е с изтекъл срок да речем 4,5 години....как се процедира за по добър резултат..снима се на по-високо или по-ниско исо от колкото е..или нещо друго
оня ден снимах с един фужи супериа 200 изтекъл,резултата беше като то 800 асов филм,първо реших че от фотото са се оакали с проявяването..но занесох един портра 400вс (също изтекъл)в друго фото и пак шумотевица....та как да процедирам....

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: dohtora   
Дата:   12-03-09 12:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: радостхл   
Дата:   12-03-09 12:50

dohtora малко трудно ще намериш fuji superia 200 за 3лв:)да не говорим за kodak portra 400vc...аз по принцип винаги снимам на -0,5 та да пробвам на -2 така ли..

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: dohtora   
Дата:   12-03-09 13:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: радостхл   
Дата:   12-03-09 13:07

:)а как да разбера че съм преекспонирала с 2 бленди.....

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: dohtora   
Дата:   12-03-09 13:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: d_ave   
Дата:   12-03-09 14:03

е то това става дълга и широка - никога не можеш да хванеш точно отношение, освен ако нямаш един кашон с филми, съхранявани по един и същи начин и с еднакъв срок на годност. аз примерно снимах с един 200 аса изтекъл преди 4-5 години и съхраняван на стайна температура - първата половина от снимките бяха адски зле, по средата имаше около 15 добри кадъра, след това вече за нищо не ставаха.

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: dohtora   
Дата:   12-03-09 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: ilcoin   
Дата:   12-03-09 15:24

Аз няколко пъти съм снимал със стар филм, експонираш една стъпка надолу и става, в повечето случаи, приемлив резултата. Така преди време снимах с една коника VX400 monochrome, експонирах я като 200. Зърното беше доста едро ама на мене ми хареса така. Не забелязах разлики в плътността на кадрите. После пак ходих във това фото, ама нямаше други филмчета ...

Да, -1 е една стъпка (бленда) надолу. Тоест, ако филма ти е 200 камерата ще го експонира като 100. Според мене обаче е най-лесно да укажеш на камерата че снимаш с такъв филм и после да си работиш по нормалния начин. Ако се съмняваш, правиш клин. Макар че ако питаш мене, едно фуджи100 за 3-4лв е доста по-добра идея от суперия или портра, изфирясала преди 4 години.

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   12-03-09 21:30

Аз снимам с едни "Фуджита 400 АСА" от 2007 -а ! На филмите има няма абсолютно нищо ,много зависи къде и как е съхраняван /държан/ филма !

Задължително си направи предварителни проби ,особено ако филма е по-чувствителен и е по-стар..... ! Но наистина се намират нови филми на добри цени ,дори и във Форума някои колеги продават ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: филм с изтекъл срок....
Автор: asenr   
Дата:   13-03-09 12:00

радостхл написа:

> dohtora малко трудно ще намериш fuji superia 200 за 3лв:)

Миналата година имаше във фотото на Хит Люлин или Младост, не помня точно, Супериа 100 и 400 по 3 лв и дребни. Нищо не ми казаха за срок на годност, но мисля че е бил изтекъл скоро, защото филмите бяха извадени от картонените кутийки и бяха насипани само по пластмасови. Но нищо им нямаше. Изснимах ги всичките, и всичко им беше наред.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »