Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   10-11-08 12:59

От доста време имам желание да си взема за горепосочените тела външен допълнителен GPS, който да записва точните координати директно в екзифа на снимките. Виждал съм доста варианти, през кабел, през hot-shoe (за светкавицата) входа и т.н.

Понеже данните в интернет са доста противоречиви от за различните модели не знам на какво да се спра. Някой от вас има ли опит или може ли да препоръча нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: dau   
Дата:   10-11-08 13:07

За марко си има цанонски... по-добро няма [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   10-11-08 13:28

има трансмитер, който струва 800 долара. и отделно купуваш пак джипиес. или се бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: dau   
Дата:   10-11-08 13:55

така е баце, ама евтино и малко гпс модулче може и за 20$ да си вземеш, ако имаш трансмитера...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: jivkojj   
Дата:   10-11-08 14:03

Бях писал цяла тема за това, но никой не и обърна внимание на времето.
Накратко трябва ти някакъв ГПС, който може да записва тракове. Аз имам един Гармин и един Магелан - и с 2-та няма проблем.
Когато тръгвам някъде да снимам, внимавам часовника на фотоапарата/апаратите да е точен. Пускам ГПС-а да записва трак и го оставям в джоба.
Вечерта просто копирам някъде снимките и файла с трака и програма записва координатите в exif-a.
В случая тъй като работя само под линукс чудесна работа ми върши digiKam. Под Прозорци има добра програма на google, която се намира на страницата им със софт, но не се сещам името и в момента.

Edit:ето я гоогле програмата:
http://code.google.com/p/gpicsync/




Публикацията е редактирана (10-11-08 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   10-11-08 14:12

живко, това с трака не ми върши работа, знам го.

просто мисля много неща, за да имам на ум и това. пък и като се прибера в къщи не ми се занимава тепърва да ги вписвам данните.

Искаше ми се нещо, което директно докато апарата снима да вкарва данните в снимките.

иначе само за локация имам телефон, който има гео-тагинг и като ходя накъде да снимам правя обща снимка на мястото, на което съм снимал нещо интересно за да мога да намеря в бъдеще пак и тази снимка слагам в папката с останалите от апарата. Но и това е ангажиращо, особено за нашия тип динамична фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: Kart   
Дата:   10-11-08 14:16

Това изглежда обещаващо пък и не е от някоя куча фирма- предполагам че е добро:



http://www.jobo.com/web/photoGPS.447.0.html


Незная цена - виж AREX мисля са представители за България!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   10-11-08 15:19

Шоти изобщо не е бавно това после на ПЦ да го правиш, фърляш една-2 папки фърляш трака и ти начатква за мин... иначе интересното е че не знам дали работи с роу файлове това и как седят нещата там...

Джобото изглежда интересно, ама ако искаш да имаш свектавица отгоре или някакво друго устройство кво става? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   10-11-08 15:55

именно, джобото е страхотно, освен това пише и в роу!

Също така добавя и името на улицата, града, и т.н. директно в снимката, което е просто супер.

Проблема е че не може да му сложиш светкавица, а аз много често снимам с външна светкавица и това определено не е вариант ...

Значи и джобото отпада за съжеление.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   10-11-08 16:04

предпологам че джобото би работи без проблеми ако си купиш pc sync кабел и pc sync->hot shoe буксичка и го закачиш там, просто ще е някакво висящо във въздуха...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   10-11-08 16:13

бе то има решения дето ти седят в джоба
само трябва да е синхронизиран часовника на писито и това на камерата. джипиеса записва през целия ден и после мачва данните със снимките. но не поддържаше роу май. пък и не си го спомням като модел, защото бях търсил преди време. ма ми се искаше да е нещо като тоя wi-fi трансмитер на канон, дето се закача на буксата от страни ...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: dau   
Дата:   10-11-08 16:23

Шоти не четеш какво ти пиша май [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dent   
Дата:   10-11-08 18:56

Доколкото му схванах на джобото отново се нуждаеш от комп и софт за да закачиш координатите към снимките. Разликата е, че то чуква точка в момента на снимане, а не търси точка в трака най-близка по време със снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: dent   
Дата:   10-11-08 19:26

Нещо такова търсиш

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: Achromatic   
Дата:   10-11-08 19:42

Ползвам доста често GPS - и мисля, че Garmin е най-добия избор. Аз лично не съм възвал GPS директно към фотоапарат, и затова не мога да съм полезен с конкретни съвети, но според това което пише в инструкциите на камерите, много от тях могат да се свързват директно (с определен кабел) към много от стандартите преносими GPS-и. Това мисля че е по добър избор отколкото да се ползва такъв специално разработен за фотоапарат. Причините да мисля така са основно, че гнездото на светкавицата остава свободно, освен това човек може да се възползва от всички предимства които му дава GPS а не само записване на координати в снимката. Конкрете модел на Garmin които, бих препоръчал е E-Trex Vista HCx поади следните причини:

- малък и лек
- могат да се качват карти
- има слот за микро SD карти
- цветен дисплей - прекрасно осветен
- високо чувствителен приемник
- над 24 часа непрекъсната работа с едни батерии
- водоустойчив разбира се
- може да се ползва и за навигация в кола - има авторутиране завой по завой с надпис и звуков сигнал- с определени карти разбира се
- връзката с компютър и други устройства е през стандартен USB кабел
- прекрасно се работи с една ръка

и други - сигурно съм забравил нещо. В момента аз ползвам такъв и съм много доволен. Серията 60 на Гармин също е много добра но са по-големи и с външа антена, което има зачение, когато човек носи апарт и рази други работи. Ще се радвам ако съм помогнал с нещо. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-11-08 20:27

Ахроматик, аз имах до скоро 60CSx. Бих го сменил само с новия модел - колорадо.

Иначе за фотоапарата - бих взел нещо евтино и леко, но да върши работа [smilie24]

Очаквах все някой да има опит с това.

PS:

иначе по-горе дау говореше за Canon WFT-E2A Wireless File Transmitter


http://www.bhphotovideo.com/images/largeimages/484819.jpg




http://www.imaging-resource.com/NPICS1/EOS-1D_MARKIII_5_L.JPG



който измежду всички благинки има и:

"... can connect to a third-party GPS device via the USB connection, providing the ability to attach GPS information directly into the image's EXIF data, or you can plug a compatible USB 2.0 hard drive into the transmitter's USB port, and actually shoot directly to a large portable hard drive."

Нооо това чудо струва 800 долара [smilie10], малоумна история.



Публикацията е редактирана (10-11-08 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: Achromatic   
Дата:   10-11-08 20:46

[smile] Очевидно поста ми е бил малко безсмислен. 60CSx е чудесен модел наистина. За по-малко и леко може би жълтото Geko- малко и леко е, а също така и не е скъпо. Ползвал съм сивия модел, мисля че 301 и в Родопите се справяше по-добре отколкото GPS 12. Дано може да се свърже с апарата без някакви особени приспособления.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: GioX   
Дата:   10-11-08 23:08

Аз мога да ти препоръчам това:

Sony GPS-CS1

"
Картографирай своите спомени. GPS - устройството записва координатите на местата, които посещаваш във времето, след което софтуера отваря exif-а на всяка снимка и проверявайки кога е заснета и присвоява съответните координати. С Google Earth или друга подходяща карта може да посетиш винаги местата, които си заснел.
"

Има ревю Тук

П.П. Струва 199 лв. с ДДС-то



Публикацията е редактирана (10-11-08 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: Canon   
Дата:   10-11-08 23:21


http://www.cameratools.nl/DIGPSUSB-artikel/Dawntech%20Di-GPS%20USB%20Canon.html


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: Canon   
Дата:   10-11-08 23:32

По точно
http://www.di-gps.com/di-GPS/usb_1.htm


Ultra low power consumption, 40mA typical.
Very compact size 50mm x 32mm x 13mm.

Accuracy (Open Sky)
2.5 meters CEP
2.0 meters, CEP, WAAS/EGNOS enabled

di-GPS USB support Canon EOS 40D/50D, EOS5D Mark II, EOS-1D Mark III and EOS-1Ds Mark III. Canon WFT-E3/WFT-E4/WFT-E2 required for GPS connection.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: ivodam   
Дата:   10-11-08 23:39

Шоти, имам тамън два модула ГПС-и, които работят на БТ, и които няма да са ми нужни, щото идва скоро HTC-то, а то освен другото си има и ГПС вграден, доколкото разбирам.
Така че, ако има вариант да направиш някаква връзка към апарата чрез БТ, ше ти го дам евтино :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: Тед   
Дата:   10-11-08 23:45

Sony GPS-CS1 - това с какви батерии работи и колко време издържа?

Ако има разминаване м/у часовника на ГПС и апарата - ко праим тогава?


ПС.
Отгоре на обувката е тъпо да слагат ГПС - примера на Канон;
Иводам- не знам с какво ще ги вържеш и през какво и да ти се мята кабеляк пред очите.
Да знаеш НТС като му пуснеш ГПС през батерия и си умрял много бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: GioX   
Дата:   10-11-08 23:55

Ми батерията е една АА батерия около 14ч.
То хем да е евтино хем да не е в/у апарата хем да не настройваме и часовника ... Няма идеално щастие в този живот !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: Тед   
Дата:   10-11-08 23:59

Автор: GioX , твойто предложение е най-читавото до момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми GPS за 40D или МК3
Автор: GioX   
Дата:   11-11-08 00:02

Нямам претенции да е най-читаво, ама за тези пари - по евтино няма (убедил съм се лично след мнооогоооо дълго търсене (критерия беше цена при мен) )
П.П. За повевче инфо



Публикацията е редактирана (11-11-08 00:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »